Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

неділя, 19 лютого 2012 р.

Створення мультимедійної газети - тренінг у Львові

Холодного (дуже холодного) ранку в четвер 26 січня 2012 р, євроклубівці “LIFE” СШ №8 м. Самбора вже мерзли, йдучи на вокзал.

Після короткої веселої подорожі до Львова нам всім стало ще цікавіше побачити величезну Львівську бібліотеку і нарешті навчитись писати медіа статті.

Львів зустрів нас холодним морозним повітрям і привітною усмішкою нашого тренера - Миколи Шпаковського – тренера – координатора Фундації Нові Медіа.

І нарешті довгоочікуване тепло у бібліотеці. Наш молодий тренер провів нас сходами нагору до нашої майстерні (комп’ ютерної зали з проектором)і ми з цікавістю почали слухати історії найцікавіших медіа газет, які були створені на mammedia.соm.ua. Ми почули історію створення Бібліомосту – бібліотеки для людей, котрі бажають навчитися користуватися сучасними технологіями. Цікаво було дізнатися, що сюди можуть приходити люди різного віку, тут навчать і молодого і старшого, головне, щоби було бажання. Почули ми і про літній табір журналістики МАМ – 2010 у Львові, подивилися кращі презентації найкращих газет. Звичайно ж, захотілося спробувати все самим.

І ось тут виявилося, що слухати було набагато простіше , аніж самому спробувати зробити свою медіа-газету. Виникли невеликі затримки з реєстрацією на сайті,тому збоку виглядало так, ніби ми вперше бачимо комп’ ютер)). Але потім ми вже з більшою наснагою і цікавістю почали створювати власні газети .Це виявилось не так вже й складно. Ми зайшли на наш Євроклубівський сайт, стягнули звідти наші фото і наші статті вже стали набагато цікавішими.) Ми навчились професійно обирати дизайн, колір фону і сторінок , правильно розміщувати текст і світлин у наших статтях.

Ми дізналися, що завданням МАМ є ознайомлення молодих людей зі світом засобів масової інформації через відкриття таємниць її створення. Вони популяризують ідеали чесної, професійної, аполітичної журналістики. Їхня мета – це формування не тільки журналістів, а передусім критичних користувачів, які зможуть вибрати і оцінити інформацію, яка напливає звідусіль. Найголовнішим є те, що такий тренінг дав можливість спробувати свої сили у журналістській професії і розвинути вміння у групі, інтерперсональній комунікації та авто презентації. Серед наших євроклубівців є ті, які хотіли би в майбутньому навчитися і спробувати себе саме в цій професії, тому ми дуже вдячні Миколі Шпаковському за цю унікальну можливість. Центром проекту МАМ є вітрина mammedia.com.ua – розвинена платформа, що дає можливість створення редакції та циклічне видання Мультими, тобто мультимедійної е-газети. За допомогою доступного на ній редактора можна без особливих зусиль створити майже професійне видавництво – доступне в Інтернеті та можливе друкування і публікування традиційним способом.

Повертаючись додому,ми вирішили зробити ще декілька світлин у бібліотеці, і натрапили на великий читацький зал, архітектура і дизайн якого приємно вражали,високі полиці з книжками і люди, які сиділи за нагромадженими купою книжок столами, викликали відчуття поваги і пошани, а густий спокій сповіщав про те , що цей зал - ідеальне місце для читання.

Після приїзду додому, ми почали роботу над створенням власної євроклубівської е-газети, надіємося, що застосуємо всі свої сили і вміння для її випуску.

Дуже дякуємо за приділений нам час і витрачені сили нашому тренеру...Вього цього навчили нас ви. (Велике СПАСИБІ!)

Автори: Мар’яна Павляк – учасниця євроклубу “LIFE”, учениця 11 класу, Юля Боровкова – президент євроклубу “LIFE”

Фото: https://plus.google.com/u/0/photos/110644810301801515736/albums/5706845955571376929

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика