Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

четвер, 11 грудня 2014 р.

Говорячи про нас у минулому і сьогоденні

Нещодавно учні Євроклубу «Паросток» взяли участь у молодіжному проекті "Говорячи про нас у минулому і сьогоденні”, який відбувся у німецькому містечку Пренцлау. Ідея проекту полягала у пошуку спільних рис і цінностей для молоді з двoх країн та вибудові місточків для взаємного розуміння. 

День прибуття було присвячено знайомству із господарями, місцевістю, хостелом та відпочинку. Українську групу тепло зустріли й розмістили у чудовому молодіжному хостелі. Другий день було присвячено знайомству та спільним активностям із німецькими дітьми. Євроклубівці змогли встановити контакт із німецькими однолітками, розповісти їм про себе і дізнатися більше про них та їх дошкільне дитинство. В цій діяльності учням знадобилися не лише комунікативні уміння, але і знання німецької та англійської мов. 


У другій половині дня учасники побували на місцевому різдвяному ярмарку у домініканському монастирі, де ознайомилися із експозицією старовинних речей часів середньовіччя і традиційними для таких ярмарків розвагами й товарами (вироби зі скла, вовни, металу, ялинкові прикраси, м'які іграшки тощо). Під звучання середньовічної музики можна було посмакувати вафлями та млинцями, безалкогольним глінтвейном чи кавою та іншими традиційними німецькими різдвяними стравами. Після ярмарку українці змогли побачити старовинну церкву св. Миколая при монастирі, куди зібралися жителі Пренцлау на святкову службу Ораторіум, присвячену першому дню адвенту. 

На третій день проекту відбувся візит до будинку дитини, де мешкають німецькі діти з родин у складних життєвих обставинах. Того дня цей незвичайний будинок святкував своє 19-річчя. Спершу всі зібралися разом у затишній, святково вбраній вітальні, обмінялися теплими побажаннями й святково поснідали різдвяним штоленом і какао.  Після екскурсії будинком відбулас майстерня з виготовлення ялинкових прикрас. Учні розмальовували пряники та кульки, вчилися складати прикраси з паперу. На завершення зустрічі всі прикрасили ялинку разом і обмінялися солодкими подарунками до Дня святого Миколая. Після обіду постійний гід української групи пан Йорг Кушель запропонував учасникам пізнавальну справу, темою якої стало знайомство із землею Бранденбург, до якої входить містечко Пренцлау. Крім пошукової роботи учні мали щось на зразок невеличкої конференції, під час якої могли презентувтаи свої нові знання. Перед вечерею частина команди взяла участь у занятті з зумби - танцювальному занятті, яке зараз є популярним у Європі, й у цьому містечку зокрема. 

Наступного дня учасники проекту вирушили до будинку молоді. Це заклад, метою якого є організація дозвілля школярів та студентської молоді у час, коли вони вже не в школі. Тут ми здійснили наступну частину активностей проекту: виконали завдання з тім-білдінгу та дізналися, як зазвичай проходить день кожного з нас. Результатом нашого спілкування стали міні-спектаклі пантомімою. Ми з’ясували, що звичайні наші дні багато в чому схожі: наповнені навчанням та справами, якими любимо займатися у вільний час. 

Останній день проекту було завершено українською вечіркою, де євроклубівці розповідали про свою країну та пригостили наших господарів традиційною українською стравою варениками. Як сказала одна з учасниць проекту: “Усі були дуже задоволені, попри те, що ми не мали кефіру й соди, але де наші не пропадали! Нам все чудово вдалося і ми з нетерпінням чекаємо на продовження співпраці!:) 


Текст: Софія Бут, 10 клас

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика