Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

середа, 2 жовтня 2013 р.

Бутылка кефира, полбатона? - спогади про незвичний молодіжний обмінЩе ніколи не було в мене такого дивного проекту. Я навіть не знаю як про нього писати. За 10-бальною системою: програма обміну, відповідність темі, наявність теми – 0, учасники – 10+, наявність моря – 5+, дощі, мокрі кеди, кривий диван і хвора спина – 3-. Вийшла – трієчка…Таке.

«From Aquariums to the Seas». Таку загадашну назву мав міжнародний молодіжний обмін, що відбувся в турецькому містечку Бешикдюзю, в провінції Трабзон між 16 та 23 вересня.

Заявленою темою проекту був спорт та залучення молоді до активного громадянства через різні види спорту та здоровий спосіб життя. Почалося все не дуже романтичним бродінням трабзонським аеропортом в пошуках багажу, який прибув на міжнародний термінал. І все було б простіше, якби хоч хтось розмовляв з нами бідною англійською мовою, а не експресивною турецькою. Другим (чи то нульовим?) дивним моментом став лист від організаторів посеред ночі, що нас не зустрінуть. Де наша не пропадала! Та чого повідомляти про це за декілька годин до прильоту? І ось він другий – наш Сулейман. Випадково в трансферному автобусі до міста ми знайшли людину, яка розмовляла англійською мовою… і він нас провів… до самого місця призначення… а потім залишився на проект… на цілий тиждень… а потім розбив собі носа та губу об морське каміння, але це вже інша історія. Ще одна цікавинка, що з заявлених 10 країн – 4 не приїхали. А якби приїхали, то наших мініатюрних домків, розрахованих на 2 особи, в яких жили по 6 осіб, не вистачило б. Потім були мініатюрні сніданки, гори, море, дощі, мокрі кеди, мова жестів, пісні й чорноморський танець, й дуже насичене не при дітях сказаними жартами живе міжкультурне спілкування. Про реальності й традиції, про різниці й схожості в наших культурах, про погоду й досвід, про нові ідеї та проекти. Бачите тут спорт? Нє? Я теж – нє. Ото такий проект. Зате в нас був кваліфікований вчитель чорноморського танцю й живий інструмент кеманче або понтійська ліра. І море… де не можна було купатися, коли висів червоний прапорець, а висів він завжди. А ще були гори та велика iFamily, але це особисте :)

Продовження тут: http://eu-klub.ucoz.ua/news/butylka_kefira_polbatona/2013-09-30-176

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика