Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

вівторок, 30 вересня 2014 р.

Євроклубівці Дніпродзержинська ініціювали участь Дніпропетровського регіону у німецько-польсько-українському проекті « Європа у валізі»З 15 по 19 вересня 2014 року у Дніпропетровській області у рамках Міжнародного проекту «Європа у валізі» перебувала команда експертів-юніорів з Німеччини, Польщі, України. До її складу увійшли: Якоб Мішке, Наталія Пригорницька, Ольга Куприянович, Пьотр Андрусечко, Ольга Будник, Катерина Перната. Очолила команду координатор проекту Ганна Гребеннікова.
Німецько-польсько-український проект «Європа у валізі» - це подорож-діалог регіонами України, експертів-сеньйорів і експертів-юніорів з питань європейської тематики. Організовано проект у 2008 році Представництвом Фонда Конрада Аденауера в Україні у співпраці з Європейською Академією м. Берлін, Фондом Роберта Буша, Польською фундацією Роберта Шумана та Інститутом Євроатлантичного Співробітництва ( м. Київ).
Участь молоді Дніпропетровської області у даному проекті відбулася завдяки ініціативі євроклубівців м. Дніпродзержинська на чолі з Ларисою Долиною, координатора з питань євроінтеграції закладів освіти м. Дніпродзержинська, керівника мережі євроклубів. До участі у проекті  увійшли міста Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг та Петриківський район.

     У Дніпропетровську зустрічі пройшли  на базі гімназії № 136 та Академії митної служби України,Дніпродзержинську – НВО ліцею-НІТ, Кривому Розі – Центральному міському ліцеї та Національному університеті, Петриківському районі – у райдержадміністрації. Головні питання, з яких спілкувалися євроклубівці та активісти учнівського і студентського самоврядування з молодими експертами, торкалися відмінностей у системах навчання в Україні та за кордоном, самоорганізації і самоврядування молоді, їх громадської активності і відповідальності, європейських та загальнолюдських цінностей, захисту прав людини, волонтерства, інтеграції України до ЄС. На кожне питання у експертів були готові рецепти із німецького, польського і українського досвідів. Завершенням подорожі-діалогу у рамках проекту « Європа у валізі» став круглий стіл для керівників і лідерів євроклубівського руху області, який відбувся на базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Учасники всіх зустрічей із символічної валізи експертів отримали посібники з європейської тематики.
Перебуваючи на Дніпропетровщині, гості ознайомилися з історією міст Дніпродзержинська і Кривого Рогу, с. Петриківки, відвідали музеї, здійснили екскурсії до Центру народного мистецтва «Петриківка», театру «Десятий квартал» НВО-ліцею НІТ,  музею голодомору гімназії №136, відвідали майстер-клас з петриківського розпису, поспілкувалися з адміністрацією Петриківського району, його провідними майстрами, авторами художніх виробів, які були представлені на багатьох виставках у Європі, керівниками і вчителями закладів освіти, представниками ЗМІ, національних меншин.
    Подорож-діалог, проведена молодими експертами у Дніпропетровській області показала, що молодь регіону підтримує європейські перспективи України і в подальшому налаштована на нові зустрічі у рамках німецько-польсько-українського проекту «Європа у валізі».

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика