Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

пʼятниця, 28 вересня 2012 р.

Ми активні! Це про нас – євроклубівців ЛуцькаРозповідь перша (Анастасія Грачова, президент євроклубу)

Ти молодий та активний?  Хочеш, щоб тебе усі чули та слухали, навчитися гарно та правильно говорити,  завжди бути першим,  мати велике майбутнє? Приєднуйся до Європейського Молодіжного Парламенту!

12-13 вересня до Луцька завітали представники Європейського молодіжного парламенту задля того, щоб привернути увагу учнів та студентів місцевих навчальних закладів до сучасних політичних, соціальних та екологічних проблем.

Я теж мала нагоду долучитись до активістів міста. Гостями стали представники з  різних міст України, Білорусії та Португалії. З самого Луцька до роботи сесії долучились близько 50 делегатів. Виявили активність екологічний відділ Луцької міської ради та обласне управління освіти.

Учасників міні-сесії було розділено на 4 комітети («TRAN», «DROI», «ENVI», «CULT»), кожен з яких отримав окрему проблему для обговорення та пошуку шляхів її вирішення. Комітети затверджували свої резолюції, які у другий день сесії було представлено та захищено на заключній асамблеї.

Головною темою «TRAN»-комітету було забруднення повітря вуглекислим газом, розглядались саме шляхи зменшення шкідливих викидів за допомогою використання біо-палива та інших екологічно-чистих продуктів. Саме у цей комітет потрапила я. Нашим наставником був президент сесії  - португалець Родріго Ваз, з яким я одразу заприятелювала, адже це надзвичайно ерудована, цікава, оригінальна людина з почуттям гумору. Я впевнена, що у майбутньому ми ще не раз зустрінемось, адже підтримуватимемо дружні стосунки.

Делегати з комітету «ENVI» обговорювали тему екологічного мислення на освітніх рівнях. Комітет «DROI» був присвячений проблемі абортів та правам жінок в таких ситуаціях. Основним завданням «CULT» був пошук можливих вирішень проблеми дискримінації представників сексуальних меншини (міжнародний рух LGBT).

Усі учасники, делегати сесії виявили неабияку активність та небайдужість до проблем сьогодення. Під час сесії було зареєстровано кілька нових членів Європейського молодіжного парламенту в Україні. До їх числа увійшла і я, чим дуже задоволена.

Що ж, загалом враження просто неймовірні! Варто зауважити, що розмовною мовою сесії була англійська, саме це додавало цікавості та неповторності. Своєрідний тренінг знать іноземної мови.  А теми дискусій – влучні, сучасні, молодіжні. Дебати були досить емоційними, що мені надзвичайно подобалось! Набуті знання і досвід обов'язково використаю в роботі нашого шкільного євроклубу. Закликаю вас брати участь у подібних заходах, адже, хто володіє інформацією, той володіє світом!

Чекайте на розповідь другу про трьохденний тренінг "Школа молодого лідера", який проходив у Луцьку з 21 по 23 вересня 2012 року, організований випускником євроклубу Олександром Швецем. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика