Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

вівторок, 15 листопада 2011 р.

День народження Євроклубу "Статус" зібрав друзів з усієї України

4 листопада 2011 року надовго залишиться у пам’яті активістів євроклубу “Європейська єдність” та увійде в історію нашої гімназії № 39 як заснування партнерських стосунків між Дніпродзержинською гуманітарною гімназією та Кременчуцькою школою № 9.

Цього дня активісти нашого євроклубу приїхали на запрошення євроклубу “Статус” взяти участь у єврофестивалі, присвяченому святкуванню другої річниці Дня народження євроклубу.

На святкування з’їхалися друзі із різних областей України: Харківської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Полтавської, Сумської.

Привітною посмішкою гостинно зустріла нас координатор євроклубу Тетяна Доскач. Особисто з пані Тетяною я познайомилася на Проекті “Підтримка євроклубів України у 2011 році” у Кіровограді. Так і зав’язалося наше знайомство: переписка, поради, підтримка в усьому. Вона - розумна, дуже креативна і просто неперевершена особистість. Пані Тетяна відкрита до спілкування й завжди із задоволенням ділиться з однодумцями своїми надбаннями і кращими практиками діяльності свого євроклубу.

В цей день актова зала замайоріла прапорами країн-членів ЄС. Одна за одною прибували делегації євроклубів із різних областей України. Європейський фестиваль розпочався із привітання директора школи, представників управління освіти, громадських проєвропейських організацій міста, з якими співпрацює євроклуб “Статус”.

Особливий інтерес викликала відеопрезентація роботи євроклубівців за два роки. Цікаво було дізнатися, що за невеликий період своєї роботи активісти євроклубу мають здобутки в різних напрямках діяльності: участь у Всеукраїнських проектах і конкурсах, проведення тренінгів, інтерактивних ігор, участь у місцевих акціях з європейської освіти, що проводяться міським дитячим об’єднанням “Армія добра” тощо. Ми всі щиро радіємо успіхам євроклубу “Статус” й бажаємо, щоб зерна творчості і таланту євроклубівців проростали ще більшою кількістю перемог.

Цікавим було те, що гості були не пасивними спостерігачами урочистостей, а активними його учасниками. Для активістів євроклубів був проведений європокер, а в цей час координатори засідали за “круглим столом” , в ході якого визначилися пріоритетні напрямки роботи євроклубів й з’ясувалися спільні плани щодо подальшої роботи. Обговорювалося питання про підписання Меморандуму дружби, в якому зазначалося, що нам небайдужа доля України й ми, українці, хочемо, щоб Україна стала повноцінною європейською державою, а також наголошувалося про об’єднання зусиль заради подальшого розвитку євроклубівського руху в Україні.

Кульмінацією свята стало проведення євроквесту, в якому взяли участь, як активісти, так і координатори євроклубів. На всіх станціях євроклубівці показали високі знання щодо історії Європейського Союзу, європейської спадщини, знання історії й географії країн Європи. Всі були задоволені і дуже веселі.

Потім всі зібралися у актовій залі, де оголосили про підбиття підсумків євроквесту. А на завершення цього феєричного свята діти і дорослі були запрошені до святкового столу, всі почували себе однією дружною сім’єю.

Безумовно, фестиваль об’єднав навколо творчих ідей всіх його учасників заради подальшого розвитку євроклубівського руху, сприяв підвищенню спроможності мережі європейських клубів України та розвитку практичних навичок до здійснення ефективної про європейської діяльності.

Фестиваль - це свято, фестиваль – це музика і радість спілкування. Учасники з різних міст привезли свої пісни. Лунали пісні про Кременчук, про Харків, а на прощання наш євроклуб подарував всім пісню про євроклуб, яку ми склали до Дня народження євроклубу “Статус”. Цього дня було багато сюрпризів. Всім євроклубам - гостям єврофестиваля від Представництва Європейського Союзу подарували книжки про Європу, інституції Європейського Союзу та іншу пізнавальну літературу, електронні пазли гри “Карта Європи”, нагородили Сертифікатами учасників єврофестиваля в Кременчузі.

Щасливі, радісні, духовно та інтелектуально збагачені, з новими планами роботи нашого євроклубу на майбутнє, поверталися ми додому, взявши із собою заряд енергії, багаж знань, море вражень і сувеніри на згадку про цей чудовий фестиваль. А ще ми знайшли на фестивалі нових друзів – євроклуб “Школа молодих політиків” з міста Комсомольська, які запросили нас на Всеукраїнську науково-практичну учнівську конференцію “Стабільність і безпека – гарантія майбутнього України”, яка в цьому році присвячена волонтерському молодіжному руху в Україні.

Тож, фестиваль переконав: наші євроклубівці – активні промоутери європейських цінностей серед молоді. Ми щиро вдячні євроклубу “Статус” за яскраву, незабутню зустріч й запрошення для участі у єврофестивалі. Бажаємо плідної співпраці, реалізації цікавих проектів та вірних друзів в усіх куточках України.

Автор: Наталія Кіційова, координатор євроклубу “Європейська єдність” гуманітарної гімназії № 39 м. Дніпродзержинська, тел.: +38 (093) 561 04 99, е-пошта: nataliki_333@mail.ru.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика