Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

четвер, 8 грудня 2011 р.

Молодь і толерантність - бесіда в Харківській школі

15 листопада 2011 року на базі ЗОШ№ 91 пройшла зустріч-бесіда на тему : “Молодь і толерантність”. Захід пройшов в рамках святкування Міжнародного дня толерантності.

У багатьох культурах поняття "толерантність" є своєрідним синонімом "терпимості": латинське - tolerantia, німецьке - Toleranz; французьке - la tolérance .

Словники ХХ століття визначають «толерантність», як терпимість до чужого способу життя, поведінки, чужих звичаїв, почуттів, вірувань, думок, ідей або просто називають «толерантність» синонімом поняття «терпимість».

16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО затвердили Декларацію принципів терпимості і Програму дій, спрямовану на популяризацію ідей толерантності та поваги до розмаїття. Згідно з Декларацією, «толерантність – це єдність у розмаїтті», «повага, сприйняття та розуміння багатого розмаїття культур світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості».

У 1996 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності.

В Україні День толерантності святкується з 2003 року. В цей день проводяться круглі столи, зустрічі з волонтерами, уроки толерантності, відео-перегляди, виставки, акції, презентації.

Харківський Центр європейської інформації разом з Фондом місцевої демократії проводять ці заходи з 2009 року.

В цьому році в роботі зустрічі-бесіді взяли участь Дар`я Бєлова, консультант ЦЄІ, члени Євроклубу школи №91, Володимир Сокол, президент ХАШЕК , Eilika Wuelfing, волонтер з Німеччини.

Спочатку зустрічі учасники познайомились з волонтером з Німеччини — Айлікой, яка дала згоду  працювати по вівторкам у євроклубі "EuroMix". Волонтеру було задано ряд питань, які стосувались розвитку міжкультурного діалогу “Німеччина-Україна”. Багато питань стосувались культури, мистецтва та традицій Німеччини.

Після знайомства з волонтером за чашкою кави учасники зустрічі відповідали на англійській мові на такі питання :
  • Що таке толерантність людини?
  • Яку людину можна назвати толерантною?

Майже всі учасники зустрічі сказали, що толерантність — це терпимість до різних національностей, чужих звичаїв, історії, вірувань, почуттів, способу мислення, думок, ідей.

Основними рисами характеру толерантної людини стали : терпіння, уміння слухати, уміння поставити себе на місце іншої людини, доброзичливість, уміння володіти собою та чуйність.

Висновком обговорення основних питань стала цитата, яку навела Оксана Штих, керівник Євроклубу “EuroMix”: "Моя свобода закінчується там, де починається свобода іншої людини".

Після бесіди учасникам зустрічі була надана можливість пройти тест на толерантність. Більшість  виявилась недостатньо толерантними . Тільки декілька людей набрали достатню кількість балів. Анкетування показало, що дітям потрібно більше розповідати про толерантність та про принципи на яких вона базується.

Останнім етапом вечора-зустрічі став роздаток “мішечка толерантності”, в якому знаходились поради з етики міжкультурного спілкування.

фото можливо переглянути тут: https://picasaweb.google.com/110867310112604139044/nRVRDC

Автор: Оксана Штих

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика