Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

середа, 19 жовтня 2011 р.

Вчимося демократії - круглий стіл в Харкові

3 жовтня 2011 року в Харківському Центрі європейської інформації за підтримки Фонду місцевої демократії пройшов круглий стіл на тему “Місцева демократія – орієнтири на європейські стандарти”. 

Захід пройшов в рамках відзначення Європейського тижня місцевої демократії, який в Україні відзначається з 15 - 22 жовтня 2007 року.

Довідка: Європейський тиждень місцевої демократії є щорічною європейською подією, що включає в себе одночасно національні і місцеві заходи, які проводяться місцевими органами влади всіх держав-членів Ради Європи для поширення інформації про місцеву демократію і сприяння ідеї демократичної участі на місцевому рівні. Метою тижня демократії є надання інформації щодо принципів, надбань і досягнень функціонування місцевої та регіональної демократії в Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залучення до прийняття управлінських рішень.

Проведення заходу призначається на тиждень, що включає 15 жовтня - дату відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування у 1985 році. За допомогою цього правового інструменту держави-члени Ради Європи, які підписали Хартію, зобов'язуються втілювати принципи місцевого самоврядування в своєму національному законодавстві.
Харківський Центр європейської Інформації разом з Фондом місцевої демократії проводять ці заходи з 2007 року. В цьому році в роботі круглого столу взяли участь Ольга Мірошник, голова Фонду, Дарина Белова, консультант ЦЄІ, члени Євроклубів шкіл №91, 94, 60,гімназії № 1 , студенти, читачі бібліотеки.

Розпочався круглий стіл з невеликої лекції Володимира Сокола, керівника Євроклубу "Джой" гімназії № 1 про суть, структуру та конституційну модель місцевого самоврядування в Україні, її відповідність принципам Європейської Хартії місцевого самоврядування. Також в лекції були висвітлені такі питання:
завдання та функції місцевого самоврядування
сфери компетенції місцевого самоврядування
основи місцевого самоврядування (правова, фінансова)

Після лекції учасники заходу виконали декілька практичних завдань, пов’язаних з темою.
Учасники заходу розбились на декілька команд. Кожній команді було видано близько двадцяти тез, які стосувались питань місцевого самоврядування. Кожна команда повинна була визначити :

  • Модель Української місцевої демократії
  • Модель організації місцевого самоуправління України
  • Сферу компетенції місцевого самоврядування України


Майже всі учасники виконали це завдання успішно.

Наступним завданням була гра “Так чи ні”. Учасники поділилися на чотири команди. Їм було запропоновано вибрати основні принципи місцевого самоврядування, які зазначені у Законі “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Учасники заходу були дуже здивовані тим, що в Законі “Про місцеве самоврядування в Україні” немає таких принципів, як :
принципу демократизму
принципу гуманізму (визнання людини, іх життя і здоров`я, честі і гідності, недоторканності і безпеки найвищою соціальною цінністю) та інше.

Після круглого столу учасникам заходу було запропоновано творче завдання. Кожна з чотирьох команд повинна була показати чим відрізняється самоврядування в України та ЄС.
Для порівняльного аналізу темами для сценок було обрано сфери компетенції місцевого самоуправління такі, як охорона здоров`я, рівень та розвиток освіти, охорона прав, свобод та законних інтересів громадян в Україні та ЄС.

Після десяти хвилин підготовки учасники заходу показали чим, на їх думку відрізняється в цих питаннях Україна та ЄС.

Круглий стіл “Місцева демократія – орієнтири на європейські стандарти” переріс в тренінг, на якому присутні відчули себе причетними до демократичних процесів та усвідомили, що таке європейські цінності та стандарти.

Фото можна переглянути:
https://plus.google.com/110867310112604139044/posts

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика