Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

субота, 31 серпня 2013 р.

Звіти Євроклубів: Євроклуб "Євросан" зі ЗдолбуніваЗапрошуємо познаймитись зі звітом про діяльність Євроклуба "Євросан, що на Тернопільщині. 

Осередком європейської культури та інтеграції в Здолбунівській гімназії є шкільний євроклуб "Євросан", учасники якого беруть участь у Всеукраїнських проектах з європейської інтеграції. Євроклуб "Євросан" створений в Здолбунівській гімназії у 2008 році як результат проекту "Євроклуби. Крок до Європи", організатором якого був регіональний благодійний фонд "Рівне. Європейський вибір".

З тих пір євроклуб стає активним учасником європейського руху (дні Європи у місті, благодійні акції, співпраця з організацією з захисту тварин «ФАС»). Серед діяльності є: участь в проекті «Підтримка мережі євроклубів України у 2010 р.», «Спілкування заради розвитку» (єдині з Рівненської обл.), проведення вікторини «Конвенція про права дитини», участь у Всеукраїнському конкурсі «Молодь тестує якість», в проекті «Восьмий міжнародний конкурс учнівських та студентських робіт з прав людини» для 9-11 класів.

Щорічно євроклуб є учасником конкурсу творчих робіт для молоді на тематику толерантності та європейського конкурсу малюнка на тему рівності між жінками і чоловіками. В травні клубом проводиться День Європи в гімназії та береться участь у Дні Європи в місті.

До європейського року боротьби з бідністю та соціальною ізоляцією (2010 рік) євроклуб створив майстерню соціальної солідарності (тренінгові заняття та дослідження рівня емпатійних тенденцій).

У 2011 р. – рік волонтерства та поширення європейських цінностей – взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатися про тебе!» в рамках проекту «Україна – ЄС» (2-е місце серед 25 євроклубів Рівненської області).

А в 2012 р. у Всеукраїнському змаганні з європейської інтеграції Europa Nostra євроклубівці стали переможцями першого етапу змагання та взяли участь у другому турі, який відбувся у Києві в березні 2012 р. Також Євросан має досвід проведення рольової гри «Модель засідання Генеральної Асамблеї ООН». При сприянні євроклуба була проведена конференція групи іноземців-волонтерів з шкільною молоддю міста в рамках проекту «Європа у валізі».

Євроклуб вперше взяв участь в проекті «Залучення молодіжних європейських клубів до збереження історичної пам'яті в Україні», пов’язаному з історичним минулим.(http://www.facebook.com/events/116866765092562/ http://vkontakte.ru/event32175677) Участь євроклубу у проекті «Я пам’ятаю» дала можливість познайомитися з методом «усної історії», познайомити інших учасників майстерні, проведеної євроклубом 29 лютого 2012 р., отримати новий досвід роботи євроклуба, а отже, відкрити для себе нові горизонти діяльності. Про діяльність євроклубу дізналися інші школи міста та місцеві представники влади. (Результати майстерні опубліковані на сайті Здолбунівської гімназії http://zdsova.at.ua )

Завдяки проекту був налагоджений взаємозв’язок та підписана угода про співпрацю Здолбунівської гімназії з Рівненським осередком Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність». Фонд надав список представників цільової групи (конфіденційна інформація), з якими можна провести інтерв’ю. Таким чином, відбулося знайомство з Тетяною Савелівною Підгайською. Взяте інтерв’ю поповнило електронний фонд пам’яті, а Євросан отримав перше місце у номінації «Найкраще інтерв’ю». Велика подяка організаторам проекту «Я пам’ятаю», завдяки якому євроклуб «Євросан» долучився до збереження історичної пам’яті в Україні, відкрив для себе нові горизонти діяльності, які були особливо актуальні в контексті Європейського року активного старіння та солідарності між поколіннями 2012.

Євроклуб розпочав волонтерську роботу серед представників цільової групи, і бере активну участь у заходах, які проводить міжнародний фонд. (http://www.toleranz.org.ua/centers/rovenski) Також з вересня 2012 р. відбулися нові інтерв’ювання з людьми, які перебували на окупованій території, таким чином реалізуючи проекти «Скарбниця живої спадщини» та «Нащадки пам’ять бережуть». Взяті інтерв’ю увійшли до книги «Криваві жорна війни» (2013 р).

Свої художні здібності євроклубівці застосували у Всеукраїнському конкурсі художніх робіт «У війни не дитяче обличчя». За сприяння фонду учасники проектів взяли участь у поїздках: м. Освенцім, Республіка Польща - квітень 2012 р; м. Майданек, м. Варшава - жовтень 2012 р; м. Сквєжина, м. Берлін - березень 2013 р. Ось так реалізуються європейські можливості учасників євроклуба «Євросан».

Учасниками шкільного клубу є учні 7-10 класів (12-15 років). На початок навчального року Президентом клубу є учениця 9-го класу Кузьменко Анастасія, клуб нараховує 17 учасників.
Євроклуб працює за авторською програмою, укладачем якої є координатор євроклубу і, яка погоджується керівництвом закладу та райвно. Основним напрямком програми є громадянська освіта. Євросан має свій інформаційний стенд, розділ на сайті навчального закладу та можливість друку у шкільній газеті «Фішка».

Здолбунівська гімназія працює з обдарованими дітьми, тому євроклубівцями стають ініціативні, умілі учні, небайдужі до корисних справ. Оскільки заклад має поглиблене вивчення іноземних мов, учні можуть спілкуватися англійською, німецькою та польською мовами. Завжди готові до спілкування та співпраці з молоддю інших молодіжних організацій.

Автор: Координатор Євроклубу "Євросан" Жанна Павлусь телефон: +38 (067) 925 07 01

Більш детальна інформація про діяльність Євроклубу: http://zdsova.at.ua/index/gimnazijnij_evroklub/0-55

* * *

Матеріал доступний для перегляду та завантаження тут

Інформація про ініціативу з публічного звітування Євроклубів та поради щодо формату звіту тут: euroclubs.org.ua/2013/07/blog-post_26.html

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика