Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

вівторок, 3 вересня 2013 р.

Звіти Євроклубів: Євроклуб "Єврозоря" з ЛуцькаШЄК "Єврозоря" ЗОШ № 25 міста Луцька передає всім вітання з блакитноокої Волині, з древнього Лучеська!

Саме тут, у ЗОШ № 25 7 років тому народився наш євроклуб, назву і логотип якого вибирали шляхом конкурсу. Маємо свій гімн. Роботу плануємо на рік, але це не є догма, багато чого змінюємо в процесі, Адже креатив не можна втиснути у певні рамки!

Біжить коридором учениця і радісно вигукує: "У мене цікава ідея! Давайте зробимо..." Терміново збираємось, обговорюємо, зважуємо і....пробуємо реалізувати. І таке буває, це не по плану, але визріло і отримало підтримку. А взагалі, до планування долучаються всі учні 5-11-х класів, їх ідеї збираються в класах і "транспортуються" до євроклубу. Згодом подаються до плану роботи школи. Крім того, в школі викладається авторський курс "Євростудії в школі" (автор О.Струбицька). А в місті двічі на рік відбуваються семінари для керівників євроклубів. Щорічно на міській виставці дидактичних посібників для вчителів відзначаються як кращі серед шкіл міста авторські програми і довідники для учнів з питань євроінтеграції авторські роботи наших педагогів.

Євроклуб- міцний осередок, який не покидають випускники, беручи участь у шкільних конкурсах, дебатах, тренінгах, ділячись досвідом і враженнями від власної участі у молодіжних проектах. Швець Олександр- переможець Міжнародного конкурсу есе "Майбутнє Європи" для випускників євроклубів- мав можливість побувати в Норвегії, активний учасник молодіжних обмінів і тренінгів в рамках програми "Молодь в дії"( Туреччина, Польща, Вірменія, Норвегія); Андрій Савчук- активний учасник Безпекової школи молодих лідерів, учасник програми "Майстерня громадської активності": Грачова Анастасія та Кубай Вікторія- активні учасники Європейського молодіжного парламенту.

Ми здобули багато перемог. Впродовж 5-и років переможцями міських і обласних євроолімпіад були старшокласники нашої школи (Савчук А., Лорян Р., Швець О.). Євроклубівці двічі брали участь у Всеукраїнському конкурсі " Europa Nostra" і здобули 2-е і 1-е місця, за що мали унікальну можливість побувати в країнах Бенілюксу.

Двічі вигравали Міжнародний конкус "Europa Secura" і були нагороджені поїздкою до Чехії (Роберт Лорян та Вікторія Кубай). Призове місце привезли з Міжнародного конкурсу "Столиці Європи", який відбувався у місті Жешуві.

Несподіванкою був приїзд до нас В.Фоміної ( представника університету Нікосії), яка вручила групі учнів медалі і подарунки за участь у Міжнародному конкурсі презентацій "Майбутнє космосу за молоддю".

Незабутнім був Всеукраїнський конкурс "Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатися про тебе"! А скільки нових знань, досвіду і позитивних вражень здобули, перебуваючи у Кіровограді в рамках проекту "Підтримка мережі євроклубів України"! А ярмарок креативності у місті Рівному з дебатами, тренінгами....і смачною піцою!

Вдячні долі, що зводить нас з прекрасними людьми, які створюють нові проекти, народжують нові ідеї, гуртують молодь і вчать бути активними в житті. В. Дьомкіна, А. Донець, В. Брущенко, Д. Черніков......Незабутні враження справили зустрічі з паном Ж. М. Пінту Тайшейрою, з паном Девідом Стуліком, з волонтерами Польщі і Франції, з представниками молоді Польщі і Німеччини в рамках проекту "Європа у валізі", з керівниками євроклубів України, з молодими людьми, які вважають, що Євроклуби - це сила!

У нашій школі 2 євроклуби: "Єврики"-для учнів 6-7-х класів та "Єврозоря" для старшокласників. Отже, і два президенти - Кот Павло і Грачова Анастасія. Керівник ШЄКу Ольга Струбицька. Впродовж 4-ьох років здійснюється співпраця з Польською школою міста Бартошице. Обмінні поїздки, спортивні змагання, концерти, екскурсії, забави- неповний перелік усіх цікавих справ з польськими школярами.

Наш звіт про роботу складатиметься з переліку цікавих справ 2012-2013 рр., які "працюють" на формування громадянськості молоді, які створюють своєрідну "лабораторію досвіду", потужне поле демократії (не бутафорної, а справжньої), де реальність множиться на фантазію, приватне переплітається з соціальним, де вчаться бути креативними, успішними; де панує командний дух, молодечий запал і енергія. Тут вчаться тому, як у майбутньому вносити в європейську цивілізацію більше духовності, щедрості, етики, як прагнути і робити зміни на краще в своїй країні.

Які ж це справи минулого 2012-2013 н.р.?

Флеш-моб у підтримку саміту Україна-ЄС; учнівські слухання творів есе "Що значить бути європейцем?" ( у цьому Всеукраїнському конкусі маємо перемогу); "живі статуї країн кандидатів на вступ до ЄС"; прес-конференція "Україна-ЄС: реалії та перспективи розвитку"; євроквести та євробінго; День Святого Патріка; інтелектуальний дискурс "В об"єктиві- Прибалтика"; європодіум "Європейські персоналії"; участь у Міжнародному конкусі малюнків і фото"What About Peace" - маємо особливі відзнаки у двох номінаціях ( Сан Франциско); участь у Всеукраїнському конкурсі "Дружать діти на планеті" (в рамках Місяця Литви в Україні); участь і перемога в міському інтелектуальному турнірі ерудитів "Луцьк європейський"; представлення Естонії на Дні Європи в Луцьку; організація і реалізація власного шкільного проекту "Європа в школі"; участь у роботі Молодіжного європейського парламенту; участь у проекті "Підтримка мережі євроклубів України" та у фінальній зустрічі у Києві на Днях Європи; участь і перемога у Всеукраїнському конкурсі творів есе "Побудуємо Європу разом" (нагороджені поїздкою до Стразбурга для участі у Міжнародній єврошколі); мистецькі імпрези шкільного народного ансамблю танцю "Джерельце", ансамблю сопілкарів "Калинова сопілка", вокальної групи "Перлинка".

Діяльність євроклубу висвітлюється в шкільній газеті "Шкільна парта", на стенді "Єврозоря"інформує", на сайті Луцької міської ради, в програмі Волинського телебачення"16: до і після" та на блозі "Євроклуби в Україні".

"Єврозоря"- це своєрідна територія молоді, зона комфорту, інтелектуальної праці, креативу, самореалізації, де кожен взмозі придбати безкоштовну візу в космос нестандартних ідей!

Автор: керівник ШЄКу Ольга Струбицька, тел: +38 (095) 876 75 50

* * *

Презентація доступна тут

Інформація про ініціативу з публічного звітування Євроклубів та поради щодо формату звіту тут: euroclubs.org.ua/2013/07/blog-post_26.html

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика