Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

понеділок, 27 жовтня 2014 р.

«Жива бібліотека» поширює міжкультурні цінності  23 жовтня 2014 р. на базі Дніпропетровського дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва був проведений  інтерактивний захід «Жива бібліотека» для учасників дистанційного навчання - активістів євроклубів області в рамках реалізації обласного проекту «Молодь Дніпропетровщини крокує до світового інформаційно-освітнього простору». Захід проводила керівник обласного євроклубу Олена Назаренко.

    Мета заходу «Жива бібліотека» - це спроба «прочитати» людину як книгу, створити діалог й формувати позитивне толерантне ставлення учнівської молоді до представників різних національностей.
     На початку заходу для євроклубівців був проведений міні-тренінг, у ході якого обговорювалися  питання щодо методики проведення, культури спілкування між учасниками «живої бібліотеки», складалися питання, які будуть задаватися «живим книгам». Наступним етапом було читання «живих книг». На полицях «Живої бібліотеки» були присутні такі «книги»: представники  Анголи, Йорданії та Монголії. Молоді люди, які прибули на цей захід, - це іноземні студенти, які навчаються в Національному гірничому університеті.
     Євроклубівці із задоволенням читали «живі книги»: задавали питання про особливості культури, традиції, віросповідання, національні свята, кухню, історію країн, дізналися про  життя «живих книжок» в  Україні та Дніпропетровську.
     Атмосфера «Живої бібліотеки» була приємною, теплою, радісною, дуже позитивною. Гості натхненно розповідали дітям про свою Батьківщину, а євроклубівці  із захопленням слухали та ставили запитання. Найбільше цікавило учнів, наскільки велика різниця в менталітеті між українцями та народами тих країн, які представляли «живі книги».
   Пропонуємо враження учасників про захід.
Анастасія Чуйко: «Це було дуже цікаво та креативно, набагато цікавіше, ніж читати звичайну книгу, бо перед тобою – жива людина, яка ділиться  історією своєї країни, своїм досвідом та мріями».
Ганна Супрун: «Я вперше взяла участь у такому чудовому заході. Для мене було цікаво дізнатися про різні країни. Особливо захоплююче  розповідав  Дархан (він із Монголії)  про монгольські звичаї. Монгольці дуже шанобливо ставляться до старших за віком людей, в їхніх родинах головним правилом є повага до батьків. Монгольці  намагаються не відступати від життєвих правил моралі та совісті.
     Організатор заходу  Олена Назаренко нас запалила на добру справу: їдемо додому із багатьма ідеями і обов`язково проведемо  з активістами нашого євроклубу захід у форматі «Живої бібліотеки».

  Пономарьова Наталія, координатор євроклубу « Європейська єдність»
                                                                     Дніпродзержинської гімназії № 39
 Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика