Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

неділя, 30 жовтня 2011 р.

Праворозуміння в Україні та ЄС - круглий стіл

25 жовтня 2011 року в Харківському Центрі європейської інформації за підтримки Фонду місцевої демократії пройшов круглий стіл на тему “Проблеми сучасного праворозуміння в Україні та країнах ЄС”.

Захід пройшов в рамках відзначення Європейського дня цивільного права.

Довідка: День цивільного правосуддя з 2003 року відзначається 25 жовтня в більшості європейських країн. Його мета – наблизити правосуддя до людей, дати можливість громадянам краще пізнати свої права, ознайомитися з функціонуванням судової системи. Цього дня влаштовуються заходи з роз’яснення того, як правосуддя діє в інтересах людей та як домогтися здійснення своїх прав. Держави–члени Ради Європи відчиняють для широкої публіки двері судів і організують зустрічі з працівниками юстиції.

В українських календарях 25 жовтня позначене як Європейський день цивільного права. Щоправда, про дні відкритих дверей і практичне вирішення своїх наболілих питань українцям доводиться поки що тільки мріяти. Харківський Центр європейської Інформації разом з Фондом місцевої демократії проводять цей захід вперше. В роботі круглого столу взяли участь  Дар`я Бєлова, консультант ЦЄІ, члени Євроклубів шкіл №91, 94, 60,гімназії №65 ,  координатор ХАШЕК Сокол В.В.,студенти, читачі бібліотеки.

Розпочався круглий стіл з невеликої лекції Дар`ї Бєлової, консультанта Центру Європейської інформації про основні поняття цивільного права, предмет та об`єкт цивільного права, методи та функції громадянського права, структуру, джерела права, а також були висвітлені основні системи цивільного права у світі.

Після Бєлової Дар`ї виступив Володимир Сокол, координатор ХАШЕК. Володимир Сокол розповів про історію розвитку європенйського часного (громадянського) права в Європейському союзі, а також висвітив основні напрямки роботи Європейського союзу в галузі цивільного права за останні роки. Завершальною частиною виступу доповідача став аналіз європейського цивильного права, визначення слабких та сильних сторін в галузі часного права Європи.

Проаналізувала основні засади, тенденції та розвиток цивільного права в Україні президент Євроклубу СОШ № 94 — Інна Тараторіна.

Після лекції учасники заходу виконали практичне завданя, пов’язане з темою. Учасники заходу розбились на декілька команд. Кожній команді було запропановано стровити метаплан за темою : “Як розвиваєтся цивільне право України?” Кожна з груп мала відповісти на такі питання : цівільне право як є, яким воно повинно бути, чому не так, як повинно бути, що від нас залежить, що від нас не залежить.

Висновками двох мета планів стало висловлення Президента Євроклубу ЗОШ № 94 - Інни Тараторіної: «Треба почати з себе, знати свої права і обов'язки, щоб у разі необхідності самому захистити себе".

Фото:  https://picasaweb.google.com/110867310112604139044/urZSDK

Автор: Оксана Штих

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика