Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

понеділок, 20 лютого 2012 р.

Перетворимо Дніпродзержинськ у європейське місто - проект євроклубу "Європейська єдність"

Євроклуб «Європейська єдність» протягом вересеня 2011р.- січеня 2012р. прийняв участь в реалізації Проекту: «Моє місто вчора, сьогодні, завтра» в межах Міжнародного Проекту “Молодь – європейське громадянство, місцева діяльність і партнерство в програмах у рамках Євро-2012”.

Проектна група складалася із 14 активістів євроклубу та учнів 7-11 класів.

Метою проекту було привернути увагу молодих людей Дніпродзержинська до історичної і культурної спадщини міста, його архітектурних та історичних пам’яток, до питання ідентифікації нас як європейців, показавши місто Дніпродзержинськ як європейське місто, сприяти зближенню членів місцевої громади через залучення до реалізації проекту, удосконалити співпрацю з органами місцевого самоврядування та місцевої виконавчої влади.

На початку вересня євроклубівці отримали згоду адміністрації школи на проведення проекту, а також члени євроклубу ознайомилися з методом «проект». Й розпочалася активна діяльність.

Активісти євроклубу були розділені на 4 ініціативні групи і відповідали за окремі напрямки роботи: 1 група - здійснювала пошук матеріалів в історичному музеї, ЗМІ, мережі Інтернет, систематизувала отриману інформацію для створення дослідження про історії заснування та вплив польської общини на розвиток селища Кам’янського (нині Дніпродзержинськ), перекладала архівні матеріали в музеї з польської на українську мову, готувала матеріали для виступу. 2 група - розробляла анкети й опитувальники, проводила анкетування, опитування населення, фото рейди . 3група - готувала виставковий стенд, створювала власний фільм про наше місто, відповідала за матеріально-технічне забезпечення. 4 група - здійснювала пошук та підтримувала зв’язки з партнерами, поширювала отримані, систематизовані, досліджені матеріали та інформацію про реалізацію проекту.

Щоб залучити учнів гімназії до реалізації нашого проекту, ми провели фотоконкурс, на якому кожен міг проголосувати за фотографію, яка йому найбільше сподобалась. Фотовиставка «Дніпродзержинськ європейський», на якій кожному пропонувалось віддати свій голос за найбільш цікаву фотографію, проводилась в шкільній бібліотеці за участю депутата Дніпровської районної ради Одинцової Галини Володимирівни. В результаті проведеного опитування серед населення на тему «Що цікавого і привабливого є в м. Дніпродзержинську?» , було враховано 350 голосів й визначено, що найцікавішими місцями нашого міста можна вважати - Пам’ятник «Прометей» - символ міста, Римо-католицький костьол Св. Миколая, музично-драматичний театр ім. Лесі Українки, музей історії міста Дніпродзержинська, Свято-Миколаївський православний собор та улюблене місце відпочинку жителів Дніпродзержинська - Блакитне озеро на місці Єлизаветівського котловану.

Багато цікавої інформації дізналися юні дослідники про маловивчені сторінки історії міста Дніпродзержинська й написали свої пошукові роботи на такі теми «Історія заснування й вплив польської громади на розвиток с. Кам’янського ( суч. Дніпродзержинськ)», «Великий поляк Ігнатій Ясюкович – батько «економічного дива»в с. Кам’янському».

Матеріали пошукових груп про вивчення маловідомих сторінок історії нашого міста були представлені на відкритому засіданні євроклубу з запрошенням заступника мера С.І. Павлюком, адміністрації, учнів та вчителів школи.

В рамках проекту були створенні мультимедійні презентації «Дніпродзержинськ європейський», «Перетворимо Дніпродзержинськ в європейське місто» , оформлено виставковий стенд « Історія Дніпродзержинська» .

Найцікавішою подією проекту було те, що євроклубівці провели презентацію власного фільму «Народження міста» для учнів 10-11 класів школи. Це дало поштовх для подальшої дискусії «Моє місто: реалії та перспективи», на якій обговорювалися шляхи перетворення нашого міста у місто європейського зразка й подальший розвиток міста. Учні висловили думку, що Дніпродзержинськ – це місто, де молодь має можливість самореалізуватися в усіх сферах, адже серед місцевих жителів є чимало успішних людей.

Тож, для реалізації своїх мрій члени євроклубу вважають, що головне - треба не сидіти, склавши руки, а потрібно наполегливо працювати, діяти рішуче й втілювати задуми, правильно використовувати свій час, можливості і знання. Тоді поступово ми перетворимо Дніпродзержинськ у європейське місто.

Таким чином, після підведення підсумків роботи було встановлено: з’ясована загальна оцінка реалізації проекту; узагальнено отриманий досвід, визначено найбільш сильні та найбільш слабкі сторони роботи; досліджувалась громадська думка про актуальність і доцільність здійсненого проекту, визначались можливості подальшого розвитку проектної діяльності, планів і завдань на перспективу.

Попереду у нашого євроклубу багато цікавого. Про плани на майбутнє ми готуємо матеріал на розширене засідання євроклубу «Європейська єдність», на яке будуть запрошені адміністрація школи, вчителі, представники органів влади. Ідея проекту «Дніпродзержинськ туристичний» підтримана усіма учасниками реалізованого проекту, які під час роботи напрацювали конкретні напрями для реалізації вже нового проекту.
Кіційова Наталія, координатор євроклубу "Європейська єдність", м. Дніпродзержинська

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика