Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

понеділок, 27 травня 2013 р.

Підтримка регіональних Євроклубів України - підсумковий захід проекту17-19 травня 2013 року у м. Києві відбувся підсумковий захід проекту "Підтримка регіональних Євроклубів України", що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні та реалізується Лабораторією законодавчих ініціатив.

Завданнями проекту є формування спільного творчого простору у поширенні Євроклубами європейських цінностей, обмін досвідом між Євроклубами України, презентація результатів їх роботи для української та європейської спільноти.

Учасниками заходу стали євроклубівці майже з усієї України, а саме: з Києва, Вінниці, Луцька, Полтави, Харкова, Черкас, Дніпропетровщини, Донеччини, Житомирщини, Кіровоградщини, Львівщини та Сумщини.

У заході взяла участь Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні. Вона розповіла про початок роботи євроклубів в Україні, висловила задоволення стосовно того, що клуби діють не лише в рамках своїх шкіл, а й обмінюються досвідом на всеукраїнському рівні.

У перший день заходу учасники презентували найкращі форми і методи роботи. Першими свою діяльність представили учасники шкільного євроклубу «LIFE» з Самбора на Львівщині під керівництвом Тетяни Гринкевич. Вони не лише представили свої численні громадські та спортивні проекти, спільні з європейськими партнерами, а й за допомогою веселої гри перезнайомили між собою всіх присутніх.

Після них виступили учасники з полтавського євроклубу «Паросток» під керівництвом Олексія Гаєвого, які представили свою власну газету «Dovga панчоха», одне з найкращих обласних шкільних видань в Україні. Вони розповіли про свій проект «Чорнобрива Україна» по висаджуванню чорнобривців на узбіччях доріг, а також про проекти міжнародної співпраці.

Третіми виступили представники клубу SONG з Комсомольська на Донеччині (керівник – Олена Корольова), які провели цікавий тренінг на тему етики спілкування.

Наступними були представники євроклубу Київського Українського Гуманітарного ліцею при Київському національному університеті ім. Т.Шевченка (керівник – Наталія Законова). Вони теж залучили всіх учасників до гри, в якій вони змогли творчо представити свої асоціації з деякими європейськими країнами.

Після цього взяли слово дівчата з євроклубу «Світоч» з Олександрії на Кіровоградщині (керівник – Вікторія Шапран). Вони презентували свої проекти по поширенню інформації про європейські країни, а також із збору елементів живлення. Фурор серед учасників-хлопців викликав їх конкурс про футбольні клуби, цікавою також була вікторина про пам’ятки європейських міст.

Продовжили виступ волинянки з луцького клубу «Єврозоря» (керівник – Ольга Струбицька), які представили свої проекти у віршованій формі.

Черкаський євроклуб «Співдружність» (керівник – Олена Білоус) представив свій проект, присвячений питанню здоров’я нації та поінформованості підлітків щодо ВІЛ-інфекції.

Учасники євроклубу з Новоград-Волинського на Житомирщині під керівництвом Інни Гончар розповіли про свій успішно реалізований проект створення інтернет-порталу та радіомовлення, а також про благодійні вистави, численні конкурси, свій польський клуб та акцію «Книжка-мандрівниця».

Клуб з Охтирки на Сумщині «ЄвроStella» під керівництвом Оксани Мироняк продемонстрував традиції проведення Дня Європи в школах регіону, підготував цікаву друковану презентацію, як провести подібні заходи для інших шкіл. Також учасники клубу розповіли про співпрацю з ветеранами військових дій та показали відеопрезентацію своїх заходів, в тому числі єврофлешмобів, євродискотек, європоказів мод, єврофутболу, на які вони запрошують представників усіх навчальних закладів міста.

Учасники євроклубу з вінницької школи №36 «Ми – українці, ми – європейці» під керівництвом Наталії Климчук розповіли, що проводять свої заходи та конкурсу не лише у своїй школі, а й на більш високому рівні.

Араїк Степанян, президент мережі євроклубів Дніпродзержинська, жваво розповів про численні проекти клубів міста, наприклад, вуличне тренування Стіт-воркаут, а також Євробал, який проводиться в місті щороку. Координатор євроклубу «Європейська єдність» Наталія Пономарьова влаштувала інтерактивний захід під назвою «Жива бібліотека» на тему «Будуємо Європу у власному домі».

Представники павлоградського євроклубу «Європа-плюс» з Дніпропетровщини під керівництвом Світлани Чумаченко розповіли про свою роботу з виховання українців як справжніх європейців, семінари для лідерів учнівського самоврядування та волонтерів, відкриття інформаційного європункту в місцевій бібліотеці, навчальні експедиції.

Наостанок гості з харківських євроклубів «Міст» та «EuroMix» Оксана Штих та Світлана Таршина поділились з усіма своїм досвідом проведення днів Європи, кінофестивалів, вікторин.

18 травня 2013 року євроклубівці долучилися до щорічного святкування Дня Європи в Києві, де мали можливість презентувати свої творчі здобутки, почергово працюючи в наметі Представництва ЄС в Україні.

Завершальним акордом заходу 19 травня 2013 року став форум «Майбутнє євроклубівського руху України», в рамках якого учасники обговорили подальші перспективи розвитку мережі Євроклубів України.

Автор: Артем Стельмашов

Фото: https://picasaweb.google.com/110867310112604139044/17192013
https://plus.google.com/photos/117612649769574212536/albums/5880529884484882593

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика