Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

неділя, 1 квітня 2012 р.

Діалог та партнерство в контексті теорії поколінь - тренінг на Львівщині

Тренінг "Діалог та партнерство в контексті теорії поколінь" відбувся 21 березня 2012 року в м. Самборі і зібрав біля 70 учасників.

Поки прибували гості, євроклубівці “LIFE” провели різні ігри на знайомство учасників, ігри про імена і що вони означають, "Ми схожі, ми різні", "Я ніколи не…", та інші, а пізніше до них приєдналася волонтер Ерін Тейлор, яка також провела пару ігор-руханок.

Серед гостей заходу були опікуни євроклубів, найактивніші євроклубівці з міста та району (м.Рудки та м. Хирів), вчителі історії, завучі з позакласної роботи, волонтери Корпусу миру в Україні Ерін Тейлор (СШ № 8) та Нейт Матусік (м. Хирів), методист міського методкабінету, дирекція Самбірської гімназії, де відбувався тренінг та гості: директор Львівського Центру європейської інформації Олег Процак, завідувач кабінету Євроінтеграційних аспектів освіти Олена Гарцула, бувший мер міста Самбора, почесний житель міста, який проживає у м.Львові Євген Сіглов.

Розпочався тренінг з представлення 2012 року-Європейського року активного старіння та солідарності поколінь. Було відзначено важливість порозуміння між людьми різного віку, толерантного ставлення між ними, а також бажання зрозуміти один одного краще. Як сказав Олег Процак люди потребують більш уважного ставлення не тільки до себе, але й до інших, а порозуміння приведе до діалогу та кращого розуміння.  Олена Гарцула навела як приклад вміння засвоїти набуті знання і стати активним у житті, а цього неможливо досягти без життєвих компетенцій , і саме євроклуби є хорошою школою для набуття такого досвіду.
Були на тренінгу і очікування учасників, не забули і про правила, необхідні для хорошої роботи, активно попрацювали над методом мозкової атаки «Чому ми можемо навчитися», коли групи вирішували, а що саме кожне покоління може навчитися один в одного. Сподобалася всім робота над «Валізою порозуміння», адже так легко написати слово, необхідне для зближення і кращого розуміння з іншою людиною.
Так як тренінг був продовженням тренінгу «Збереження історичної спадщини», над яким працював євроклуб з вересня 2011 року, то очевидним було представлення нашої роботи і розповідь про елемент усної історії – інтерв’ю . Уважно слухали всі учасники про різноманітні інтерв’ю та як їх проводити, які представила президент євроклубу Юля Боровкова. Але ще цікавішим виявилася робота над самими інтерв’ю , адже учасників знову розділили на групи, яких виявилося аж вісім, кожна група мала свого таємного експерта, респондента, а інші учасники були інтерв’юерами. Респондентами були люди різного віку-від наймолодшої учасниці, якій виповнилося 11 до найповажнішого – бувшого мера і почесного жителя Самбора – пана Євгена Сіглова. Брали інтерв’ю у вчителів, завучів, учнів, гостей та волонтерів ( а тут потрібні були знання англійської мови). Надзвичайно цікаво проходило обговорення, кожен міг розповісти, як він почувався в тій чи іншій ролі, чи комфортно було, а експерти підсумували виступи учасників групи.

Робота всім сподобалася, а самі респонденти відзначали, що про деякі питання не могли навіть подумати, наскільки непередбачуваними виявилися вони. Було надзвичайно приємно опинитися в ролі респондента, відчував себе кимось важливим і гордим, думалося про хороші справи і поступки, відзначили вони.

Завдяки Олегові Процаку , учасники мали можливість відпочити, поласувавши цукерками, печивом з чаєм та кавою. Це також внесло приємний момент в сам тренінг, адже була ще одна нагода запізнатися один з одним, чи задати питання, які не встигли задати під час інтерв’ю .
Під час другої частини на учасників чекала не менш цікава робота – їм запропонували переглянути фільм про історію з життя Галичини, про те, як люди жили, спілкувалися, співпереживали, і головне-розуміли один одного. Це історія трьох народів, які заселяли територію Львова, історія про минуле, га якій треба вчитися теперішнім поколінням. Фільм-ще один яскравий приклад того, як потрібно брати чи давати інтерв’ю , адже цілий фільм - це і є інтерв’ю людей, задіяних у фільмі.

Після першої частини були обговорення, і не має значення скільки тобі років – біль переселення, трагедію Другої світової війни змогли відчути всі учасники. Так, важко зрозуміти багато моментів з нашої історії, але всі прийшли до спільної думки-це не можна повторити, історії треба пам’ятати, оберігати і вчитися на її помилках. А у кожного з нас вдома чекає своя історія – наші дідусі та бабусі є справжніми носіями найцікавіших історичних подій, і саме від нас залежить, чи зуміємо ми їх зберегти, записати, донести до наступних поколінь чи ні.

Тетяна Гринкевич – координатор євроклубу "LIFE".

Фотоматеріали тренінгу можна переглянути тут :             
https://plus.google.com/u/0/photos/110644810301801515736/albums/5726119339826332881    

Висвітлення теми на сайті Центру європейської інформації у Львові :
http://lviv.ukrcei.org/maintheme/2012_evropeiskii_rik_aktivnosti_lyudei_pohilogo_viku_i_solidarnosti_pokolin.html
http://lviv.ukrcei.org/galery/maisternya_cherez_dialog_do_solidarnosti_pokolin_21_bereznya_2012_r_m_sambir.html

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика