Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

субота, 3 січня 2015 р.

Новорічні пригоди в стародавньому Києві

Під новорічні свята переможців за результатами рейтингу серед міст та районів Дніпропетровської області з туристсько-краєзнавчого та євроінтеграційного напрямків чекала приємна несподіванка – заохочувальна екскурсійно-пізнавальна подорож до столиці нашої держави.  Серед переможців опинився і наш євроклуб "Euroworld" Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ  ступенів №114.

В перший день своєї подорожі учні опинилися  у стародавньому Києві. Це просто неймовірне  місце, де повністю  занурюєшся у атмосферу Київської Русі. Ні, машину часу ще ніхто не вигадав, але така можливість у нас з’явилася завдяки  відвідуванню «Парку Київської Русі». Це справжній центр культури та середньовічної  історії. Саме тут відтворюється в повному обсязі, в масштабі 1:1 архітектурний образ  Давнього Києва V-VIII ст., столиці величної держави Київська Русь в розмірах його історичного центру, відомого усім як Детинець Києва або Град Володимира.   Екскурсанти  змогли на власні очі побачити контур Києва Х століття,  обнесений по периметру оборонними спорудами, який складається з вала, оборонного рову, єдиної в світі дерев'яної фортечної стіни, Михайлівських воріт Київського Дитинця; в'їзних воріт зі сторожовими вежами, башти-повалуши, княжого подвір'я, трибуни і боїща, терема Ярослава, садиб киян, торгових лавок ремісників і ярмарку майстрів, стану кочівників і пагорбу Перуна, а також мережі доріг Стародавнього Києва.
 

         Крім цього усіх ще чекала захоплююча розважальна програма "Новорічні пригоди у Древньому Києві"- феєричний карнавал зимових казок. На передодні свята до Древнього Києва завітали персонажі слов’янских билин та легенд: Дід Мороз та Снігуронька, Чортик та Кікімора, Янгол і Домовичок, Лісовик, Водяник, Карачун та Баба Яга. Школярі  від усієї душі розважалися в цьому парку: дивилися вистави,  грали у  веселі ігри, танцювали давньоруські танці, водили  хороводи. Пригоди в давньому Києві усім запам’ятаються назавжди! 
  

І ось настав час, щоб оглянути сучасний Київ і побачити, яким він став в XXI столітті!
Цілком природно,що з сучасним Києвом  наше  знайомство почалося з серця столиці України, яке б'ється в унісон з тими подіями, які переживає держава -  Майдану Незалежності.  Тут розташована більшість офіційних установ України. Відвідали місця подій Революції Гідності, вшанували пам'ять героїв.  

Наступний день подорожі розпочався зі справжньої зимової казки, яка подарувала нам безліч позитивних та світлих вражень. Ми відвідали головну новорічну ялинку України  на Софійській площі.  Софійська площа розташована поруч з однією з найстаріших пам’яток України — Софійському соборі. Саме тут побудоване справжнє Різдвяне містечко. І в кожного з нас з’явилася можливість долучитися до святкування справжнього українського Нового року. Завітали до резиденції Святого Миколая, який з великою радістю приймає усіх бажаючих. Разом зі Святим Миколаєм та його янголятами екскурсанти долучилися до справжнього дива –творчості, адже всі дивовижні речі в нашому світі зроблені руками творчої  людини, і власноруч виготовили новорічну прикрасу. Цікаво і з користю  провели час в гостях у Святого Миколая, а наприкінці  він подарував  подарунки – традиційний «Миколайчик».
    

З піднятим настроєм продовжили свою прогулянку містом, покаталися на фунікульорі, оглянули безліч пам’ятних історичних місць.  
Ще одним яскравим місцем в подорожі став український центр народної культури «Музей Івана Гончара». Колекція музею налічує понад 15 тисяч експонатів: рушники, національний одяг, гончарний посуд,  колекція народних музичних інструментів.  Пріоритетною у колекції Музею є збірка українських народних картин, зокрема, славнозвісних «Козаків Мамаїв», а також ікон народного письма.
Подорож  була справді неймовірна: ці дні, які ми провели в Києві,  пролетіли як одна мить. Ми вдячні за таку можливість, і думаємо, кожен з нас після цієї новорічної пригоди відчуває себе окриленим на нові майбутні перемоги.
Могіль Олександра, учениця 9-Б класу КЗШ № 114; 
Глядчишина Ірина Юріївна, керівник євроклубу «Euroworld»  КЗШ № 114

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика