Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

вівторок, 23 грудня 2014 р.

Польська осінь у Дніпродзержинську – 2014Вже вдруге за ініціативою учнівської молоді євроклубівського руху м.Дніпродзержинська, який очолює Л.Долина, керівник закладів освіти міста з питань міжнародної діяльності та євроінтеграції у рамках програми «Польська осінь у Дніпродзержинську» відбулися зустрічі з Генеральним Консулом Польщі та представниками польської спільноти, освітні,  інформаційно - просвітницькі заходи, конкурси.
Початком «Польської осені у Дніпродзержинську – 2014» стали урочисті збори, присвячені Дню Незалежності Польщі, які пройшли у навчально-виховному комплексі №3 (директор Нагай Л.В.) за участю П.Скурського, голови Дніпропетровської обласної організації «Центр польської  культури ім.Кароля Войтили», Л.Козловської, голови спілки поляків м.Дніпродзержинська, О.Слоневського, члена правління  міської спілки поляків,  члена Національного краєзнавчого товариства «Лелека», М.Скурської, викладача польського фольклору та польської мови, І.Мінакової, директора міжнародної програми «Євростудент» у Дніпропетровській області,керівників і членів  євроклубів міста.
Відкрив урочисті збори євроклуб «Європа наш дім» НВК №3. І це не випадково. Протягом чотирьох років його учасники  активно співпрацюють з обласною і міською спілками поляків, Люблінським університетом,  вивчають польську мову, культуру, представляють національні традиції польського народу у м.Дніпродзержинську  і регіоні, українську – у Польщі.       У ході заходу учасники  вокальної студії «Соловейко» (керівник О.Скляр) привітали гостей польською піснею «Отчизна», учасники хореографічного ансамблю «Слов’яночка» (керівник  П.Велика) подарували запальний танок «Краков’як», М.Скурська познайомила  присутніх  із сторінками фольклору польського народу,  долучила всіх бажаючих до інтерактивних народних забавок, члени євроклубу «Європа наш дім»  НВК №3 представили презентацію «Сходинками до Європи».
Продовженням «Польської осені у Дніпродзержинську – 2014» стала освітньо - розважальна програма «Чи знаєш ти Польщу?», яка пройшла в СЗШ №30 (директор Кардашова І.В.) за участю  О.Жабського, директора з розвитку міжнародної програми «Євростудент» у Дніпропетровській області та А.Любич,  викладача польської мови. Під час заходу Л.Долина, керівник закладів освіти міста з питань міжнародної діяльності та євроінтеграції познайомила присутніх з проектом Представництва ЄС в Україні «Школа європейських студій в Україні»,  освітніми міжнародними програмами, проектами, конкурсами, які надають можливість молоді здобувати освіту в Європі, здійснювати  обміни, спілкуватися, отримувати гранти.  О.Жабський і А.Любич провели конкурс «Чи знаєш ти Польщу?». Кращими знавцями з питань історії, культури, освіти цієї країни  у командній грі були євроклуби СЗШ №30 та гімназії №11, кращим знавцем - учень 11 класу НВК №36  Міненко Богдан. Переможці і активні учасники конкурсу  в подарунок отримали м’ячі, прапори ЄС, сувенірні карти ЄС, які надало Представництво ЄС в Україні.
12 листопада за участю управління освіти і науки міської ради, науковців Дніпродзержинського Державного технічного університету, краєзнавців міста, керівників музею ПАО «Дніпровський металургійний комбінат», архівного управління міської ради, членів міської спілки поляків на базі ДПТНЗ «Дніпродзержинський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» (директор Донченко І.Л.) відбулася науково-практична конференція «І.Ясюкович. Польське ім’я в історії міста Дніпродзержинська».
Новинкою цьогорічної програми «Польська осінь у Дніпродзержинську - 2014» стали  «Польські сніданки», організовані міжнародною компанією «Євростудент» на базі кафе-клубу «Ліверпуль». Вперше для тих, хто цікавиться мовою і культурою Польщі, бажає підвищити свій рівень знань з польської мови з’явилася можливість у дружньому колі поспілкуватися з керівниками  польських центрів, викладачами  ВНЗ, письменниками, художниками, музикантами. Першою гостею «Польських сніданків» стала І. Сизоненко, директор Українсько - Польського Центру Академії митної служби України, член союзу художників України. Батьки і діти подякували організаторам за надану можливість брати  участь у таких заходах.
Завершенням Програми стала зустріч євроклубівців м.Дніпродзержинська з Генеральним консулом Республіки Польща у  Харкові  Станіславом Лукасіком у рамках святкування Року видатного польського етнографа, фольклориста, композитора Оскара Генрика Кольберга, яка відбулася в театрі ім.Т.Г.Шевченка в Дніпропетровську. Відкрив зустріч радник Голови Дніпропетровської облдержадміністрації Б.Трейгерман. Він зачитав вітальний лист до присутніх від губернатора області І.Коломойського. Генеральний консул у своєму виступі підкреслив, що українські і польські народи – це два взаємодоповнюючих способи мислення, дві багатющі ментальності, безмежне джерело нових ідей і можливостей для подальшої співпраці молоді. Активісти євроклубу «Євровибір» ДПТНЗ «Дніпродзержинський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» презентували молодіжне телебачення «Youth Voice. TV» («Голос молоді. TV»), взяли перші інтерв’ю у радника Голови облдержадміністрації, Генерального консула, євроклубівців і керівників  євроклубів  закладів  освіти міста, які брали  участь у заході.
«Польська осінь у Дніпродзержинську -2014»  дала новий поштовх до пізнання історії та культури Польщі.


                                    О. Гончар,керівник євроклубу СЗШ № 20
                                    В. Чирва, керівник євроклубу СЗШ № 12
                        Т. В. Кутепова керівник євроклубу
                                 ДПТНЗ «Дніпродзержинський ЦППРК»

 


 
                               

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика