Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

неділя, 25 грудня 2011 р.

Підсумки Європейського року волонтерства підбили в Самборі

Закінчується рік, який приніс багато позитивних емоцій, нові враження, але разом з тим – нові знання про таке відоме в Європі і мало знайоме в Україні поняття, як волонтерство. 

Так, ми можемо багато дискутувати на цю тему, адже і мої євроклубівці отримали досвід волонтерства не лише цього року, але ми всі погодимося з тим, що саме цього року в Україні почули про волонтерство всі. Це дуже важливо, бо коли ми робили щось самі, то не всі це розуміли, якщо не говорити гірше- не всі розуміли, для чого ми це робили. Інша справа, коли волонтерством почали займатися всі! Не треба було навіть пояснювати, що можна зробити, учні самі були готові виступати в ролі ініціаторів.

Саме тому, підводячи підсумки Року волонтерства, хочу відзначити активну роботу євроклубу “LIFE” і євроклубівців різних років, які працювали в одній команді у проведенні тренінгів для міських євроклубів, волонтерську роботу під час проведення Дня Європи та 6 форуму євроклубів- у мовній палатці, проведенні конкурсів, розмальовуванні личок всім бажаючим, допомогу у прибиранні всіх наметів, виготовленні масок для конкурсу «Розмалюй маску», розповсюдженні інформації про День Європи та ін.
 
Наступним етапом стало святкування 770-ї річниці міста Самбора і активну допомогу євроклубівців у його проведенні. Нам випала почесна робота – рознести запрошення на свято, поширення інформації про своє місто, підготовка і проведення вікторин і конкурсів про Європу та своє місто, розмальовування личок символікою міста чи Європи.
 
Цікаво було працювати волонтером під час святкування Дня європейських мов – учні вчили вимовляти різні слова різними мовами, скоромовки чи грати ігри.

Ще однією волонтерською роботою клубу стала наша робота в проекті «Європейські школи за живу планету», коли євроклубівці проводять різноманітні заходи і знайомлять громаду міста з проблемою забруднення річки Дністер, поширюють інформацію про те, як зробити наше місто чистішим, виготовляють брошурки, готуються до фотовиставки про чистоту і забруднення міста. Кожен учень сприйняв проблему міста дуже серйозно-учні склали план дій, опитали учнів школи про шляхи вирішення цієї проблеми, провели шкільну конференцію, на яку запросили інші євро клуби міста, району, вчителів біології. Разом із вчителем біології займалися пошуком інформації про біорізноманіття річки Дністер, як зробити територію річки придатною до купання, тощо. Робота триває і зараз, активізуємо ми її навесні, тоді будемо проводимо акції по прибиранню території школи, міста, річки. Основну роботу збираємося закінчити на День Землі в квітні, а в травні збираємося насадити кущі, квіти та дерева біля школи.

Грудень – традиційно є місяцем, коли наші євроклубівці займаються волонтерством, проводячи акції милосердя. Цей рік не став винятком, але ініціатива вийшла саме від учнів- у них перших виникло питання, чому ми не почали акцію по збиранню одягу, книг, іграшок для діточок із сиротинця. Цього року наш міський сиротинець закрили, а наших друзів перевели у дитячий будинок в с. Корналовичі. Надіємося, що поїздка вийде негіршою, ніж коли ми відвідували наших інших друзівз інтернату, тоді було багато ігор, сміху, солодощів і вдячних усмішок. Тому поїздку в сиротинець перенесли на 28.12, хочеться зробити ще щось приємне напередодні нашої 5-ї річниці Дня народження, яку ми святкуватимемо 30.12 в приміщенні актового залу школи. Надіємося, що поїздка до сиротинця стане заключним акордом Року волонтерства, але щиро віримо, що не стане нашою останньою благородно справою. Рік волонтерства закінчується, але хороші справи євроклубівців плавно переходять у рік наступний.

Автор: Тетяна Гринкевич

Фото: https://plus.google.com/u/0/photos/110644810301801515736/albums/5690162336260606977

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика