Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

понеділок, 15 жовтня 2012 р.

Регіональний семінар координаторів Євроклубів відбувся в Дніпропетровську

12 жовтня 2012 року в Дніпропетровську відбувся семінар координаторів євроклубів в рамках проекту "Підтримка регіональних євроклубів України". 

Проект фінансється Представництвом Європейського Союзу в Україні та виконується громадською організацією "Лабораторія законодавчих ініціатив".

Цього дня з різних куточків Дніпропетровської області приїхали координатори євроклубів, щоб обговорити актуальні питання подальшої діяльності євроклубівського руху. У семінарі, який проходив в приміщенні Автотранспортного технікуму Національної гірничої академії, взяли участь представники 49 євроклубів. Мета семінару – обмін досвідом та планування майбутньої успішної співпраці євроклубів Дніпропетровської області. Відкрив семінар Черніков Денис - керівник проекту, старший експерт ГО «Лабораторія законодавчих ініціатив». Він привітав усіх учасників семінару, презентував проект «Підтримка регіональних євроклубів».

Для обговорення питань, спрямованих на поліпшення організації та підтримку комунікації між вітчизняними та зарубіжними євроклубами, було створено чотири робочі групи, які працювали над такими питаннями: «Методи і форми роботи євроклубів», «Співпраця регіональна», «Співпраця міжнародна», «Потреби євроклубів». В результаті обговорення виявилося, що в Дніпропетровській області є цікаві приклади неформальної освіти й надійного європейського партнерства в розробці та реалізації міжнародних проектів.

Вчителі, які керують євроклубами, – це творчі особистості, а, як відомо, творчість – це момент створення майбутнього у теперішньому. Координатори євроклубів сьогодні працюють над вихованням освіченої сучасної мобільної молоді й усвідомлюють, що їх вихованці мають жити в новому інтегрованому світі й бути конкурентноздатними у світовій системі освіти й на світовому ринку праці, тому роблять все для їх підготовки до життя в об’єднаній Європі.

Активні, енергійні, зацікавлені учасники семінару повною мірою використовували можливість, надану їм організаторами проекту, адже не кожному випадає нагода поспілкуватися, подискутувати з експертами з питань європейської інтеграції і черпати інформацію «з перших вуст».

Важливою подією заходу було відкриття євроклубу «Співдружність» Автотранспортного технікуму. В актовій залі зібралася молодь й гості, звучали пісні у виконанні студентів на різних мовах Європи. «І скаже кожен всім: іспанець, болгарин, поляк чи ірландець: « Європа – наш великий дім! І ми господарі у нім!» - впевнено лунало зі сцени. І це дійсно так. Адже ми не лише географічно, але й економічно, політично, культурно пов’язані з Європою. Попереду на членів євроклубу «Співдружність» чекають різноманітні форми роботи у різних секціях. І ми бажаємо новоствореному євроклубу успіхів, реалізації важливих для громади проектів і цікавих подорожей.

Слідуючим блоком семінару була доповідь професора Дніпропетровської митної академії Олени Олександрівни Павленко про активні форми роботи, засоби і методи навчання. Олена Олександрівна в минулому - координатор першого в Україні євроклубу «Лінгва», який розпочав свою роботу ще в 90-х роках. Вона щиро ділилася секретами мистецтва бути гарним тренером, надала корисну літературу й поради для подальшої міжнародної співпраці євроклубів.

Семінар виявив, що вчителі Дніпропетровщини підтримують євро- інтеграційні процеси в Україні, бажають поширювати інформацію про ЄС серед учнів, вважають європейські прагнення України правильними, але через брак інформації вчителі недостатньо обізнані про можливі обміни молоді між Україною та країнами-членами ЄС, щодо участі у програмах транскордонного співробітництва, бажають отримати атрибутику для євроклубів, інформаційні матеріали та методику поширення інформації про ЄС.

Учасники семінару отримали методичні посібники, карти країн ЄС, плакати про історію заснування Європейського Союзу та інші наочні посібники. На завершення семінару подякували організаторам за можливість спілкування, висловили переконання про важливість і необхідність організації діяльності євроклубів в Україні.

Автори: Лариса Долина, спеціаліст ІМС управління, координатор з питань євроінтеграції закладів освіти м. Дніпродзержинська, керівник мережі євроклубів міста. Е-пошта: larisadolina14@gmail.com

Наталія Кіційова, координатор євроклубу «Європейська єдність» гімназії №39 м. Дніпродзержинська. Е-пошта: nataliki_333@mail.ru

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика