Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

субота, 21 квітня 2012 р.

Учні Новороздільської СШ № 4 будуть висвітлювати Євро-2012 для ВВС

За підтримки Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України, у рамках проекту Британської Ради "Навчаймося разом", Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Кабінет євроінтеграційних аспектів освіти 06 квітня 2012 року провів тренінг –майстер клас із журналістики. 

На тренінгу учні Євроклубу "Промінь Європи" вчилися готувати аудіо-репортажі, відео-репортажі та писати статті на тематику Євро-2012 для всесвітньої служби БіБіСі.

Проект Британської Ради «Навчаймося разом» торкається різноманітних тематик, зокрема культурних та спортивних. Завдяки цьому Проекту Новороздільська СШ І-ІІІ ступенів № 4 увійшла у спільноту British Council Schools Online та має змогу брати участь у численних міжнародних програмах.

У червні 2012 року у рамках Проекту нам запропонували підготувати сюжет про футбольний матч Євро-2012 в Україні. Звичайно, що без спеціальної підготовки тут не обійтись. Олена Гарцула, завідувач Кабінетом євроінтеграційних аспектів освіти, організувала та підготувала для учнів зустріч із професіоналами. Завдяки професіоналам - головному редактору обласної газети «Новий погляд» Роману Онишкевичу та оператору Кобі Аланія, школярі розмірковували, як краще створити сюжет, щоб зацікавити глядача.
     
Учасники тренінгу обговорили усі тонкощі технічної сторони створення репортажів, отримали кваліфіковані поради та навчилися правильно обирати місце зйомки. Також учні отримали запрошення щодо подальшої співпраці із редакцією газети «Новий погляд» з метою активного висвітлення шкільної діяльності, обмінялися думками з питань необхідності залучення молоді до участі в європейських ініціативах, освітніх програмах, конкурсах, майстернях, проектах, організації інформаційних компаній для поширення знань про них.
      
Відгуки учнів: «Усе пройшло у неформальній обстановці, тому ми могли вільно себе почувати і не боялися висловлювати свої ідеї. Наша розмова стосувалася Євро 2012 і країн, які будуть грати у Львові. Ми дізналися багато спільних речей, які Україна, а саме Львів має з Німеччиною, Голландією, Данією і Португалією. Справжні професіонали заінтригували нас своїми ідеями. Більшість із нас зацікавилися сюжетами про культуру країн. Також, ми думаємо, що буде дуже цікаво, якщо ми візьмемо інтерв’ю у місцевих та іноземних фанатів. Усім нам було дуже приємно спілкуватися з людьми, які знають і виконують свою роботу на високому рівні. По їхніх розповідях ми одразу зрозуміли, що цим людям дуже подобається їхня робота, це - їхнє хобі. Пан Роман і Коба із великим захопленням розповідали нам про свої навички і особливості роботи. Також вони розказали, про типові помилки журналістів. І я сподіюсь, що ми будемо і надалі спілкуватися з паном Романом і Кобою, які допомагатимуть нам у різноманітній роботі з сюжетами, статтями і взагалі у захоплюючій роботі журналіста», Юлія Наявко,учениця 10-Б класу Новороздільської СШ І-ІІІ ступенів № 4 «Пан Роман дав нам зрозуміти, що для написання цікавих статей потрібні знання з усіх сфер науки. Редактор давав поради, як залишатися оригінальним серед великої кількості журналістів, і як досягти успіху. Я був здивований його вмінням без всяких проблем за декілька хвилин знайти спорідненість нашої держави з такими країнами, як Данія, Німеччина, Голландія, Португалія і обдумати майбутній сюжет. Коба ж ознайомив нас з принципами відеозапису, яких я до того часу зовсім не знав. Тепер під час перегляду телевізора я постійно помічаю достовірність цих принципів. Я переконаний, що здобуті знання мені неодмінно стануть мені у нагоді в майбутньому, особливо під час підготовки сюжету про «Євро 2012» нашим євроклубом «Промінь Європи», Віталій Корецький,учень 10-Б класу Новороздільської СШ І-ІІІ ступенів № 4 «Ці дві людини легко і доступно пояснили нам усі хитрощі операторської і журналістської справи. Я переконана, що саме їх поради допоможуть мені у майбутньому. Ці, на перший погляд складні поради виявилися досить простими. Я дізналася також багато нового про зв’язки нашої держави з Голандією, Німеччиною, Португалією, Данією. І у майбутньому, саме ці цікаві матеріали ми будемо використовувати при створення нашого репортажу», Діана Матвіїв,учениця 9-В класу Новороздільської СШ І-ІІІ ступенів № 4.

Автор: Наявко Наталія Олександрівна, координатор проекту Британської Ради «Навчаймося разом», координатор шкільного Євроклубу Новороздільської СШ І-ІІІ ступенів № 4 “Промінь Європи”

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика