Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

субота, 17 березня 2012 р.

Розвиток волонтерського руху через діяльність шкільних євроклубів України та Польщі - проект

Громадська організація «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики» разом з польським партнером  - Головним управлінням освіти м. Варшави (City of Warsaw) з лютого 2011 року реалізує проект «Розвиток  волонтерського руху через діяльність шкільних євроклубів України та Польщі. Підготовка до ЄВРО 2012». 

Ми враховували те, що 2011 рік оголошено роком волонтерства в Європі, а також те, що Україна та Польща прийматимуть у себе ЄВРО 2012.

Для вироблення спільного плану дій було організовано ознайомчий візит групи українських освітян до Варшави (5-12 червня 2011р.). Поїздка відбулася в межах проекту “Молодь – європейське громадянство, місцева діяльність і партнерство в програмах у рамках Євро-2012” за фінансової підтримки  програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” Міжнародного фонду “Відродження” та Фонду Стефана Баторего. http://www.irf.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=33594:2011-07-01-05-41-34&catid=26:news-east&Itemid=66

У візиті брали участь представники шкіл, вишів, неурядових організацій, інститутів післядипломної педагогічної освіти, районних управлінь освіти, Національної академії педагогічних наук України з міст, де було заплановано заходи Євро-2012 – Києва, Донецька, Львова, Одеси, Харкова, Дніпропетровська. Українські освітяни зустрілися з представниками польських неурядових організацій, які займаються вихованням молоді на основі волонтерського руху та реалізують різноманітні місцеві проекти. Свою діяльність представили Фонд “Ave”, Фонд “Świat na Tak”, організація “Serce Dziecka”, Асоціація “Nigdy Więcej”, організація “Dom Spotkań z Historią” та інші.

Співробітники Варшавського центру освітніх і соціальних інновацій  та тренінгів (ВЦОСІ) розробили методичні матеріали, спрямовані на залучення української та польської молоді до волонтерського руху. Матеріали заохочують шкільні євроклуби використовувати метод проекту та містять в собі детальний план реалізації трьох проектів за темами: «Ні» расизму в спорті», «Моє місто вчора, сьогодні, завтра», «Зелена школа – європейське місто».

В Україні цю інформацію було розповсюджено серед шкільних євроклубів (ШЄКів) http://ukraineuroclubs.blogspot.com/2011/10/2012.html

Євроклуби були запрошені спланувати та реалізувати власні проекти в рамках школи протягом жовтня 2011 – січня 2012. Використовуючи каскадний метод навчання, активні євроклуби мали запросити до себе представників євроклубів з інших шкіл міста, щоб передати їм свій досвід, ознайомити з реалізованими в рамках цієї програми проектами. Реалізовувати проекти євроклуби з самого початку мали в місцевих партнерствах. У роботі взяло участь 57 ШЄКів.

В лютому 2012 ГО «Агенція розвитку освітньої політики» організувала оцінку реалізованих проектів. Під час оцінки проекту брались до уваги такі критерії: змістовний звіт за проектом, оцінка вчителя, самооцінка учня, кількість залучених партнерів з місцевої громади, кількість ШЕКів, які були залучені каскадним методом.

Було визначено список 15-ти ШЕКів з різних регіонів України, які реалізували кращі проекти. Як нагорода, керівники цих ШЕКів будуть запрошені до участі в міжнародному навчальному семінарі 25-27 квітня 2012р. у м. Києві. В семінарі візьмуть участь польські партнери. Захід відбудеться за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». На семінарі будуть представлені результати проведеної роботи та окреслено плани на подальші дії.

Ми пропонуємо до Вашої уваги декілька звітів та фотографій про реалізацію проектів. Результати своєї роботи представляють:
 ШЕК «СВІТ 95» Криворізької гімназії № 95, е-пошта: swrudenko@rambler.ru
  ШЕК «Дружба» Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №29 з поглибленим вивченням іноземних мов, е-пошта: myroslava_kharchuk@yahoo.com
 ШЕК «EuroMix» ЗОШ І-ІІІ ступеней № 91, м. Харків, е-пошта: sch91@kharkivosvita.net.ua
 ШЕК «Європейська єдність» гімназії №39 м.Дніпродзержинська, е-пошта: 39gimn@ukr.net
• ШЕК «Євроschool» Рудківської СЗШ І-ІІІ ступенів Самбірського району Львівської області, е-пошта: rudkyschool@gmail.com

Додаток: Звіти за проектом

Контактна особа: Ірина Іванюк, Агенція розвитку освітньої політики, е-пошта: iivanyuk@yandex.ru.Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика