Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

субота, 12 жовтня 2013 р.

В Самборі - гості з Прибалтики, або Естонія далека і близька




Цікаво, що знає пересічний українець про цю Прибалтійську країну? 

З Вікіпедії дізнаємося: «Естонія - держава у Північній Європі, що межує з Латвією на півдні та Росією на сході, на півночі омивається водами Фінської затоки, на заході — водами Балтійського моря та Ризької затоки.»

А якщо звернемося до стереотипів, то знайдемо інформацію про повільність естонців, хоча розуміємо, що за межами стереотипів – невідомий світ, який потрібно розширити, а самі стереотипи зруйнувати за допомогою набутих знань. А як же краще можна пізнати людину, не зустрівшись з нею, тому ми з радістю погодилися на приїзд до нашого славного міста Самбора делегації директорів різних типів шкіл, садочків, училищ з повіту Ляяне - Вірумаа з адміністративним центром у м. Раквере, бо без цієї зустрічі нічого б у нашому пізнанні про естонців не змінилося б. Адже саме завдяки спілкуванню з цими надзвичайно відкритими, щирими, дружніми та цікавими людьми ми змінили стереотипне уявлення про Естонію та естонців.

Вже вкотре гордимося своїм історичним містом, пам’ятками культури, історії, нашими храмами, адже справді маємо що показати , про що розповісти і чим здивувати. Але що значать статичні будівлі без людей, їх бажання постійно вдосконалювати і прикрашати своє місто, без їхніх привітних посмішок, сміху дітвори, від згуртованості громади, від її готовності доказати свою єдність, міцність. Це було підтверджено на зустрічі з міським головою, адже гості змогли поспілкуватися і оглянути нашу старовинну Ратушу, поглянути на наше чарівне місто згори, помилуватися краєвидами і вкотре виразити зачарування нашим містом.

Метою приїзду естонської делегації було ознайомлення з навчальними закладами міста, вони прагнули дізнатися про нашу освіту, зустрітися з керівниками освіти, директорами, вчителями та учнями. Для гостей міський відділ освіти провів семінар з директорами шкіл, де всі мали можливість обмінятися досвідом, поділитися своїми проблемами, запропонувати перспективи майбутньої співпраці. У вівторок гостей гостинно вітала СШ № 8, де було заплановано зустріч з учителями школи та учасниками євроклубів міста, на яку гостинно запросили учасники шкільного євроклубу "LIFE". Учителі розповіли про свої здобутки, поділилися досягненнями учнів та вчителів, представили кафедри школи. Були і гостинні привітання, пісні на різних мовах, а керівник естонської делегації навіть в танець пустився. Під час зустрічі з євроклубівцями гості були вражені підготовленістю учнів, їх знаннями, вмінням спілкуватися і розуміти різні мови. А учнів вразили знання естонців про Україну, про наших відомих людей, міста, історію. Ці зустрічі виявилися надзвичайно щирими ( а ми повністю підтвердили гостинність українців), відкритими. Наші естонські друзі із захопленням говорили про наших ентузіастів – учителів, їх бажання працювати, вчити учнів, прищеплювати їм знання і вміння. Але найбільше вразили гостей наші учні, їхні сяючі очі, їх вміння спілкуватися і бажання вчитися, а це вартує особливої похвали.

За три дні перебування в Україні (причому вперше в житті!) гості встигли побувати не лише в Самборі, а й у с.Кульчицях ( де екскурсовод пан Богдан не тільки зумів захопити їх історією нашого краю, але й почастував запашною кавою), у м. Трускавці, де попили лікувальної водички, погуляли містом та помилувалися санаторіями та новобудовами, відзначивши багатство міста, красиві пейзажі і… «надзвичайні дороги» (адже їхали відомою дорогою Самбір-Дрогобич). Як ми і очікували, незабутнє враження справив наш Львів, де також відбулася зустріч з керівником ЦОП Олегом Процаком, який розповів про систему освіти в Україні, основні проблеми, ключові реформи і т. і. Відвідали гості приватну школу міста, де також зустрілися з учителями, змогли відвідати уроки. Гості отримали величезне задоволення від прогулянки таємничим Львовом, його вузенькими вуличками, музеями, кав’ярнями, пам’ятками архітектури та від чудової погоди.

Надіємось, що ця зустріч стане початком тісної співпраці між учителями та учнями двох країн, а візит 18 директорів з Раквере впишеться в історію інтеграційних процесів напередодні довгоочікуваного Вільнюського саміту.

Автор: Тетяна Гринкевич, координатор шкільного євроклубу "LIFE" СШ № 8 та міських євроклубів


Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика