Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

четвер, 15 травня 2014 р.

Екологічна акція «Чистий слід» у Дніпродзержинську

6 квітня 2014 року активісти євроклубу "Європейська єдність" гімназії № 39 взяли участь у екологічній акції «Чистий слід» з очистки від сміття прибережної зони Воронячого острова, що  на Єлизаветівському котловані.  Акція проводилася в рамках реалізації  проекту євроклубу   «Збережемо водні ресурси і здоров`я дніпродзержинців» з ініціативи ГО «Голос природи» та за підтримки Центру Гуманістичних Технологій АХАЛАР.
      До цієї акції вся гімназійна громада готувалися заздалегідь. Протягом року був зібраний матеріал про екологічні проблеми Блакитного озера і підготовлений виступ агітбригади «Екосвіт - 2014» з метою  привернути увагу та змінити споживацьке ставлення жителів Дніпродзержинська до довкілля, зокрема, прищепити в суспільній свідомості потребу підтримувати чистоту та піклуватися про водні ресурси у Дніпродзержинську.
    Також гімназисти  власноруч виготовили  знаки проти сміття, дизайн яких розробили самі. У ході акції знаки  були установлені вздовж берега Блакитного озера в місцях масового відпочинку дніпродзержинців.
       До «армії чистоти» євроклубу гімназії № 39   приєдналися також  волонтери СШ № 29, СШ № 44.  Діти отримали робочі рукавиці, граблі та різнокольорові пакети. Сортування сміття здійснювалося таким чином: блакитні і зелені мішки – для пластику, чорні – для змішаного сміття, білі – для скла. Волонтери були розділені на групи і протягом двох годин на Воронячому острові  було зібрано більше ста мішків сміття.
   Ось які враження залишив по собі проведений захід:
Філіпенко Владислава, учениця 10 класу: «Гімназисти охоче долучилися до оголошеної перед літнім сезоном акції «Чистий слід». Наше Блакитне озеро є гордістю міста. Влітку тут відпочиває кожен другий дніпродзержинець. Але ми стурбовані тим, що мешканці так безвідповідально ставляться до найживописнішого куточка в нашому місті».
Супрун Анна: «Ми впевненні, що наші знаки будуть нагадувати про те, що треба піклуватися про чистоту Блакитного озера. Закликаємо всіх прибирати за собою:  скласти у пакети все, що залишилося після приємного відпочинку біля озера і донести до найближчого сміттєвого контейнера».
Гаркуша Альбіна: «Хочеться сподіватися, що мудрість наших пращурів іще живе в душі кожного із нас, і, відпочиваючи у черговий раз на Блакитному озері, подумайте про те, як багато воно нам дає. І дайте чесну відповідь самому собі – а що ми даємо натомість? Гори сміття? Ми дуже турбуємося про те, де будемо жити далі. Не соромтеся нагадувати іншим, що треба прибрати за собою. Завтра може бути пізно».
                                                                 

                                         Наталія Пономарьова,
                               координатор євроклубу Дніпродзержинської гімназії № 39


                                                  

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика