Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

середа, 21 листопада 2012 р.

У Полтаві відбувся круглий стіл на тему прав дитини20 листопада на базі ПНВК "Паросток" відбулось засідання круглого столу "Час дитячої Конвенції прийшов: Швеція і Україна". 

Круглий стіл було приурочено до 23-ї річниці прийняття Конвенція ООН про Права Дитини. У заході взяли участь Євроклуби Кременчуцьких шкіл №9, 20, колегіуму № 25, Полтавської гімназії № 28 та ПНВК "Паросток".

Кожен Євроклуб презентував одну із статей Конвенції ООН про Права дитини, стан дотримання прав дітей в Україні та світі. Кожна команда учасників демонструвала творчий підхід та науковий пошук під час підготовки і презентації завдань. Так, команда Євроклубу «Європейська перспектива» провела ґрунтовий порівняний аналіз можливостей дитячого дозвілля  в Україні і Швеції. Делегати Ценру дитячої дипломатії «Кременук-Бидгощ» відзняли відео з результатами справжнього соціологічного дослідження, яке провели учні у своїй школі, дізнаючись як саме проводить дозвілля кременчуцька молодь.
Команда Євроклубу «Статус» на прикладі унікального молодіжного медіа-проекту, у якому вони беруть участь, розповіла про право дитини на власну думку. Учні Полтавської гімназії № 28 презентували всебічний аналіз українського законодавства у сфері освіти, а старшокласники ПНВК «Паросток» навели чимало прикладів практичної реалізації прав дитини у Швеції, які мали змогу спостерігати особисто під час численних міжнародних проектів школи.
Другу частину заходу було привчено побудові стратегічних планів та рефлексії власного сприйняття концепції прав дитини. Частина учасників розробляли нові ідеї і напрями роботи власних Євроклубів у царині прав дитини, тоді як інша їхні колеги міркували над тим, що для них означають ті чи інші права, зазначені у Конвенції. Особливе місце під час зустрічі посіла тема молодіжної журналістики. Виявилося, що чимало присутніх на заході учнів відвідують гуртки журналістики, пишуть до шкільних газет, мають навички інтерв’ювання та підготовки газетних матеріалів. Відбулася також презентація обласної молодіжної газети «Довгапанчоха» www.dovgapanchoha.com.ua

Метою Круглого столу було привернення уваги громадськості і, насамперед, молоді до проблеми прав дитини, поглиблення компетентності учнів у відповідній тематиці, а також налагодження співпраці між Євроклубами Полтави й Кременчука. По завершенню зустрічі команди-учасники навіть окреслили формат майбутньої співпраці. Так, зокрема, усіх присутніх було запрошено на традиційний різдвяний ярмарок, який щороку відбувається у Кременчуцькій школі № 25.

Захід було організовано Педагогічний центром АКАДЕМІЯ у співпраці з ПНВК «Паросток» з підтримки Відділу у справа сім’ї та молоді Полтавської ОДА і проведено в межах Місяця культури Швеції в Полтаві.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика