Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

середа, 2 жовтня 2013 р.

Міні-сесія Європейського Молодіжного Парламенту-Україна у Дніпродзержинську20 та 21  вересня 2013 року відбулася міні-сесія Європейського Молодіжного Парламенту, в якому активну участь взяли активісти євроклубів м. Дніпродзержинська.
   
Захід відбувся за підтримки Дніпродзержинської міської ради та управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради.

   Всеукраїнський проект Іnter-Rail – це навчальний проект, спрямований на розвиток активної позиції молоді у регіонах України. Загалом до Всеукраїнського туру «Європейського Молодіжного Парламенту-Україна» увійшло 15 перспективних міст, серед яких, звичайно, і Дніпродзержинськ. Загальною темою Іnter-Rail–2013 є «Від асоціації до згоди».
    Це вже четверте турне молодих європейських парламентарів до нашої держави. Минулоріч у ньому взяли участь 505 учнів і студентів із різних куточків України. Згодом майже половина  з них стала членами Молодіжного Парламенту. Європейський Молодіжний Парламент - Україна діє в країні понад 10 років і налічує близько 600 чоловік, які пропагують інтеграцію в  Європу, а  також єдине громадянство та освітній простір.
     Виступи невгамовних спікерів Парламенту, поважна президія, європейська атрибутика – все майже так же, як в Європейському Парламенті, проте дії відбуваються у гімназії № 39. І щоправда в навчальний заклад навідалися не європолітики з Брюсселю, а їхні потенційні заступники – це молоді європейці – учасники міні-сесії Європейського Молодіжного Парламенту-Україна.
      Сесія Молодіжного Європарламенту – це відтворена у деталях робота дорослого Європарламенту, з усіма процедурами, вимогами і правилами. Взяти участь у роботі міні-сесії могли 40 активістів євроклубів міста, які добре володіють англійською мовою, адже на всіх етапах роботи основною мовою була саме вона. Активісти євроклубу «Європейська єдність»  гімназії № 39: Єлісєєва Аліна, Кумар Михайло, Чекмарьова Валерія, Кравцова Поліна взяли активну участь у всіх етапах роботи Парламенту протягом двохденної сесії.
   Встановлення контакту за допомогою гри – цей метод діє безвідмовно! Наші іноземні модератори дуже професійно змусили учасників міні-сесії відчути себе затишно та комфортно під час проведення teambuilding, завдяки чому всі ще не зовсім знайомі зранку діти стали пообідні добрими друзями. Дві хвилини - і дніпродзержинські школярі танцюють з британцем Шамалом, німкенею Сабіною та австрійцем Себастьяном,  неначе знали один одного тисячу років. Під час гри також відбулося згуртування команд майбутніх комітетів, протягом якого учасники не лише познайомились один із одним, але й навчились працювати у команді, ефективно налагоджувати співпрацю у групі, спілкуватись, розв’язувати проблему, приймати рішення та досягати консенсусу.
    Наступним етапом стала робота у чотирьох комітетах,  які координували голови комітетів, діючі учасники Європейського Молодіжного Парламенту з Великобританії, Австрії, Німеччини та волонтери з України. Цей етап став основною частиною усієї сесії, оскільки передбачав обговорення обраних тем. Основне завдання роботи комітетів полягало у створенні резолюцій з визначених тем. Теми комітетів були наступні: «Охорона навколишнього середовища та громадського здоров’я», «Аграрна політика та регіональний розвиток», «Зовнішні справи», «Економіка та монетарна політика». Делегати мали озвучити своє бачення з вирішення цих питань з урахуванням націленості України на вступ до Європейського Союзу. Від того, як вдало кожний комітет захистить свою резолюцію, залежало, чи віддадуть за неї свої голоси інші учасники сесії.
    Енергійне та плідне обговорення затягнулося до пізнього вечора, проте його результатом стало написання дієвих та інноваційних резолюцій. Юні європарламентарі брали активну участь у дискусії, обміні досвідом, ідеями та думками, вкладаючи максимум знань, наполегливості та творчого підходу до втілення продуманої стратегії вирішення окресленого кола проблем, які турбують сучасну Україну. Модератори в якості голів комітетів проявили надзвичайну обізнаність та компетентність у координації роботи молоді, допомагаючи та спрямовуючи їхню роботу, надихаючи на нові рішення.
    Заключним, найбільш офіційним та відповідальним етапом стала Генеральна Асамблея Європейського Молодіжного Парламенту, протягом якої відбулося обговорення прийнятих на сесії резолюцій та були підведені підсумки роботи комітетів. Президент сесії Шамал Ратнаяка (Великобританія), голови комітетів та їхні учасники забезпечили урочисте проведення засідання згідно статуту. Кожен комітет презентував та захищав власну резолюцію. Наші євроклубівці мали нагоду вдало виступити і в ролі доповідачів, і в якості захисників протягом відкритих дебатів. Дискусія була насиченою, жвавою та надзвичайно цікавою. 
      Заключна церемонія була пронизана позитивною атмосферою партнерства, співпраці та взаємної підтримки. Організатори сесії змогли здивувати усіх приємними сюрпризами в якості чудових надихаючих промов та пам’ятних сертифікатів. В кінці заходу всі учасники міні-сесії ЄМП- Україна обнялися і співали разом, як старі добрі друзі.
      Учасники заходу настільки здружилися, що ніяк не могли розпрощатися зі своїми колегами по команді, координаторами та організаторами заходу, тому в їхню адресу прозвучало багато теплих слів вдячності з надією на подальшу співпрацю. Також із заключним словом виступила Олена Єрмакова, член правління ЄМП – Україна з регіонального розвитку ЄМП в Україні й запросила усіх до активної участі у подальшій діяльності Парламенту й наголосила, що найкращі делегати матимуть честь представляти наш регіон на Національній сесії Європейського Молодіжного Парламенту у місті Черкаси.
 Учасники поділилися враженнями від міні-сесії.
      Шамал Ратнаяка, Президент ЄМП « Дніпродзержинськ – це дуже гарне місто, з активною молоддю, яка прагне зробити свій внесок у розбудову власного міста, України, Європи в цілому,  прагне приймати участь у створенні власного майбутнього».
    Кравцова Поліна «У мене було багато часу на спілкування зі своїми однодумцями, ми ділилися своїми переживаннями за майбутнє нашої країни. Наш комітет  з питань навколишнього середовища підняв глибокі та актуальні питання, ми спробували зрозуміти причини сучасного положення в цій сфері, обговорювали шляхи вирішення проблем. Всі відчували серйозність та важливість нашої роботи».
Кумар Михайло «Працювати в комітеті «Охорона навколишнього середовища та громадське здоров’я» було надзвичайно цікаво. Для нас - це був справжній мозковий штурм! Всі учасники були зацікавлені, і на це було декілька причин. По-перше, довелося розмовляти виключно англійською мовою, по-друге, теми для комітетів обрані дуже цікаві, що турбують наше суспільство не одне десятиріччя. Делегати змогли відчути відповідальність та важливість своєї участі».
Єлісєєва Аліна «Подібний захід вперше проводився в місті, і мені особливо приємно бути в числі перших його учасників, відчуваю себе, ніби першопроходцем для наступних поколінь, і сподіваюсь, що такі візити та сесії стануть традиційними для лідерів євроклубів нашого міста».
      Поки дорослі сперечаються щодо майбутньої інтеграції до Європейського Союзу, дніпродзержинська молодь своїм прикладом показала, що це дуже легко, головне бути щирими і міцно триматися за руки.
    Делегати – представники амбітної молоді нашого міста довели, що лише активна і самовіддана людина може досягти поставленої цілі, стати достойним майбутнім своєї країни. Тож, бажаємо юним парламентарям нових перемог на європейській ниві звершень!
Більше фотографій по проведеному заходу ви можете переглянути тут.Наталія Пономарьова,
координатор євроклубу «Європейська єдність»

м. Дніпродзержинськ

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика