Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

неділя, 31 березня 2013 р.

Круглий стіл євроклубів Дніпропетровщини на тему "Україна в полікультурному світі"15 березня 2013 року в приміщенні Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в рамках проекту «Представництво ЄС в Україні : 20 років разом» відбулася зустріч євроклубів Дніпропетровської області з Радником з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторією Давидовою.
Сучасна українська держава впевнено крокує до заповітної мрії - вступити до Європейського Союзу. Раніше «стукіт у двері» до Європейського Союзу проходив дуже непродуманим чином, але зараз, набувши знання та досвід, українці стають все ближчими до європейської спільноти. Яскравим прикладом втілення мрії в реальність є діяльність обізнаної молоді та активних керівників у межах членства євроклубів. Такі клуби, що займаються інформуванням з питань євроінтеграції, відкривають нові можливості, нові горизонти для зацікавлених молодих людей. Особливо актуальна оцінка проблем та потреб євроклубів постає тоді, коли їхня діяльність набуває широкого розмаху. Адже євроклуби - це той механізм, який на практиці допомагає державі підготувати надійний фундамент майбутнього вступу до Європейського Союзу.
Тож, які проблеми та потреби зустрічаються на шляху роботи, як молодих, так і вже досвідчених євроклубів? Саме ці питання обговорювалися на засіданні круглого столу «Україна в полікультурному світі», який пройшов у стінах Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 15 березня 2013 року за участю Радника з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторії Давидової. Склад учасників був досить репрезентативним: керівники асоціацій та шкільних євроклубів з усіх куточків Дніпропетровської області.
Керувала роботою, спрямовувала її хід та сприяла конструктивному діалогу між учасниками даного заходу Карпань Ірина Семенівна, доцент кафедри філософії випереджаючої освіти та управління інноваційною діяльністю ДОІППО. Саме тому, напевне, розмова вийшла змістовною та цікавою для всіх.
Досвідчені керівники асоціацій євроклубів м. Павлограда та Павлоградського району Світлана Чумаченко, м. Дніпропетровська Ірина Ложечка, координатор євроклубу «Європейська єдність» м. Дніпродзержинська Наталія Кіційова наголосили на тому, що було б доцільним організувати поїздки членів ШЄК з метою обміну досвідом. У ході обговорення цього питання учасники круглого столу отримували один від одного запрошення на заходи, заплановані в найближчий час. До речі, найцікавіші проекти будуть втілюватися за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні. Вікторія Давидова звернула увагу керівників на те, що дана організація готова відгукнутися на існуючі потреби та заохочувати ініціативні акції. Також Радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні запропонувала учасникам круглого столу взяти участь у таких освітніх європейських програмах як Еразмус для всіх, Еразмус Мундус, Темпус, що дадуть більше можливостей для обміну і співпраці в галузі освіти як на індивідуальному, так і на інституційному рівнях між ЄС та Україною. Активна участь євроклубівців у подібних проектах забезпечить потужний розвиток мобільності і культурних зв’язків.
Одним з найактуальніших питань, що піднімалось - питання координації та організації роботи євроклубів. Також мова йшла про інформаційну підтримку. Задля обміну досвідом було закликано співпрацювати з іншими євроклубами області й регіонів України у соціальних мережах, активно залучати ЗМІ, наголошувалося на перспективах такої співпраці.
Під час конференції також було відмічено електронне видання «Вісник Євроклубів України», яке є надійним помічником у цікавій роботі активних євроклубів. Адже такі друковані видання допомагають правильно та чітко побудувати свою роботу, дізнатися про ініціативи євроклубів України.
Проведена зустріч дала змогу висвітлити та знайти альтернативні рішення існуючих проблем євроклубів Дніпропетровської області, відкрила нові горизонти співпраці, стала запорукою допомоги Представництва ЄС в Україні керівникам європейських клубів у їхній роботі.
Світлана Чумаченко, координатор євроклубу «Європа плюс»
загальноосвітньої школи № 17 м. Павлограда,
Юлія Красюк, Владислава Людна, члени євроклубу «Європа плюс»

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика