Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

вівторок, 18 грудня 2012 р.

Нові "родзинки" в роботі євроклубівців

Ви бачили "живі" статуї? Звісно... На вулицях багатьох міст їх можна зараз побачити у вишуканому сріблястому або золотистому вбранні. Ми теж вирішили поекспериментувати.  

Наша "жива" скульптура – це "панянки" – офіційні країни-кандидати на вступ до ЄС. Завмерли у граціозних позах під сонячною парасолькою Хорватія і Чорногорія, задумана Македонія, холодна, але надзвичайно витончена Ісландія і трохи збайдужіла Туреччина...

Країни "оживали" одна за одною, почувши запитання про їх перспективи і труднощі на шляху приєднання до Євросоюзу. Гра акторів була бездоганною, а глядачами були члени євроклубу "Єврозоря" і директори шкіл, оскільки відкрите заняття проходило в рамках міського семінару директорів шкіл міста Луцька. До речі, роль Євросоюзу залюбки погодився зіграти один з директорів.

Літературне бомбардування. Що за новизна? Надзвичайно просто. Читаємо книги. До впровадження цієї "цікавинки" була залучена середня група євроклубу "Єврики". Залюбки читали, обговорювали і обмінювались книгами з бібліотечного фонду євроклубу. Це розповіді про знаменитих людей Європи, коли вони були в дитячому та юнацькому віці (серія "Життя знаменитих дітей"). З цікавістю слухали повідомлення про дитинство Рафаеля Сабатіні, Луїса Стівенсона, Фридеріка Шопена, Януша Корчака, Фріца Крейслера, Пола Маккартні, Ісаака Ньютона, Шарлотту Бронте, Ніколо Паганіні, Астрід Ліндгрен, Ван Гога, Карла Ліннея...

"Think Tank". "Родзинка", на яку з нетерпінням очікували в школі. Це своєрідний "мозковий центр", "фабрика думки". Темою була обрана "Рік активного старіння і єдності поколінь. Реалії в Україні і Європі". Доходить до завершення 2012 рік, нещодавно у столиці Кіпру Нікосії відбулась урочиста церемонія закриття Європейського року. Слайд-шоу, відеоролики, інформаційні п"ятихвилинки, усні історії-розповіді, презентації власних бачень були представлені двома групами "Україна", "Європа", які досліджували і вивчали проблему активного старіння і єдності поколінь. До складу груп ввійшли учні 10-11-х класів, а ведучою була президент євроклубу Анастасія Грачова. Захід нікого не залишив байдужим. Серед запрошених були учні школи, вчителі, випускники. Наступний рік Європейська комісія назвала роком ГРОМАДЯН.

   
Автор: Керівник євроклубу "Єврозоря" ЗОШ № 25 м. Луцька Ольга Струбицька

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика