Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

субота, 16 квітня 2016 р.

Євроклуб "Паросток" повернувася з навчального візиту до Швеції

Нещодавно євроклуб школи «Паросток» взяв участь у проекті, що мав назву «ID-children» або «Усі свої, бо всі ми - діти». Для чого було створено цей проект? Зараз в Україні складна ситуація, бо через конфлікт на Сході багато людей вимушені переселятися в інші міста України. Якщо уявити себе на місці цих людей, то це дуже непросто: нові друзі, нові знайомі, нова школа, робота, новий будинок. І пристосуватися до нового життя буває важко. Цій проблемі і було присвячено цей ознайомчий візит до шведського міста Гетеборг. Окрім євроклубівців у візиті взяли участь професіонали, які працюють з внутрішньо переміщеними особами й дітьми - вчителі й соціальні педагоги.

Гетеборг - дуже різноманітне місто, у ньому проживає величезна кількість людей різних національностей. У Гетеборзі, як і по всій Швеції було створено чимало організацій, які допомагають людям, що були змушені покинути свою рідну країну, та роблять спроби інтеруватися вушведське суспільство, вивчити мову, дізнатися про культуру Швеції, основні цінності, що лежать в основі цієї країни. Деякі з цих організацій ми і відвідали, щоб  перейняти досвід, навчитися і перенести ці знання у свою країну. Так, у школі для дорослих Eductus ми дізналися про найбільш популярні освітні програми для новоприбулих дорослих, як швидко можна вивчити шведську мову, а також які ще послуги попонують іноземцям для кращого втілення отриманих знань у професійній галузі. Команда Гетеборзького інтеграційного центру розповіла нам про загальне становище мігрантів у Швеції, а також представила програму “Мовний друг”, де іноземці можуть знайти шведських друзів.


Ми зустрілися і з представницею Міт лів - компанії, яка пропонує менторські програми для іноземців, у яких вони можуть розвинути свої професійні компетенції та побудувати нові зв’язки у новій країні. Зрештою, ми відвідали центр дозвілля для дітей Хаммаркулен, де наймолодші учасники подорожі знайшли нових іноземних друзів.

Кожен день проекту був дуже насичений: ми дізнавалися про шведську культуру та пізнавали різними способами інші народи цього світу, спробували декілька страви різноманітних країн, відчули яким цікавим може бути життя де високо цінується культурна і мовна різноманітність. Подорож  навчила нас уважніше і толерантніше ставитися до людей, що нас оточують!
Текст: Марія Петренко, учнівський лідер євроклубу "Паросток"

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика