Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

субота, 4 травня 2013 р.

Європейське майбутнє в руках молодих ентузіастів

26 квітня 2013 р. у м. Дніпродзержинськ відбувся відкритий обласний Єврофорум "Європейські цінності: панорама поглядів".

Захід проходив в рамках Всеукраїнського Проекту "Підтримка регіональних євроклубів України", що реалізується громадською організацією "Лабораторія законодавчих ініціатив" та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні.

Основними організаторами заходу стали: Карпань Ірина Семенівна,  завідувач науково-дослідною лабораторією освіти для сталого розвитку Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, та керівник мережі євроклубів Дніпродзержинська, координатор з питань євроінтеграції закладів освіти міста – Долина Лариса Миколаївна.
   
Метою заходу було поширення кращого досвіду діяльності мережі євроклубів Дніпродзержинська, розповсюдження інформації стосовно європейських цінностей серед молоді  та активізації молодіжного громадського руху,  розвитку навичок спілкування, згуртованості та співробітнитва, залучення до подальшої співпраці над цікавими проектами.
   
У заходах під час роботи єврофоруму взяли участь лідери і керівники 56 євроклубів Дніпропетровської області й м. Харкова, експерти, науковці, представники обласних та місцевих громадських організацій, що сприяють об’єднанню зусиль євроклубів, а також представники органів місцевої влади.
   
Відкрила урочисту частину форуму начальник управління освіти і науки міської ради Дніпродзержинська Баштаненко Ольга Миколаївна, яка окреслила найвагоміші досягнення євроклубівського руху в Дніпродзержинську та побажала учасникам подальших успіхів на шляху до розбудови громадянського суспільства. Карпань Ірина Семенівна –  завідувач науково-дослідної лабораторії освіти для сталого розвитку Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, – наголосила на ролі молодіжних європейських клубів у впровадженні європейських цінностей в Україні. Керівник мережі євроклубів Дніпродзержинська, координатор з питань євроінтеграції закладів освіти міста Долина Лариса Миколаївна зачитала  звернення до учасників форуму від Золтана Салаї – керівника відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні та ГО «Лабораторія законодавчих ініціатив». Зокрема, в зверненні-привітанні висловлювалося сподівання на те, «що форум стане для євроклубівців доброю нагодою обмінятися досвідом, встановити партнерські зв’язки, навчитися цікавих методів роботи».
     
Яскравим виступом євроклубу «Європейська єдність» гімназії №39 завершилась урочиста частина форуму. Далі гості були запрошені на променад «Європросвіта. Творчість. Результати.» до зали європейської просвіти, яка була створена  напередодні проведення єврофоруму. Євроклубівці області, що завітали до гімназії, мали нагоду обмінятися буклетами, візитками та познайомитися ближче з роботою дніпродзержинців через безпосереднє спілкування під час променаду виставковими залами, де їх зустрічали учні в національних костюмах країн Європейського Союзу.
     
Новим досвідом стала для учасників участь у майстер-класі з використанням технології «Жива бібліотека». Така форма роботи, як «Жива бібліотека» – явище порівняно нове. Проект виник у 2000 році і вперше був проведений на музичному фестивалі в Данії. У нашій країні «Жива бібліотека» дебютував 2008 року в Києві. Для керівників євроклубів темою для обговорення на «Живій бібліотеці» стало: «Європейські цінності як фундамент угоди про асоціацію України в ЄС», а юні лідери обговорювали іншу тему: «Будуємо Європу у себе вдома». У ролі «живих книг»  перед читачами в цей день виступали дійсно алмази, фахівці своєї справи, обізнані в питаннях євроінтеграції: Карпань І.Я., Юдіна Т.В., Пасічник Т.П., Касьяненко А.В., Коваленко О.В., Зезюліна К.В., Дороніна Т.Ю., Степанян Араік. І у всіх була нагода з ними поспілкуватися.
 
Друга частина єврофоруму мала продовження в НВО-ліцеї НІТ, де гостям була запропонована така форма роботи, як веб-квест, під час якої відбувалося взаємне навчання членів команди лідерів євроклубів щодо пошуку і визначення європейських цінностей в  нашому суспільстві, вміння працювати з комп`ютерними програмами та Інтернет. Ця інноваційна гра була  розроблена і впроваджена в практику з метою розвитку почуття часу, простору і місця в сучасній Європі, формування навичок мотивації, необхідних для активної участі молоді у демократичних змінах під час будівництва Європи, і забезпечення знаннями для прийняття обґрунтованих рішень у майбутньому.
   
Під час цього захоплюючого заходу євроклубівці з різних куточків Дніпропетровщини приємно поспілкувалися й здружилися.
   
На останньому етапі форуму методичну скарбничку учасників поповнила ще одна цікава форма роботи – форум-театр. Євроклубівці побували в молодіжному театрі «10 квартал» й ознайомилися з постановкою вистави «Фанатка», в ході якої намагалися вирішити складні соціальні проблеми сучасної молоді. Основна ідея форум-театру – показати суспільству необхідність участі кожної людини у побудові кращого майбутнього, пояснити людям, що в більшості випадків поліпшення їх життя і зміна соціальної ситуації в країні залежить від них самих. Глядачі у виставі брали активну участь нарівні з акторами, знаходячи альтернативні рішення проблем, набуваючи досвіду активного прояву особистої позиції. Постановка будувалася таким чином, що сцена закінчувалася піком конфлікту, і глядачі мали дограти на власний розсуд епізод, змінюючи ситуацію на більш небезпечну і комфортну для «жертви».
 
Велика кількість нових цікавих форм роботи, запропонованих під час проведення єврофоруму, дала можливість учасникам розширити власні знання щодо сучасних технологій неформальної освіти. Безумовно, обласний єврофорум об’єднав навколо творчих ідей всіх його учасників заради подальшого розвитку євроклубівського руху, сприяв підвищенню спроможності мережі європейських клубів Дніпропетровщини до здійснення ефективної проєвропейської діяльності.

Автор: Наталія Кіційова, координатор Євроклубу "Європейська єдність", м. Дніпродзержинськ

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика