Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

вівторок, 6 березня 2012 р.

Солідарність поколінь - умова виживання нашого суспільства - думка учасників історичної майстерні в Дніпродзержинську

29 лютого 2012 року о 15.00 в  пункті європейської інформації при Центральній  бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка відбувся тренінг у форматі творчої майстерні "Діалог поколінь: пам’ять заради майбутнього".
     
Захід пройшов у рамках реалізації Всеукраїнського проекту "Залучення молодіжних євроклубів до збереження історичної пам’яті в Україні". Мета творчої майстерні: з’ясування і обговорення проблем збереження історичної пам’яті.

Завдання : зрозуміти, як жилося старшому поколінню, якою ціною була досягнута Перемога, а також сприяти плідному діалогу між поколіннями.  Актуальність тренінгу обумовлена недостатністю у спілкуванні з представниками старшого покоління, необхідністю активізації духовного та патріотичного виховання молодого покоління.
 
Робота майстерні складалася з теоретичної і практичної частини. Відкрила майстерню керівник пункту європейської інформації Гузовська Алла Леонідівна. Вона ознайомила присутніх з роботою пункту, а також визначила перспективні напрямки у сфері формування попиту на сучасну інформацію з європейської інтеграції в партнерстві з європейськими клубами, які створені у   м. Дніпродзержинську.
 
Активістка євроклубу «Європейська єдність» Середа  Дарія розповіла присутніми про попередню проведену роботу членами євроклубу щодо участі  у початковій майстерні за Проектом “Залучення молодіжних європейських клубів до збереження історичної пам'яті в Україні”. Пройшовши конкурсний відбір, євроклуб «Європейська єдність» був запрошений  19 листопада 2011 року на відкриття майстерні історичної пам’яті, що проводилася  в Представництві Європейського Союзу в Україні, у ході якої  було презентовано новий проект, що долучатиме вітчизняну молодь до участі у Європейському 2012 році - році активного старіння та солідарності між поколіннями . Члени євроклубів були ознайомлені з умовами нового конкурсу «Я пам’ятаю – наш внесок».
 
Євроклубівці Рябоконь Юлія та Артюхова Аліна презентували досвід роботи щодо реалізації шкільного проекту «Пам’ять про Велику Вітчизняну війну в історії моєї родини», ознайомили учасників майстерні  з методом «усної історії» , а також запропонували відео-інтерв’ю, яке вони провели  з в’язнем  концтабору «Закзенхаузен» Савченком Іваном Максимовичем.
 
Друга частина міжгенераційного тренінгу передбачала роботу у групах, які обговорювали питання вікових стереотипів, порівнювали найголовніші пріоритети й цінності старшого покоління та молоді, обговорювали, як спільними зусиллями змінити життя літніх людей й подбати про активне довголіття в нашій країні.
 
Потім кожна група презентувала результати своєї роботи, й всі разом шукали шляхи вирішення проблем. Учасники тренінгу  зазначили, що треба максимально розширювати  можливості, які дозволяють підтримувати і зміцнювати відносини між поколіннями в рамках місцевих громад, зокрема шляхом сприяння проведенню зустрічей представників усіх вікових груп та недопущення сегрегації за віковою ознакою, активізувати  волонтерський рух  задля допомоги літнім людям, які пережили війну.
 
Тож, у ході обговорення учасники тренінгу дійшли до висновку: соціальна солідарність починається з поваги до минулого і відповідальності перед майбутнім. Ставлення до старшого і молодого поколінь - показник зрілості суспільства, а солідарність поколінь - умова виживання нашого суспільства.
 
Трагічний життєвий досвід людей, які пережили жахи націонал-соціалізму та сталінізму, - безцінне надбання суспільства. Це жива пам'ять про глобальну небезпеку тоталітаризму для цивілізації, про його загрозу для самого життя людини. Усвідомити  минуле - складне завдання, але, в той же час, це єдиний шанс позбутися від його гнітючої спадщини.

Наталія Кіційова, координатор євроклубу "Європейська єдність", м. Дніпродзержинськ.
     
Фото: https://picasaweb.google.com/110867310112604139044/NLqUEK  

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика