Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

пʼятниця, 30 серпня 2013 р.

Звіти Євроклубів: Євроклуб "Мрія" з ІзюмуВас вітає Ізюмський професійний ліцей! Колись давно Петро І сказав: "Вікно в Європу прорубимо і державу піднімемо."

Європейські цінності ми вивчали давно, починаючи з 2002 року. Спочатку ми брали участь у ряді проектів:
  • 2002 р. – створення курсів професійної підготовки столярів та курсів з основ підприємницької діяльності за підтримки Департаменту зовнішнього розвитку Великої Британії DFID;
  • 2003 р. – за підтримки експертів та місцевих ділових кіл створено було перший Ізюмський Бізнес-інкубатор;
  • 2006 р. – реалізовано одразу два проекти. Фонд “Громадські ініциативи” за участі кампанії “Філіп Морріс” профінансував створення парку відпочинку в ліцеї. За підтримки волонтера Корпусу Миру Дж. Камарано було реконструйовано тренажерний зал нашого закладу.

Ці проекти навчили нас багато чому: організації волонтерської діяльності, фандрейзінгу, адмініструванню проектів, врешті, співпрвці з іноземцями (від представників англійської фірми “Бінк Сінклер” до волонтерів Корпусу Миру США). Підтвердженням цього була наша спільна участь у п’яти міжнародних проектах. Проте не вистачало спілкування з іншими громадськими структурами, що також працюють у європейському напрямку.

Врешті-решт це спонукало нас до створення євроклубу. 26 червня 2009 року в нашому ліцеї відкрився Євроклуб із звучною назвою “Мрія”. Ми дійсно мріємо про розширення міжнародніх контактав учнів ліцею з представниками різних країн Європи та світу.

Всі люди на Землі однакові. Кожному з нас потрібні мир, любов, увага, піклування. Попре те, що ми живемо в різних країнах, говоримо різними мовами – між нами не існує кордонів.

Наш Євроклуб “Мрія” діє на базі Піклувальної Ради Ізюмського професійного ліцею “Ментор”. Сьогодні він налічує понад 40 членів, серед яких не лише учні, але і викладачі. Він об’єднує тих, хто прагне знайти нових друзів, весело та корисно провести час, брати участь в різноманітних тренінгах і проектах, диспутах, дізнатися багато нового про Європу.

Президент Євроклубу Кокляр Ірина, учениця групи КС-311 (оператор комп’ютерного набору, конторський службовець, агент з постачання), та координатори Стовпак Людмила Іванівна, Фартушна Інна Олексіївна, викладачі іноземної мови, сформували команду небайдужих, яка працює за напрямками:
-    інформаційно-просвітницький;
-    організаційний;
-    освітній;
-    громадських зв’язків;
-    інтернет-контакти.

В цьому році наші плани, прагнення, ініциативи були спрямовані на участь у проектній діяльності, міжнародне співробітництво та волонтерство.

Нами були проведені наступні тренінги:
* Основи ефективного спілкування;
* Робота в команді;
* Гарні манери та правила поведінки.

Під час цих тренінгів з соціальної інтеграції та працевлаштування учні ознайомилися:
- зі стратегіями вирішення конфліктів, а також на практиці програли сценарії конфліктних ситуацій;
- з правилими та персональними моделями роботи в команді;
- з основними правилами гарного тону, створили правила етикету для учнів ліцею.
Кожен мав змогу проявити себе.

Розвивалось і міжнародне співробітництво. Безпосереднє спілкування з представниками молоді інших країн дає безцінну практику взаєморозуміння. У вересні 2012 року відбулося розширене засідання Євроклубу “Мрія” на тему: “Молодь не знає кордонів” за участі Сілвани Рейнш, громодянинки Німеччини, проектно-мовного асистента ХНУРЕ та волонтера Корпусу Миру США Едварда Озера.

Члени Євроклубу мали гарну нагоду використати свої знання з іноземних мов. Окремо хочеться зупинитися на тісному співробітництві з волонтером Корпусу Миру США Едвардом Озером. За його підтримки було створено та реалізовано декілька із наших проектів. Вміння грамотно скласти проект та реалізувати його – це вимога часу. Цьому вчаться наші євроклубовці.

Про рівень їх досягнень свідчать реалізовані нещодавно проекти:
* Проект з енергозбереження.
* Проект з профілактики ВІЛ-СНІДУ в Україні.
* Екологічні проекти: “Зелений - це колір надії”, “Моє місто – чисте місто”.
* Волонтерські проекти: “Поділись своїм теплом з ближнім”, “Волонтерський клуб”.
* Країнознавчі проекти “Літературні кафе”.
   
Доторкнутися до вічних цінностей европейської культури нам допомогли наші Літературні кафе, спочатку - польське, потім - німецьке. Перед учасниками було поставлено завдання підібрати літературні та музичні матеріали, підготувати презентацію, а наші учні-кухарі були відповідальні за національні страви. Учасники з натхненням декламували вірші, враження від яких підсилювали чаруючі звуки музики. Всі з задоволенням смакували національними польськими та німецькими стравами.

В цьому році ми обрали провідним напрямком роботи Євроклубу – волонтерство. Внаслідок цього і з’явилися наші волонтерські проекти.

Слова “Поділись своїм теплом з ближнім” стали для членів Євроклубу не лише гаслом, а конкретними діями. Вихованці міського будинку-інтернату змішаного типу з нетерпінням чекають на зустрічі з членами Євроклубу, щоб поспілкуватися та пограти в рухливі ігри. Ви б бачили, як було всім весело!

Спільний проект “Волонтерський клуб” зібрав членів Євроклубу на цікаві зустрічі з тренерами з Харкова. Неординарний тренінг з ораторського мистецтва провів Іван Будко, який навчив всіх учасників креативним методам та прийомам публічного виступу. Завдяки здобутим знанням учні самостійно створили та продемонстрували “ Oраторські презентації”. А тренінг та тему: “Що таке волонтерство? “ з Павлом Ободом навчив та дав змогу учням на практиці сформулювати власні мотиви волонтерства.

Під час тренінгу з фандрейзингу, який провів Едвард Озер, учні разом дійшли спільних рішень щодо залучення коштів для власного внеску в проект.

Символом волонтерства став заключний етап цього проекту – висадка саджанців. Дружній колектив учнів, викладачів та майстрів виробничого навчання працював над озелененням ліцею.

Кожен мав змогу висадити своє власне дерево і залишився впевненим, що через декілька років тут підніметься величезний парк.

Проте ще багато чого попереду.

Бажаємо всім цікавих знахідок, вірних друзів та творчої наснаги. Запрошуємо до співробітництва.

Євроклуб “Мрія”.

Наші координати: вул. Лізи Чайкіної, 24, м. Ізюм, Харківської обл., 64300, Україна
Телефон: +38 05743 2 11 00
Е-пошта: izum_plicey@mail.ru
Сайт: www.ipl.ucoz.ua

Запрошуємо переглянути творчий звіт у форматі презентації:* * *

Матеріал доступний для перегляду та завантаження тут

Інформація про ініціативу з публічного звітування Євроклубів та поради щодо формату звіту тут: euroclubs.org.ua/2013/07/blog-post_26.html

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика