Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

субота, 6 жовтня 2012 р.

У Молдові відбувся міжнародний молодіжний обмін "Підґрунтя для розуміння"З 29 вересня по 5 жовтня у селищі Вадул Луй Воде поблизу Кишинева відбувся міжнародний молодіжний обмін "Підґрунтя для розуміння", у якому взяли участь старшокласники з України, Молдови та Норвегії.

Метою обміну було взаємне вивчення культур, збагачення учасників досвідом лідерства і міжнаціонального спілкування, побудова підґрунтя для  толерантної і неупередженої взаємодії в молодіжному середовищі.  Кожну країну представляли шестеро учнів віком 13-17 років, і лідер групи. Українську команду було представлено Євроклубівцями ПНВК "Паросток".

Протягом 6 днів учасники встигли не лише потоваришувати та дізнатися чимало цікавого про інші країни і культури, а й взяли участь у чималій кількості тренінгів, дискусій тощо. Так, перший день було присвячено цілковито всебічному знайомству та тім-білдінгу (розвитку командного духу та навичок командної взаємодії).

Наступного дня учасники, об’єднавшись у міжнаціональні трійки, знайомилися і столицею Молдови – містом Кишиневом. Кожній команді було видано карти міста з відміченими на них станціями. На кожній із станцій учасникам квесту необхідно було виконати якесь завдання, на кшталт привітатися  румунською мовою з п’ятьма перехожими чи зробити фото п’ятьох незнайомих людей, попередньо  попросивши їх усміхнутися. У третій день проекту молоді люди міркували над серйозними темами: що означає бути толерантним та чи справді вони такі різні, як здавалося на перший погляд. Окремий день було присвячено й медіа-майстерням. Після короткого майстер-класу з комп’ютерної обробки відео, чотири міжнаціональні команди працювали над створенням власного проектного відео.

Окрім неформальної освітньої програми, учні мали також вдосталь часу для веселощів, відкриття своїх талантів і самореалізації, а в останній день проекту молдовська команда запросила гостей помилуватися мальовничими краєвидами скельного монастиря Орхеюл Векь.

Організаторами проекту стали Педагогічний центр «Академія» (Україна), Tonsberg  Municipality (Норвегія) та Serviciu pentru Pace (Молдова). Проект було реалізовано в межах програми Європейської Комісії «Молодь в дії».
Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика