Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

пʼятниця, 11 липня 2014 р.

Що означає бути європейцем?Євросоюз – це давно вже не просто об’єднання держав заради економічної, політичної та соціальної стабільності, а справжній міцний союз, який зумів поєднати різні національності, погляди та думки в єдине ціле.
            Європа представила світові новий тип громадянина: енергійного та впевненого у собі, і ім’я йому - європеєць. Чи то житель дощового Лондону, чи гамірної від напливу студентів Варшави, або ж наповненого серйозними обличчями бізнесменів Берліну – усіх їх об’єднує одне: вони європейці  і цим пишаються. Адже європейські лідери ніколи не забувають про людей. Досягнення  добробуту та процвітання населення – один із основних напрямків їх роботи. Саме для людей і була створена Європа.
            Так що ж означає бути європейцем? Загалом життя типового європейця будується на шести засадах:  людській гідності, свободі, демократії, рівності, верховенстві права та повазі до людини.
            Незважаючи на мій ще зовсім невеликий життєвий досвід, я заочно знайома з людьми, які уособлюють в собі риси істинного європейця. Наприклад, нещодавно подивилась в Інтернеті відео-інтерв"ю прес-аташе Представництва ЄС в Україні Девіда Стуліка, людини, яка є координатором багатьох проектів, радником з низки європейських питань. Він володіє чеською, польською, російською, німецькою, англійською, словацькою, українською мовами. Людина щира у спілкуванні, прогресивна, відкрита усьому новому
. До речі, у 1997 році  отримав нагороду "Молодий європеєць року". Переконана, що справжній європеєць має знати іноземні мови, бо "скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина". Тим більше, це шлях до міжнародного спілкування.
            Не можу не згадати про ще одну, на мій погляд, цікаву людину, презентацію книги якого робили на засіданні нашого євроклубу. Це - Олексій Толкачов, громадський політичний діяч, який ініціював утворення у Брюсселі Європейської Асоціації Українців,  згодом ставши її Президентом.      
            Його думки і ідеї, висловлені в книзі "Омріяна Україна", свідчать про небайдужість автора до майбутньої долі нашої держави. Отож, вважаю, що європеєць має бути в першу чергу громадянином своєї країни, вболівати за її розвиток і перспективу. Європеєць несумісний у своїй діяльності з моральною втечею, нейтралітетом чи байдужістю. Це має бути успішна людина з принципами порядності, з "розумом у сув’язі з порядною дієвістю". 
            У минулому році наш євроклуб "Єврозоря" проводив брифінг з учасниками Безпекової школи молодих лідерів - членами ШЄКу, яким пощастило зустрітись з Богданом Гаврилишиним - українським економістом зі світовим визнанням, учасником ініціативної групи "Перше грудня", Членом Римського клубу, громадським діячем та меценатом, автором книги "Залишаюсь українцем". Тоді ми всі прочитали цю книгу, бо в ній - уроки для молоді від людини, яка є професіоналом і працює на етичних засадах, створивши свій власний кодекс честі. Мабуть, справжній європеєць має дотримуваитсь моральних істин: порядності, честі, гідності. А ще бути духовно багатим. Поради і орієнтири для нас, молодих, окреслені Б.Гаврилишиним, є рисами справжнього європейця, який має бути працьовитим, прагнути відкривати для себе щось нове, бути активним, не боятись конкуренції, нагромаджувати практичний досвід через громадські організації і різні проекти, ділитись своїми ідеями, навчати чомусь інших.
             Пригадую ще одну подію. Візит до нас європейців у рамках проекту "Європа у валізі". Це була незабутня зустріч, спілкування на різні теми, дискутування, традиційне чаювання в євроклубі... Обличчя європейця, яке воно? Я вдивлялась у обличчя молодих людей, усміхнені, відкриті, позитивні, оптимістичні...І це не значить, що в них нема проблем і що вони просто "одягають" посмішку. Ці люди життя сприймають по-іншому, бо впевнені в собі, захищені державою і є справжніми громадянами. А що заважає нам ними бути? Починати треба з себе!
            Важливою для європейця є толерантність. І для нас немає ніяких перепон,  аби сприймати людей та дійсність такими, якими вони є. Адже сприйняття чужого способу життя, поведінки, звичаїв, почуттів, ідей та вірувань є однією з умов стабільності та єдності суспільств.
На мою думку, європейці - щасливі люди. Звичайно, і у них є низка невирішених питань та проблем, але лише усвідомлення того, що ти частинка величезного міцного союзу держав, який здатний забезпечити людей успішним майбутнім, робить тебе щасливішим.
            Бути європейцем - означає бачити навколо себе впевнених у завтрашньому дні людей: політиків, які справді турбуються про життя народу, дітей, які мають змогу здобувати якісну освіту, пенсіонерів, які отримують гідну пенсію, і просто вміють радіти життю, здійснюють свої мрії і живуть, а не існують.
            А ще бути європейцем означає відчувати себе «своїм» у будь-якій частині Європи, сприймаючи її як велику родину.
            Взагалі Європу потрібно відчути…Лише побувавши там, зрозумієш, що  це таке. Лише тоді усвідомлюєш все значення слова «Євросоюз». І бачиш, що це справді союз вільних, незалежних, самодостатніх, щасливих людей, які покликані робити своє і чиєсь життя кращим.
           

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика