Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

неділя, 25 грудня 2011 р.

Міжнародні правові стандарти і права людини в Україні - круглий стіл

Що таке права людини? Що вони значать для світу і для України? Чому потрібно їх знати? Чому ці права завжди порушуються? Як можна захисти свої права на національному та міжнародному рівні? Чому молодь повинна знати свої права?

Ці та інші питання були розглядались на круглому столі, який пройшов 16 грудня 2011 року о 15.00 годині в Харківському центрі європейської інформації в партнерстві з громадською організацією “Молодь за права людини”.


Довідка: 10 грудня в Україні й в усьому світі відзначається Міжнародний день прав людини.
Цього дня у 1948 році Генеральна асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Це перший документ, який задекларував рівність прав і свобод всіх людей. У резолюції усім державам пропонується надавати доповіді про святкування Дня прав людини.

Права людини - це права не тільки громадянина конкретної держави, а й члена світової спільноти. Це твердження знаходить свій вираз у концепціях, що проголошують універсальність прав людини. Під правами людини як фундаментальною цінністю правової демократичної державності розуміються правові можливості, надбання, які визнаються невід’ємними від особи, необхідними для її існування й гармонійного розвитку, мають бути загальними й рівними для кожного і повинні забезпечуватись і захищатися державою не менше міжнародних стандартів.

Загальна декларація прав людини - один з найважливіших міжнародних документів, що став основою міжнародно-правового захисту прав людини і громадянина. Ця Декларація, що була прийнята 10 грудня 1948 р. Генеральною Асамблеєю ООН, проголосила однією зі своїх статутних цілей затвердити віру в основні права людини і закликала всі держави-члени і народи світу заохочувати і розвивати повагу до прав і свобод людини для всіх, без зважання на відмінності раси, статі, мови і релігії.

Актом міжнародного визнання України як демократичної правової держави став вступ нашої країни 9 листопада 1995 року до Ради Європи та ратифікація Верховною Радою Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколів до неї. З часу набрання чинності Конвенцією було прийнято 11 Протоколів, які стали її невід’ємною частиною. Протоколи розширили діапазон гарантованих прав і свобод людини та вдосконалили механізм їх захисту.

Для України як країни, що намагається досягти рівня демократичної соціальної правової держави існує нагальна потреба у вирішенні комплексу правових, політичних та соціально-культурних проблем, що пов’язані зі створенням сприятливих умов для всебічного захисту прав і свобод. Прагнення української держави стати повноправним членом світового співтовариства  спрямоване на зміщення векторів діяльності правоохоронних органів з метою першочергового забезпечення ними національних конституційних норм та світових стандартів дотримання прав і свобод людини.

Харківський Центр європейської інформації разом з Фондом місцевої демократії проводять ці заходи з 2010 року.

В цьому році в роботі круглого столу взяли участь Дар`я Бєлова, консультант ЦЄІ, члени та керівники Євроклубів.

Доповідачем на круглому столі виступила Василенко Віта — представник громадської організації “Молодь за права людини”.Спочатку представник громадської організації провела опитування серед учасників круглого столу. Були задані такі питання : що таке права людини, які події вплинули на створення Декларації прав людини, в якому році була створена Декларація, які країни її підписали. Після визначення рівня обізнаності учасників круглого столу про історію виникнення прав людини представник громадської організації провела міні-лекцію про історію виникнення прав  людини, та основні її положення.

Учасникам круглого столу було запропоновано подивиться спеціально підібрані відео ролики, створені американською громадською організацією «Молодь за права людини». Дані відео ролики, які були створені спеціально для пропаганди прав людини, викликали різноманітну реакцію в аудиторії, і пізніше, після перегляду цього відео, кожен бажаючих з учасників заходу зміг вільно висловлювати свої думки.

Реакція школярів була різною, такими ж були і думки. Нижче наводяться цитати деяких учасників круглого столу:

Роман, 16 років: «Утопічні думки».

Юля, 15 років: «Людина має право! Для мене це зовсім Ненова, але перегляд роликів справив на мене враження ».

Настя, 15 років: "Хочу подякувати Вам за організацію подібних заходів, які допомагають оцінити і зрозуміти в чому полягає цінність людського життя в нашому сучасному світі".

Інна, 17 років. "Те, що ми тільки що побачили було відмінною можливістю нагадати самому собі, що Я - особистість і у мене є права! Нехай кожен подивиться дані ролики, така як більшість людей не знають своїх прав, інші просто ігнорують права інших людей. Самий проблемне питання - демократія в нашій країні. Приниження прав людей в нашій країні. Обмеження!! Через обмеження прав людини страждає психологічний стан людини і т.д. ".

Закінченням заходу було обговорення побаченого і написання відгуків, які викликали перегляд міні-роликів. Консультант Центру Європейської інформації - Бєлова Дар`я, попросила лектора проаналізувати дотримання прав людини в Україні, а так само оцінити обізнаність та зацікавленість молоді правами людини. На що Віта Василенко сказала: «Відгуки, які я прочитала дуже нагадують ті, які найчастіше пишуть діти. "Утопічні думки. Романа 16 років", теж бувають приблизно в тому ж співвідношенні, що і тут, може бути в іншому формулюванні, але суть та ж. Про погане психологічний стан і здоров'я людини через ущемлення його прав я читаю вперше. Дуже Цікаві думки Юлії, 16 років. Ще бувають відгуки в котрих людина пише про те, що з побаченого торкнулося наболілого або який-небудь несправедливості по відношенню до нього або його близьким, як, наприклад таке:

Юлія, 16 років: “Сильно вражають відеоролики і фільм. Сподобалися вдало підібрані коментарі. На жаль в наш час продовжується порушення закону про свободу людини. До сих пір страждають люди через порушення їх прав. Наприклад старші люди (в школі) порушують права учнів молодших класів. Часто інші люди вважають себе краще за інших, не поважають і не рахуються з думкою інших."

Завершенням цього заходу стала фраза учениці ЗОШ № 94 Анастасії, 15 років: «Хочу подякувати Вам за організацію подібних заходів, які допомагають оцінити і зрозуміти в чому полягає цінність людського життя в нашому сучасному світі».

Президент асоціації Євроклубів Володимир Сокіл, консультант Центру європейської інформації, Бєлова Дар`я та представник громадської організації “Молодь за права людини” Василенко Віта прийшли до єдиної угоди і висновку, про необхідність проведення серії тренінгів для вчителів середніх загальноосвітніх шкіл, присвячених тематиці прав людини.

Круглий стіл з прав людини пройшов дуже успішно і ще раз яскраво показав, актуальність і нагальність даної теми в нашій країні, як важливо знати права людини і вміти відстоювати , захищати їх, особливо такій категорії населення, як молодь, за якою наше майбутнє.

Автор:  Оксана Штих

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика