Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

середа, 16 жовтня 2013 р.

Історії успіху:
Павленко Олександр - Євроклуб «Бджілка», м.Харків

Павленко Олександр
Євроклуб «Бджілка», ХСШ № 73, м.Харків, опікун: Подчерняєва Н.Д.

Олександр навчається у Національному Університеті "Юридична Академія України імені Ярослава Мудрого"
        
Я закінчив школу в 2009 році. Хочу розповісти про те, якою цікавою, насиченою і корисною було наше шкільне життя.
        Робота нашого Євроклубу почалася в далекому 1999 році з Центру Прав дитини , а в 2005 році - естафету підхопив Шкільний Євроклуб «Бджілка».
 Його робота грунтується на розробці та реалізації спільних проектів, але кожен учень або група учнів можуть працювати над своїм власним проектом.
Наші завдання:
- Вивчати самим і інформувати молодь про Європу, Європейський Союз, його структуру та процеси , які відбуваються в ньому;
- Розвивати учнівське самоврядування;
- Вчитися ефективному спілкуванню та захисту прав дітей і молоді.
За неповні 3 роки ми реалізували 3 проекту:
 - « Європа вчора і сьогодні»;
 - «Ми діємо!»;
 - «Вибирай життя! »
У Євроклубі ми вивчали культуру Європи, Конвенцію про права людини , вивчали свої права і навчали інших. Вчилися використовувати свої права в соціальних проектах. Велику увагу ми приділяли дітям в обласному притулку для неповнолітніх.
         У житті шкільного Євроклубу я почав брати активну участь у березні 2007 року. За цей час я брав участь у багатьох тренінгах та проектах.
   Перша моя участь була у тренінгу «Як створити Євроклуб», потім ми провели інтелектуальну гру «Що ти знаєш про Європу та ЄС». Також я брав участь у «Днях відкритих дверей ШЄК», Міжнародному семінарі «Громадські досягнення» , де ми зустрічалися з польськими колегами.
Євроклубом школи № 73 був організований символічний велопробіг, присвячений 50-ту Євросоюзу, в якому я теж брав участь. Всі ці заходи проходили в рамках проекту « Інформаційні дні ЄС в школах України ».
     У травні 2007 року в Києві пройшов заключний етап Всеукраїнської акції «Громадянин 2007», де я представляв діяльність Євроклубу в рамках проекту « Обирай життя!».
      У Харкові проходив міжнародний форум «Молодь ХХI сторіччя », і в цей же день ми зустрілися з учасниками акції «Eurobus». Це були студенти з Німеччини та Польщі , вони проїхали містами Польщі, Німеччини та України з метою показати те , що людські цінності і людське спілкування - шлях до толерантності .
    Я взяв участь у конкурсі плакатів «Разом до Європи » , в дискусії на тему: «Болонський процес: за і проти», у проведенні дня толерантності та святкуванні дня народження Шкільного Євроклубу .
     У 2008 році я їздив до Києва на зустріч шкіл- партнерів , яка проходила 29 лютого - 1 березня. Був також на зустрічі з переможцями обласних олімпіад з німецької мови.
     Мені було дуже цікаво брати участь у всіх цих заходах.

     Беручи участь у різних іграх та тренінгах на тему «Що ти знаєш про Європу , ЄС і НАТО» я не тільки закріпив старі знання , а й дізнався багато нового про країни Євросоюзу. Коли до нас приїжджала молодь з Німеччини та Польщі (учасники акції « Eurobas » ) , а також дорослі представники цих та інших країн , я мав можливість безпосередньо спілкуватися з ними. Це дає можливість розширювати свій кругозір, розвивати нове мислення . Такі зустрічі і такий засіб спілкування дає позитивний результат і для формування власного світогляду, особливо для зміцнення дружніх зв'язків між особистостями, між регіонами України , а так само між іншими країнами. А це відіграє особливу роль, адже ще недавно ми жили в країнах з різними політичними режимами.
     Спілкуючись зі своїми однолітками з Одеси, Ужгорода, Кам'янця-Подільського, Києва я дізнався про те, як вони живуть, чим захоплюються, які в них інтереси.
     Мені це було дізнатися дуже цікаво і пізнавально.

     Будь-яка інтеграція має на увазі під собою спілкування, контакт, налагодження нових зв'язків , пошук нових партнерів. І коли все це працює , тоді можна розраховувати на позитивний результат.
     І наш Євроклуб є, так би мовити, маленьким осередком, ланкою в дуже великому стратегічному проекті по зближенню, по взаєморозумінню європейських народів.
     І всі заходи, проведені нашим Євроклубом, а також акції, де ми беремо участь, формують розуміння того, що в сучасному світі є місце для дружби, співпрац , консолідації.
     І сьогодні наше завдання полягає в тому, щоб далі розвиватися і зміцнюватися.
                                                                                                 Павленко Олександр


Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика