Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

неділя, 11 березня 2012 р.

Історична майстерня відбулась у Харкові.

1 березня 2012 року в рамках проекту “Залучення молодіжних європейських клубів до збереження історичної пам'яті в Україні” та Європейського року активного старіння та солідарності між поколіннями члени євроклубу “EuroMix” Харківської загальноосвітньої  школи № 91 провели Історичну майстерню-тренінг "Через діалог –до взаєморозуміння поколінь та  збереження історичної пам’яті" для представників євроклубів з сусідніх шкіл, учнів нашої школи та ветеранів з Комінтернівської Ради ветеранів.

Метою заходу було виховання в молодого покоління шанобливого ставлення до людей похилого віку, збереження для наступних поколінь спогадів ветеранів - учасників ВВВ, дітей війни, жертв нацизма та тоталітаризму, опанування учасниками шляхів і методів взаєморозуміння формування європейських цінностей, зокрема, активної громадської позиції, толерантності – міжвікової та до людей літнього віку, навчання опікунів і учасників європейських клубів роботі зі збереження історичної пам’яті та налагодження діалогу між поколіннями в Україні, що особливо актуально в контексті Європейського року 2012 та опанування учасниками шляхів і методів взаєморозуміння та толерантного відношення між представниками різних поколінь, через поглиблення теоретичних знань та закріплення практичних навичок.

Регіональна майстерня була продовженням ініціатив, започаткованих у рамках проекту, що виконує Українська асоціація європейських студій при підтримці Міжнародної громадської організації “Міжнародний фонд “Взаєморозуміння і толерантність”, на пілотній майстерні у Києві, 19 листопада 2011 року.

У майстерні- тренінгу взяли участь   представники різних поколінь,  учасники громадських організацій міста ,  волонтер EVS, представники  нашого євроклубу «EuroMix» різного віку та   представники євроклубів з  9 шкіл, для  обміну досвідом  з  питання  збереження історичної пам’яті та для участі у майстерні.

Робота майстерні складалася з презентаційного та практичного блоків.

До початку тренінгу гості залишили на дереві очікування свої сподівання  та очікування щодо  майстерні.

Відкрила майстерню керівник Євроклубу “EuroMix” Штих Оксана. Вона ознайомила присутніх  з  темою та метою тренінгу, з методикою проведення інтерв’ю, з терміном «усна історія» та ініціативою  створення фонду живої пам’яті.,з проектом « Я пам’ятаю” та розповіла про Європейський рік Активного старіння та солідарності між поколіннями. Далі виступили ветерани та присутні гості.

Учасники майстерні були дуже зворушені  презентацією відео-кліпу  групи “Motor Roller” «Пісня про війну», яка тісно пов’язана з нашою темою діалог поколінь-збереження історичної пам’яті . Ми пропонуємо усім бажаючим  обов’язково подивитися  цей кліп.

Практичний блок майстерні  пройшов  в кабінеті нашого євроклубу.

Президент євроклубу Міщенко Анна  поділила учасників на групи та провела знайомство у вигляді інтерв’ю, з проведенням вправи « Мій особливий день».

Ще раз нагадавши про тему нашого тренінгу ,  робота продовжилась  у групах, де

обговорювалися  питання вікових стереотипів, порівнювались  найголовніші цінності старшого покоління та молоді, обговорювали, чому ми можемо навчитись один у одного,  спільні та відмінні риси  представників різних поколінь, як уникати непорозуміння у відносинах, як залишатися все життя активними.  Вправа «Каміння на шляху» показала як багато перешкод буває у взаєморозумінні  людей різного віку.  Вправа « Ми такі схожі» продемонструвала   , що ми всі дійсно схожі, не дивлячись на вік , стать, захоплення. Заглянули учасники   і у своє минуле та майбутнє після вправи «Погляд у минуле и майбутнє». Більшість молодих людей у похилому віці збираються відпочивати, доглядати онуків, мандрувати,  займатися садівництвом, читати бути активними та не хворіти.  А наші ветерани  згадали  особливі дні зі свого життя: війну, народження дітей,  шкільне життя та дружбу. Учасники могли потренуватися в проведенні  інтерв’ю та визначити для себе, які навички  їм потрібно удосконалити.

Учасники самі аналізували презентації інших груп, виділяли схоже та відмінне та робили висновки.  Після презентації своєї роботи, вони  всі разом шукали вирішення проблем, пов’язаних з взаєморозумінням поколінь та спробували створити свод мудрих правил  для молодих людей для поліпшення відносин  зі старшим поколінням, для взаєморозуміння та ефективної комунікації.

Результати майстерні:

52 учасника майстерні-тренінгу розглянули  проблеми взаємодії різних поколінь  та виявили шляхи їх розв’язання, ознайомилися  з презентацією метода "усної історії" та методикою проведення інтерв’ю, отримали  поради щодо проведення аналогічних майстерень у своїх школах та получили в подарунок дидактичні матеріали по правам людини з Ради Європи.

Після закінчення майстерні ветерани  подякували  за чудовий захід та звернулись до молодого покоління з побажаннями  на майбутнє.  Учасники майстерні під час чаювання  змогли залишити свої побажання та відгуки у нашій шкатулці  побажань та відгуків.

Завдяки  проекту «Я пам’ятаю»  у Ради ветеранів нашого  району з’явились  гарні друзі та помічники. Діти планували подальшу співпрацю з Радою ветеранів, говорили про волонтерство – як запобігання соціальній ізоляції людей, котрі пережили війну. З кожним днем від нас йдуть люди, що були свідками трагічних подій Другої світової та Великої Вітчизняної війни. Нашим обов’язком перед цими людьми є збереження для наступних поколінь їх спогадів, їх моральна та соціальна підтримка.

Тренінг був підготовлений і проведений координатором євроклубу за участю учнів школи та з використанням методичних матеріалів в рамках проекту. Також була створена презентація по методичних розробках для супроводу майстерні ( презентація, план  та сценарій майстерні додається окремим файлом).

Цитати-відгуки:
o   Мне очень понравилось-впечатлений много
o   Thank you for inviting me . It was very interesting for me especially as a foreigner and gave me also cultural insight
o   Всё было отлично
o   Было интересно
o   Очень хорошо- создайте летопись
o   Я много чего узнал
o   Будьте терпимы друг к другу – уважайте старость

Фото-звіт: https://picasaweb.google.com/110867310112604139044/edeztK?noredirect=1

Автор: Штих Оксана

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика