Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

четвер, 5 вересня 2013 р.

Звіти Євроклубів: Євроклуб "Песпектива" з Веселого Хутору

Запрошуємо познайомитись з досвідом роботи Євроклкубу "Перспектива" Веселохутірського НВК.

Навчальний заклад є опорною школою в Чорнобаївському районі з питань впровадження євроінтеграційних процесів у навчальній та виховній роботі. Євроклуб у Веселохутірському НВК створений у 2010 році.

Шкільний європейський клуб "Перспектива" - це форма співпраці вчителів і учнів, яка охоплює різноманітні сфери, займаючись , як і говорить сама назва, вченням про Європу, європейську інтеграцію країн, історію, географію, культуру, мистецтво, науку. Європейський клуб поширює дану інформацію серед членів клубу, учнів шкіл, знайомих. В клубі молодь вчиться активності, толерантності, шани і зацікавленості до інших народів. Отримана інформація, набуті знання та досвід допоможуть у навчанні як в НВК так і у вузі, а в майбутньому - обрати потрібну професію.

Сучасний учень живе в складному світі, що швидко змінюється. Він має зрозуміти своє власне призначення, виробити концепцію свого власного життя, орієнтуватися в політичних, економічних, культурологічних процесах сьогодення. Тому однією з форм роботи, на нашу думку, яка поглиблює знання дітей про світ, про життя народів Європи є робота в шкільному центрі «Євроатлантичної інтеграції».

Розпочали ми свою роботу в центрі з проведення години історії на тему «Україна - НАТО: стратегія співробітництва» під час якої учні підготували і розповіли своїм ровесникам про проблеми співпраці між Україною та НАТО, розкрили проблеми на шляху входження України до НАТО

Члени євроклубу клубу працюють в секціях: юних георгафів, юних філологів, юних політологів. Разом із своїми керівниками, вчителями суспільних дисциплін Домаш Л.Д., Гуназою О.М., вони організовують зустрічі з цікавими людьми, які беруть участь в реалізації міжнародних проектів.

Секція юних філологів під керівництвом вчителів іноземних мов Белінської М.М. та Древаль Н.В. (викладачі німецької та англійської мов) розробила екскурсійні розповіді про Чорнобаївський район на німецькій та англійській мові, створила презентацію «Завітайте до мого краю». В гостях у членів євроклубу побувалипредставники американського Корпусу Миру , які розповіли учням про життя їхніх ровеснико в США, побували на занятті в дитячому садочку де вихованці показали свої знання з англійської мови.

На базі Євроцентру проводяться заняття факультативів: «Євростудії», курсів за вибором «Вчимося демократії», «Живемо в демократії».

Ефективною формою розвитку школярів Веселохутірського НВК є участь в міжнародних проектах: «Пізнаємо Європу разом» (українсько-польський проект), «Демократія в освіті» (українсько-швейцарський проект), канікули в Бескидах (українсько-польський проект), TESOL (Українсько-американський проект), підтримка євроклубів в Україні (за сприяння Представництва ЄС в Україні).

З метою впровадження нових форм роботи з обдарованою учнівською молоддю та розвитку творчих здібностей учнів за пропозицією Творчої групи «Пазл» учні школи Панасенко О., Шевченко Д., (7 кл.), Потапова Д., Толкус Ю. (9 кл.), Безуглий Олег (11 кл.) взяли участь у Всеукраїнській грі з англійської мови «Puzzle» для учнів 3-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів 12 лютого 2013 і отримали срібні дипломи.

Сучасний учень живе в складному світі, що швидко змінюється. Він має зрозуміти своє власне призначення, виробити концепцію свого власного життя, орієнтуватися в політичних, економічних, культурологічних процесах сьогодення. Тому однією з форм роботи на нашу думку, яка поглиблює знання дітей про світ, про життя народів Європи є робота в шкільному євроклубі «Перспектива».

Триєдине завдання функціонування євроклубу включає в себе такі цілі:
  • Навчальна: сприяти розвитку громадянського суспільства; навчати учнів критично мислити; заохочувати до спілкування на актуальні теми сьогодення іноземними мовами; розпізнавати причини проблем у відносинах між різними країнами; навчати розмежовувати думки і факти; оцінювати причини і можливі наслідки подій; вчити оцінювати докази;
  • Розвиваюча: розвивати критичне мислення, творчий підхід до вирішення проблем; розвивати навички мистецтва мовлення як рідною так і іноземними мовами;    
  • Виховна: виховувати толерантність, повагу до громадян інших країн, формувати вміння жити у відкритому демократичному суспільстві, готовність працювати на його розвиток і вдосконалення.Ефективною формою реалізації проектів є подорожі в країни Європи на запрошення Угорщини, Італії, Греції, Австрії, Болгарії, Словаччини, Чехії. Зокрема, члени євроклубу «Перспектива» приймали участь у параді євроклубів країн ЄС у місті Варшава, який проходив з 05 по 09 травня 2012 року. В рамках Дня Європи відвідали безліч заходів, екскурсій по історичних місцях м. Варшави.
Кожній поїздці передує велика підготовча робота у вигляді планування проектно-дослідницької діяльності, відео-екскурсій, вікторин та мовного матеріалу. Вчителі Белінська М.М., Древаль Н.В., Бліщ М.М. беруть роль лише координаторів, організаторів самостійної роботи учнів, формуючи мікро-групи дітей з урахуванням їх особистісних характеристик з метою створення максимально комфортних (сприятливих) умов для їх реалізації. Учні заздалегідь знають перелік своїх обов’язків щодо м майбутньої реалізації проектно-дослідницької діяльності.

Під час факультативних занять польської мовивчителька Бліщ М.М. ретельно готує учнів до майбутньої подорожі, розширює їх лексичний запас із необхідних тем, проводять вікторини, відео-екскурсії. Проведенню цих занять передує підготовка вчителя, в якій вона намагається спроектувати всі можливі типи спілкування, підпорядковані навчальним цілям, всі форми співробітництва між учнями з урахуванням їх оптимальної взаємодії.

Одним з етапом підготовчої роботи є координація міжпредметних зв’язків та Євроклубу «Перспектива» . Кожен євроклубівець отримує завдання з таких предметів, як географія, фізика, хімія, біологія, історія, світова література, музика, іноземної мови тощо. В цьому проявляється інтегративність проектної діяльності. Завдяки цьому відбувається переорієнтація учнів із позиції споживача знань на здобувача знань – створюється поліфонічний простір. Головне завдання, яке ставлять вчителі нашого НВК на уроках іноземної мови, - не вчити, а навчити вчитися, підготувати учнів до безперервного навчання.

У Веселохутірському НВК діє дебатний клуб старшокласників, який брав участь у І Всеукраїнському засіданні дебатних клубів старшокласників «Яка модель національної безпеки є найефективнішою для України». У лютому 2012 року на базі НВК проводилося ІІ Всеукраїнське засідання дебатних клубів старшокласників з проблеми «Шлях України до Європи: за і проти».

У серпні цього року члени євроклубу «Перспектива» Панасенко О., Потапова Д., Шевченко Д. разом з директором НВК Домаш Л.Д. приймали участь у роботі міжнародного табору в місті Колобжег Р. Польща в рамках проекту Пізнаємо Європу разом, вони презентували роботу навчального закладу по реалізації Концепції розвитку НВК як закладу інноваційного поступу Євроатлантичного розвитку. Учні також провели для свої польських та німецьких друзів майстер клас з модульного оригамі «Творимо красу своїми руками», свято «Запрошуємо до зустрічі з Україною». В рамках інтеграційної програми учні відвідали Варшаву, Щецин, Штрансульт та інші міста Німеччини та Польщі.    

Вважаємо за доцільне навести слова, які в 1970 р. у своєму «Відкритому листі до європейців» сказав Деніс де Рожемон: «Не буде Європи, якщо не буде європейців. Але що сформує європейців, якщо не виховання? Кажучи, що все залежить від виховання, стверджуємо, що все залежить від вихователів і їх формування. Майбутнє Європи вирішують школи, що готують учителів. Політичним та економічним діям бракуватиме твердого ґрунту під ногами так довго, як довго в цих школах не настануть зміни, що йдуть в антинаціоналістичному та проєвропейському на¬прямку, і їхні наслідки не почнуть відчуватися у середній освіті наших країн.

Тобто, перед тим, ж ми зможемо «створити Європу», потрібно спочатку «створити те, що є європейським». А це відбувається в першу чергу у думках».

* * *

Звіт доступний для перегляду та завантаження тут

Інформація про ініціативу з публічного звітування Євроклубів та поради щодо формату звіту тут: euroclubs.org.ua/2013/07/blog-post_26.html

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика