Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

четвер, 5 вересня 2013 р.

Звіти Євроклубів: Євроклубу “Міжнародний простір” з Горлівки

Горлівський НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів № 25 - багатопрофільний ліцей “Успіх” пропонує вашій увазі звіт про роботу Євроклубу “Міжнародний простір” за 2012-2013 навчальний рік.

Підготували: Князєва Антоніна Василівна, Князєва-Лязгіна Наталія Володимирівна, Шевельова Тетяна Анатоліївна

Євроклуб “Міжнародний простір” існує в школі № 25 вже 5 рокiв. Ідея виникла не випадково, а виходячи з існуючої політики нашої держави, а саме: розширення зв’язків України з країнами Західної Європи, а також найближчого зарубіжжя й вступу України до Євросоюзу.

Євроклуб зародився в школі ГНВК “ЗОШ I-III ступенів № 25 – ліцей “Успіх” після того, як Князева А.В., учитель французької мови, відвідала міжнародні курси в Польщі м. Сулєйовик, де пройшла тренінг з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України до країн ЄС. Впродовж року такий тренінг пройшли більшість учителів міста Горлівки та Донецької області. Саме він підштовхнув деякі школи створити шкільні Євроклуби.

Метою шкільного Євроклубу є ознайомити учасників з явищами руху Євроклубів в межах країни та вливання цього руху до загально європейських дій . Тому школи, у яких існує Євроклуб, створили програму Партнерства. Євроклуб ГНВК «ЗОШ I-III ступенів № 25 – ліцей «Успіх» «Міжнародний простір» здійснює свою діяльність під девізом: «Міжнародний простір» – наш надійний партнер!»

Ми вибрали 4 головні напрямки роботи Євроклубу.
 1. Семінари - тренінги для розповсюдження досвіду своєї роботи.
 2. Факультативні заняття, на яких учні знайомляться з перевагами вступу України до Євросоюзу, недоліками й перевагами вступу в НАТО, історією виникнення Євросоюзу, шкільними Євроклубами як формою реалізації європейської освіти в школі.
 3. Програма партнерства. Розширення зв'язків з Євроклубами не тільки нашого міста, країни, але й закордоном.
 4. Шкільний театр «ШУЕТ», що означає «Здорово!», головним завданням є розповсюдження іноземної мови, зокрема французької, а також розширення знань учнів про традиції й культуру країн, мови яких ми вивчаємо.

У рамках виконання програми партнерства Євроклубів міста Горлівки реалізовано:

- Семінари й тренінги «Українським учителям про Європейський вимір освіти», на яких учителі не тільки іноземних мов, але й історії й суспільствознавства, географії познайомилися з інтерактивними формами й методами навчання, використовуючи рольові ігри, змогли відчути на власному досвіді необхідність вступу України в Євросоюз.
- Факультативний курс «Крокуємо до Європи» - це цикл семінарів, тренінгів для учнів з метою підготовки до активного життя у вільній Європі. У рамках факультативу в школі проводяться тижні, місячники вивчаємих мов, а саме: французької, англійської, німецької, а також конкурси по захисту проектів, відкриті уроки, де реалізується використання форм і методів інтерактивного навчання.
- В рамках програми партнерства також були здійснені наступні заходи:
 • зустріч Євроклубів Донецької області в місті Ясинувата, де відбулась зустріч з представниками Євросоюзу;
 • в минулому році до нашої школи завітали учні Родинської школи № 8 з міста Красноармійська;
 • Горлівська делегація у складі Євроклубів шкіл № 42 та № 25 відвідали Львівську землю, де мали змогу відсвяткувати Різдво;
 • 9 травня представники зі Львову, з Самбірської та Кульчицької шкіл завітали на Донецьку землю.

Відбувалася робота волонтерів Європейської Служби за програмою ЄС «Молодь в дії» за темою «Права людини». В школі працює волонтер Корпусу Миру Дженіфер Овр. З метою співробітництва із зарубіжними навчальними закладами та культурного обміну була підписана угода з ліцеєм імені Р. Шумана, Франція.

Євроклуб приймав активну участь у діяльності міжнародних освітніх організацій, програм, фондів. Це Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX) та Програма Підтримки Малих Проектів (SPA). Укладено угоду між президентом Ассоціаціїї «Альянс Франсез» зав. кафедрою романської та класичної філології ТНУ ім. Вернадського Лесова-Юзефович Н.С., та учителем французької мови ГНВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №25 – ліцей «Успіх» Князєвою А.В.

«Острів скарбів» - так ми називаємо наш театр «Chouette» французькою мовою. Ми знаємо, що скарби можуть існувати не тільки у вигляді матеріальних прикрас і коштовностей, вони можуть бути також представлені духовними складовими: талантом, позитивними емоціями, оригінальністю, самовдосконаленням, самоствердженням, славою в найкращій її прояві. Всі ці скарби можуть бути зібрані в «валізі» душі людей, що займаються улюбленою справою, наприклад, театром. Завдяки «острову», на якому знаходиться театр на французькій мові «Chouette», ЗОШ № 25 - ліцей «Успіх», школярі збирають «скарби» даного виду мистецтва. І у них виходить! Місто Горлівку відносять до франкомовного містечка, оскільки французьку тут не тільки вчать, нею спілкуються і навіть дивляться чудові п'єси французьких письменників: В. Гюго, Бомарше, П'єра Гріпарі, поставлені керівником театру Князєвої Антоніною Василівною і режисером Князєвою-Лязгіною Наталією Володимирівною. Шкільний театр «Chouette» - це згуртований театральний колектив, дружна сім'я, яка обов'язково повинна продовжувати жити і творити на «острові скарбів», де збуваються мрії.

Основні заходи у 2012-2013 навчальному році:
 • Засідання Євроклубу “Україна на шляху до ЄС. “За “ і “Проти”.
 • Засідання Євроклубу: “Чому треба бути толерантним? Казка про землю Четвертьляндію”.
 • Святкові враження. Подорож до Львівщини
 • Засідання Євроклубу: “Святкування Різдва у Європі”.
 • ХVI Всеукраїнський фестиваль молодіжної творчості на французькій мові
 • ХХ Міжнародний фестиваль французьких театрів у місті Варна, Болгарія
 • “Французька Весна” у місті Горлівка.
 • День Європи у місті Горлівка. “Живі скульптури, які символізують країни Європи”.
* * *

Повна версія звіту доступна для перегляду та завантаження тут

Інформація про ініціативу з публічного звітування Євроклубів та поради щодо формату звіту тут: euroclubs.org.ua/2013/07/blog-post_26.html

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика