Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

пʼятниця, 13 квітня 2012 р.

Заступник посла Швецї відвідав Євроклуб школи "Паросток"

12 квітня Полтаву відвідали Заступник Голови Місії посольства Швеції Мортен Енберг та Офіцер з питань культури, преси та інформації Тетяна Некрасова.

Представники посольства з власної ініціативи побували у школі "Паросток", яка вже протягом багатьох років провадить плідну співпрацю з навчальними закладами та громадськими організаціями Швеції. Гості ознайомилися із здобутками міжнародних проектів закладу, а також взяли участь у засіданні шкільного Євроклубу.

Зустріч проходила у форматі прес-конференції, протягом якої усі охочі мали змогу поставити пану Енбергу запитання про різні аспекти культурного, суспільного й політичного життя Швеції. Учні середніх класів цікавилися життям пана Енберга вдалині від батьківщини, зокрема, чи сумує він за національною їжею и чи вдається йому святкувати традиційні шведські свята, живучи у Києві. Старшокласників цікавили особливості шведської освітньої системи, можливості навчання для молодих журналістів, реформування збройних сил Швеції тощо. Не оминули учасники прес-конференції й ім’я найвидатнішої шведки, всесвітньо відомої дитячої письменниці Астрід Ліндгрен. Учні школи “Паросток” поглиблено вивчають творчість авторки, брали участь у міжнародному проекті “Астрід Ліндгрен і дитяча культура світу”, профінансованому Шведським інститутом, а у 2007 році навіть брали участь у святкуванні 100-річного ювілею письменниці у її рідному містечку Віммербі.

Лунали на прес-конференції і філософські запитання. Зокрема, учень 11 класу Сергій Супрунець поцікавився чи хотів би пан Енберг внести зміни до законодавства своєї країни з метою покращення життя пересічних шведів. “Я не був до цього готовий, - сміючись, зізнався високопоставлений гість, - але є дещо, що я хотів би змінити у своїй країні. Зараз у нас існує партія, яка різко засуджує лібералізм уряду щодо мігрантів. Я хотів б переконати цих людей у тому, що відкритість кордонів - це добре. Зрештою, саме іноземцям і їхній праці Швеція багато в чому завдячує своїм високим економічним статусом”.

На завершення зустрічі гості подарували учням 20 примірників книги шведського історика Петера Енґлунда “Полтава”. В свою чергу учні початкової школи презентували Пану Енбергу пісні шведської мовою, які вивчили разом з іноземними волонтерами. Заступник посла пообіцяв школярам посприяти у знаходженні партнерської початкової школи для закладу, а також всіляко підтримувати вивчення шведської мови у «Паростку», зокрема, допомогти з організацією навчальних курсів для викладачів. Також у перспективі школи проведення заходів приурочених до міжнародної виставки карикатур на екологічну тематику «+1 градус Цельсія», яка відбудеться в Полтаві у жовтні 2012 року.

Загалом, з 2007 року школою «Паросток» за підтримки Шведського Інституту було реалізовано три українсько-шведські проекти, а члени шкільного Євроклубу взяли участь у низці учнівських обмінів і стажувань у цій країні.

Повну версію інтерв'ю із Заступником Голови Місії посольства Швеції Мортеном Енбергом можна буде прочитати у 7 випуску обласної молодіжної газети «Довгапанчоха» і на сайті www.dovgapanchoha.com.

Автор: Наталія Дмитренко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика