Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

понеділок, 19 жовтня 2015 р.

В євроклубі «Euroworld» КЗШ №114 відкрився кіноклуб медіапросвіти з прав людини

В євроклубі «Euroworld» Криворізької загальноосвітньої школи №114 чергова чудова подія! При євроклубі відкрився кіноклуб з медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Це визначна подія в житті шкільного євроклубу, адже знати і вміти користуватися своїми правами і при цьому цінувати і не порушувати права інших – це дуже важливо для сучасного демократичного суспільства.
16 жовтня відбулося перше засідання єввроклубу.  Для дебютного показу був обраний фільм «Абетка» режисера Мадлі Ляене.  І мабуть недарма, адже цей короткометражний фільм, який докорінно змінює погляд молоді на освіту.  
В основу фільму покладена історія сімнадцятирічної дівчини Веле. Усе, чого вона прагне, – це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне ім’я, після довгих років громадянської війни в Ліберії означає крок до незалежності – подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього.
Після перегляду фільму учні прийшли до висновку, що освіта – це дійсно їхнє ПРАВО, а не, як вважала більшість, «нудний обов’язок». Освіта – це привілей, це квиток в краще і щасливіше життя. Ось ще декілька висловлень учнів:
Максим,  14 років  «Мене вразив зміст фільму. Кожна людина підсвідомо розуміє, що у світі є люди, що живуть гірше за неї, проте візуалізація цього факту викликала в мене неповторні емоції. За дванадцять хвилин фільму я зрозумів, як гарно живу, та яким я маю бути щасливим. 
Я щиро вдячний тим, хто створював цей шедевр, та бажаю успіху у добрій справі, що допоможе людям зрозуміти своє життя та розбудить співчуття до тих, хто має гірший рівень життя»
Ольга, 14 років «Я співчуваю дівчині Веле, яка не мала змоги нормально навчатися. А діти в сучасних розвинутих країнах жаліються на своє «жахливе» життя. Цей фільм надихає на переоцінку свого відношення до освіти взагалі»
Що ж, вважаємо, що початок видався вдалим. З нетерпінням чекаємо на нові засідання в кіноклубі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика