Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

субота, 15 грудня 2012 р.

Премога євроклубу "Європейська єдність" у Всеукраїнському конкурсі

Про Всеукраїнський конкурс з написання історико-публіцистичних нарисів "Повсякденне життя мого населеного пункту під час окупації періоду Другої Світової війни" члени євроклубу "Європейська єдність" гімназії № 39 м. Дніпродзержинська дізналися під час участі у м. Києві у Всеукраїнському єврофоруму.

На форумі якому найактивніші учасники Проекту "Залучення молодіжних євроклубів до збереження історичної пам`яті в Україні" підбивали підсумки Проекту в рамках Європейського 2012 року активного старіння і солідарності між поколіннями.

Всеукраїнський конкурс проводила Міжнародна громадська організація «Міжнародний Фонд взаєморозуміння і толерантність». Мета проведеного конкурсу - залучення молоді до вивчення вітчизняної історії, допомогти в осмисленні молодим поколінням зв'язку історії із сучасністю, виховання почуття патріотизму, а також збір та аналіз матеріалів періоду окупації та розвиток у учнів навичок дослідницької роботи.

Велика Вітчизняна війна… Пекуча рана, що болить і досі. Сьогодні небагато залишилось у живих тих, хто зі зброєю в руках захищав нашу Батьківщину. З кожним роком їх невблаганно стає все менше і менше. Приходять на зміну нові покоління, які й гадки не мають про муки і страждання, що випали на долю мешканців України.

Наш історико-публіцистичний нарис «Повсякденне життя Дніпродзержинська під час окупаційного періоду Другої світової війни» є актуальним. Члени євроклубу поставили за мету - з’ясувати, як насправді розвивалися події того страшного лихоліття у нашому місті, з позицій сучасності довести той факт, що скільки б не змінилося поколінь на землі, вони мають знати, що таке фашизм.

В народі говорять «Хто минулого не знає - той майбутнього не має». Тому ми хочемо, щоб кожна людина, яка ознайомиться з нашим нарисом, дізналася, як пережили війну пересічні мешканці Дніпродзержинська, дізналася про страхи «нового порядку» та опір місцевого населення на окупованій території в роки Другої Світової війни.

Зібраний матеріал, який знайомить із життям дніпродзержинців у період окупації юні пошуковці євроклубу поділила на три групи. Перша - дослідження вчених, другу становлять статті, вміщені в періодиці, треття – спогади очевидців тих подій.

Під час написання історико - публіцистичного нарису активісти євроклубу познайомилися з багатьма людьми, які допомогли зібрати цікавий матеріал про окупаційний період Дніпродзержинська. Це директор музею історії ДМК Ніна Олександрівна Циганок, спеціаліст Дніпродзержинського міського архіву Римма Анатоліївна Занько, історик-краєзнавець Олександр Слоневський. Було проведено інтерв`ю з членом підпільної комсомольської організації в період окупації Надією Євсіївною Лукьяновою, яка розповіла про підривну діяльність підпільників у Дніпродзержинську. Також записали спогади ветерана війни Лисенка Анатолія Фомича. Він був очевидцем «нового порядку», який встановили нацисти у Дніпродзержинську і бачив, як нацисти вели колону євреїв на розстріл.

Зібрані матеріали були надіслані до Києва. І для всіх членів нашого євроклубу було великою радістю дізнатися, що представниця нашого євроклубу Єлісєєва Аліна, була запрошена 30 листопада 2012 р. на церемонію нагородження у м. Київ .

Цього дня в приміщенні Міжнародного Фонду «Взаєморозуміння і толерантність» зібралося багато учнів із різних куточків України, у всіх був піднесений настрій. Ми дізналися, що всього у Всеукраїнському конкурсі з написання історико-публіцистичних нарисів взяло участь більше 80 конкурсантів.

На церемонії нагородження перед переможцями конкурсу виступив Президент Міжнародного фонду «Взаєморозуміння і толерантність» пан Ігор Лушніков, який високо оцінив призові конкурсні роботи. Він закликав молодь продовжувати не тільки спілкуватись зі свідками історії, яких залишається все менше – але і допомагати людям поважного віку.

Робота «Повсякденне життя мешканців міста Дніпродзержинська під час окупаційного періоду Другої світової війни», яку від нашого євроклубу під час нагородження представляла Єлісєєва Аліна, отримала високу оцінку журі конкурсу і посіла III призове місце. Як зазначив пан Ігор Лушников, представлені матеріали євроклубом «Європейська єдність» мають неоціненне значення для збереження історичної пам`яті про долю українського народу і відновлення суспільної справедливості щодо жертв окупаційного режиму періоду Другої світової війни.

Тече ріка часу… Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю історію війні 1941-1945 років. Нам так хочеться зібрати всі квіти землі і покласти їх до ніг ветеранів і подякувати за той подвиг, який дав надію на мирне життя та на світле майбутнє. Можна по-різному ставитися до подій Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути про тих воїнів, хто віддав своє життя заради щастя інших? Пам’ять людська повинна жити і лишати прийдешнім поколінням ці сторінки історії.

Автор: Наталія Кіційова,
координатор євроклубу «Європейська єдність»
гуманітарної гімназії № 39
м. Дніпродзержинська


Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика