Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

середа, 27 лютого 2013 р.

Євроклуби Дніпродзержинська взяли участь у Всеукраїнському дитячому правовому форумі


   
Якою хочуть бачити Україну нинішні діти, як подолати труднощі, що є у нашій державі, як виховати у собі риси лідера, як підвищити правову культуру, навчитися захищати себе – ці та інші питання були у центрі уваги учасників VІ Всеукраїнського дитячого форуму з міжнародною участю "Формула успіху правової держави очима дітей", який відбувся у Тернополі 21 – 22 лютого 2013 року.
  Форум проходив під патронатом міського голови Сергія Надала. На форумі були присутні представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту  України, Міжнародного фонду захисту прав дитини, кафедри ЮНЕСКО, головного управління юстиції в Тернопільській області 
Організатором  форуму вже вшосте є голова обласної громадської організації "Голос дитини", директор школи №2 м. Тернополя Інна Іванюк. Вона наголосила: «Форум – це засіб спілкування дітей зі всієї України. Він проходить під гаслом «Діти єднають Україну». Поки дорослі сперечаються, а неуспішні політики нами керують, в той же час ми намагаємося  разом з педагогами і тими, кому не байдужа доля дітей, розвивати в них оптимізм, надію і віру в демократичну державу. Там, де буде людяність, законність, порядність і повага один до одного. І нам не соромно буде жити в Україні».
  Участь у заході взяв заступник міського голови з гуманітарних питань   Л. О. Бицюра. Звертаючись до присутніх Леонід Олексійович зазначив: «Важливо вже з ранніх років формувати правову освіту у майбутніх повноправних громадян нашої держави. Усвідомлюючи всю покладену на них відповідальність, молоді людини будуть обдуманіше ставитися до своїх вчинків».                                                                                                    
Провести форум – це велике наполегливе бажання дітей – представників різних куточків України, заявити про себе, про свої права і участь у розбудові істинно демократичної і правової держави.
Чим дитячий форум різниться від дорослого? Діти доносять свої ідеї просто, чітко і лаконічно. Вони не вдаються в довгі роздуми і аналізи, котрі так часто відволікають слухачів від основної думки. З піснями, танцями, віршами відбулось урочисте відкриття форуму. Учасників привітала друга дружина Зевса, богиня правосуддя – Феміда. Жінка із зав’язаними очима та терезами в руках добре відома учням, вони захоплено слухали її історичну промову про походження законів і права.
На форумі були присутні делегації юних правознавців із 16-ти регіонів України, вони представляли  проекти – формули успіху створення правової держави. Теми, що їх порушували діти, були справді цікаві й актуальні: «Вплив засобів масової інформації на формування правової культури та громадянської активності», «Як зробити боротьбу з корупцією ефективною?», «Моделі учнівського самоврядування», «Діти проти реклами жорстокості», «Безкоштовні спортивні секції – запорука здоров`я» тощо.
Араік Степанян і Конох Анастасія, які представляли команду мережі євроклубів  м. Дніпродзержинська, презентували власний проект «Правосвідомість і правова культура громадян – запорука успішної правової держави». На їх переконання, перший крок, який треба зробити для того, щоб держава стала правовою, – це підвищення авторитету державної влади та посадових осіб, високих моральних цінностей перших осіб, які б виступали прикладом для решти населення.
Другий крок – підвищення рівня  правової освіти. Ще з дитячого садочку, вважають активісти євроклубів, треба пояснювати дітям: що таке закон, як його застосовують, як треба захищати свої права. А, перш за все, пояснювати, що «людина - це звучить гордо!» І не можна дозволяти нікому принижувати їх людську гідність. Протягом 9, 10, 11 класів поглиблено вивчати курс «Правознавство».
Третій крок - створити позитивний, а не негативний імідж адвокатів, нотаріусів - тих, хто працює безпосередньо з населенням. Забезпечити  роботу мобільних консультативних пунктів для молоді та громадських приймалень в Дніпропетровській області шляхом надання кваліфікованої безкоштовної правової допомоги та забезпечення офіційними виданням всіх бажаючих громадян.
Що на сьогодні робить активна молодь – мережа євроклубів для  підвищення правової культури дніпродзержинської громади?
«Перша наша  ініціатива, яку ми хочемо реалізувати, – пояснювали євроклубівці під час захисту проекту, - це створення Форум – театру. Форум-театр набуває все більшої популярності в світі як метод розвитку демократії, формування культури прав людини. Також ми плануємо створити соціальні відеоролики, спрямовані на профілактику негативних явищ у молодіжному середовищі».
Ще один проект, який пропонують євроклубице створення для дніпродзержинської молоді спеціально обладнаного майданчика для занять -  Стріт воркаут. Стріт воркаут – це новий молодіжний рух, девіз якого – тренування де завгодно, коли завгодно і на чому завгодно. Він виховує здорову та сильну молодь. Ініціативу євроклубів підтримав заступник мера м. Дніпродзержинська  С.М.  Павлюк .
У рамках форуму відбулося засідання круглого стілу на тему: «Формування правової свідомості та правової культури школяра» за участю провідних фахівців, педагогів, представників правоохоронних структур, органів влади. Організатори пообіцяли надіслати звернення учасників проектів дитячого правового форуму до Президента України, Верховної Ради і Кабінету Міністрів. 
Для всіх учасників форуму було організовано цікаву екскурсію з відвідуванням визначних пам`яток Тернополя, а також гості побували в релігійному центрі у Зарванцях.
Враження учасників форуму:
Араік Степанян: «Я  вирішив після закінчення школи поглиблено вивчати правознавство, оскільки незнання законів у такій державі, як наша, може дорого коштувати. На форумі ми познайомилися і знайшли друзів із різних куточків України. Важливо те, що ми мали змогу вільно висловлювати думки, і без підготовки та готових записів обговорювати найбільш актуальні, на нашу думку, питання права».
Наталія Кіційова: «Ми часто чуємо, що Україну врятує молоде покоління: розумне, сміливе, зі свіжими ідеями, але інколи важко розгледіти де ж вони, ті, хто не словом, а ділом візьмуться за нові можливості й скерують державу в перспективному напрямку. Багато таких, впевнених і кмітливих учнів взяли участь у VI Всеукраїнському правовому дитячому форумі у  м. Тернополі. Основне завдання заходу такого рівня – вибудувати якісну модель життя у молодшого покоління, а також продемонструвати, як дитина, не обтяжена негативними стереотипами, бачить нашу державу і правосуддя в ній ».
Анастасія Конох: «Відповідно до Конституції України - права людини є найвищою цінністю. Але не тільки самим законодавством будується правова держава, але й правовою культурою громадян. На перший план виходять моральні, людські норми, які творять стабільний розвиток сьогодення. Тому ми для захисту проекту обрали саме тему щодо підвищення правової культури українців. Я вірю, що Україну чекає прекрасне європейське майбутнє, у те, що Україна за нашою участю стане успішною демократичною державою з верховенством права».   

            
Наталія Кіційова,
координатор євроклубу «Європейська єдність»
м. Дніпродзержинська

                  

 
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика