Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

неділя, 29 листопада 2015 р.

Науково-практична конференція: Андрій Шептицький

       У 2015 році Україна відзначає 150-річчя з Дня народження Митрополита Української греко-католицької церкви Андрія Шептицького. 23 листопада з метою вшанування великого українця євроклуб Дніпродзержинської гімназії № 39 «Європейська єдність» ініціював проведення учнівської науково-практичної конференції «Митрополит Андрій Шептицький: освіта – наука  – нація». 
    Під час конференції учасники мали можливість отримати поглиблену інформацію  про Митрополита Андрія.  Для гімназистів це була ще одна нагода оцінити величезний внесок цієї святої людини у подвижницьку  і просвітницьку діяльність заради  майбутнього Української держави.  
     «Нам важливо знати біографію Андрія Шептицького, шанувати цього титана духу, вчитися у нього, як любити світ, свій народ і як йому треба служити», - так розпочали свою доповідь на тему «Дитячі та юнацькі роки Митрополита Андрія Шептицького» учениці Дробна Ганна та Виноградова  Ганна. Мартиненко Наталія і Вовна Аліна  підготували презентацію про церковну діяльність Митрополита Андрія Шептицького і його прагнення до національного і духовного єднання народу.
     Дуже цікавим, насиченим фактами був виступ Богомаза Олександра на тему «Благочинність та меценатство Митрополита УГКЦ – Андрія Шептицького».
       Митрополита турбувало багато питань, серед яких і проблеми виховання підростаючого покоління – це питання висвітлили у своїй доповіді «Духовні заповіти Митрополита А. Шептицького українцям» учениці Лоза Дарія і Грань Єлизавета.
     Учень 10 класу Лубінець Олександр дослідив тему Голокосту, українсько-єврейських взаємовідносин за часів Другої світової війни. У своїй доповіді він висвітлив  діяльність   Митрополита, що сприяла врятуванню єврейських жінок і дітей, приречених на смерть гітлерівським режимом.  Юний науковець відповів на запитання: чому досі А. Шептицький не став Праведником світу, висловив  усі «за» та «проти».

     На завершення учасники провели флешмоб «Пам’ятаймо Андрія Шептицького». Зі словами подяки доповідачам, учасникам конференції, а також  ведучим Біблій Маргариті та Одушенко Майї  виступила заступник директора з наукової роботи Гурська В. М. Вона  підкреслила: «У свій час Митрополит зробив чимало, щоб виховати не одне покоління українців, які несли ідею служіння Богові та Україні через все своє життя. Сподіваюсь, що науково-практична конференція послужить гімназистам поштовхом для нових плідних досліджень великої спадщини українського Мойсея – Митрополита Андрія Шептицького».  

                                                         Наталія Пономарьова, координатор євроклубу
                                        "Європейська єдність" Дніпродзержинської гімназії № 39

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика