Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

понеділок, 27 травня 2013 р.

Активісти євроклубу з Дніпродзержинська стали призерами конкурсу щодо НАТОНа базі 72-ї окремої механізованої бригади 8-го армійського корпусу, що дислокується у Білій Церкві, відбувся фінал VIII-го Всеукраїнського конкурсу "Аліанте – 2013 – Україна" на тему: "Чи обізнані ви з питань міжнародної безпеки та діяльності НАТО?".

"Аліанте" – це щорічний міжнародний учнівський конкурс, який започатковано в 2000 році чеською асоціацією "Ягелло 2000" для визначення знань про міжнародну безпеку та НАТО серед школярів. За час існування у проекті "Аліанте" брали участь команди з п’ятнадцяти країн.

Українська версія конкурсу проводиться з 2004 року. Конкурс було включено до всіх державних програм інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Слід зазначити, що конкурс «Аліанте» Молодіжний центр Атлантичної Ради України проводить за сприяння та підтримки Центру інформації та документації НАТО, Громадської Ліги  Україна – НАТО, Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України та інших організацій.

Метою конкурсу є моніторинг та сприяння обізнаності учнів середніх шкіл та студентської молоді до пошуку нових знань, до перших наукових та творчих спроб, до діалогу зі своїми однодумцями-однолітками, до роботи в команді та всебічного фізичного розвитку.

Журі вибрало для фіналу 40 найкращих представників. Цільова аудиторія – це учні загальноосвітніх шкіл, коледжів, гімназій, училищ та студенти вищих навчальних закладів віком від 14 до 19 років. Це діти нового покоління, яке не зазнало наслідків «холодної війни» та мають власну думку щодо майбутнього нашої держави та її стосунків з міжнародними структурами співробітництва та безпеки. Складається конкурс з трьох основних етапів: 1 – написання теоретичної роботи та відповідей на поставлені запитання, 2- військо-спортивні змагання, 3 – пізнавальна подорож на військові бази. Конкурс «Аліанте – 2013 – Україна» став для євроклубівців позитивним досвідом спробувати свої сили у науковій діяльності, отримати нові знання, описати існуючу ситуацію, висловити власні думки. Це реальна можливість учнів показати своє розуміння стосунків Україна – НАТО.

Учасники змагань відчули себе справжніми солдатами української армії: підйом о шостій ранку, зарядка, прийом їжі, ознайомлення з технікою та різноманітними видами зброї, всілякі змагання тощо. Яскравим спогадом кожного учасника, безперечно, залишиться конкурс, що включав у себе подолання хімічної радіоактивної зони у засобах захисту.

Високо оцінювались членами журі саме твори-есе учасників конкурсу. Малі за обсягом, але важливі за значенням есе на тему «Співробітництво України-НАТО» стали одним із ключових моментів конкурсу «Аліанте 2013». Есе нашого євроклубу зайняло 3 місце. У цьому есе активісти євро- клубу зробили спробу оцінити відносини Україна – НАТО, вміння подолати існуючі стереотипи, вибрати необхідну інформацію, що пропонується на сайтах Інтернету англійською мовою і на її основі здійснити спроби прогнозування динаміки розвитку даних стосунків.

За результатами змагань у Білій Церкві фіналісти були нагороджені сертифікатами від організаторів та грамотами від командування 72-ї окремої механізованої бригади. 10 команд (20 переможців) отримали головний приз – пізнавальну подорож до Польщі, Чехії, Словаччини та Німеччини, яка запланована на 20-28 липня 2013 року. Серед двадцяти кращих була і команда євроклубу «Європейська єдність» гімназії №39 м. Дніпродзержинська – Кумар Нішант, Гришко Юлія. Учасники команди проявили широку обізнаність з питань міжнародної безпеки і діяльності НАТО, різнобічні вміння та особисті якості. Тепер євроклубівці разом із іншими переможцями змагань мають змогу відвідати країни-учасниці НАТО, як винагороду за конкурс.

Конкурс «Аліанте» є дуже актуальним саме сьогодні, в період зародження демократії в Україні. Оскільки конкурс є всеукраїнським, об`єднуючи дітей з різних регіонів України у спільному творчому пошуку, він відіграє значну роль у подоланні «уявної» стіни між заходом і сходом України, що є дуже важливо для створення демократичного суспільства.

Враження євроклубівців про участь у конкурсі «Аліанте».

Гришко Юлія : «Неймовірні враження, витримка, гарний настрій, командний дух та підтримка - це лише малий список того, що дало нам перебування в «Аліанте». Незважаючи  на ті важкі випробування, які ми подолали за всі ці 3 дні, наша команда завжди трималася разом та з великим ентузіазмом приступала до виконання складних завдань.»

Кумар Нішант :«Переступивши вперше поріг військової частини, ніхто не міг уявити, що буде так важко розпрощатися з нею та з тими, з ким працювали пліч-о-пліч кожного дня.

В школі навряд чи можна навчитися пожежної справи та одяганню протигазу на час. Кожна мить проведена в «Аліанте» залишить відбиток у всіх учасників змагань. Звичайно, було складно, а інколи бажання поспати та надмірна втома були перешкодою. Проте підтримка дружньої команди, котра голосно за тебе вболівала, розпалювала вогник у твоєму серці. Отже, можна з впевненістю сказати, що «Аліанте» зближує людей та допомогає знайти нових друзів, а  також навчає багато чому цікавому. Жодна людина, покидаючи стіни цього закладу, не залишилася байдужою.»

Автор: Наталія Пономарьова, координатор Євроклубу "Європейська єдність" гімназії № 39 м. Дніпродзержинська

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика