Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

неділя, 16 жовтня 2011 р.

Євроклуби Дніпродзержинська хочуть встановити пам'ятник Першому Вчителю

5 жовтня 2011 року на базі багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру відбулося свято, присвячене Всесвітньому Дню вчителя.

Святов проводилося у Дніпродзержинську вперше за ініціативою керівників і лідерів євроклубів навчальних закладів міста на підтримку встановлення в місті пам’ятника Першому Вчителю.

Щороку цей день відзначають майже у 100 країнах світу. Традицію урочисто вшановувати складну, проте почесну й необхідну для суспільства працю, було започатковано рішенням ЮНЕСКО у 1994 році.

Свято проводилося з метою підтримати проект встановлення у місті пам’ятника Першому Вчителю. На урочистому зібранні були присутні активісти 21 євроклубу міста. Делігації євроклубів були одягненні у національні костюми країн - членів Європейського Союзу. На святі був присутній міський голова С.О.Сафронов, який пообіцяв підтримати євроклуби у їх ідеї. Активісти євроклубів із великою зацікавленістю слухали промови учителів, які ведуть своє коріння з інших країн світу, але для яких

Україна стала другою домівкою: Альберта Роже, заступника голови обласної литовської діаспори культурно-ділового центру « Янтарас », директора Дніпродзержинської школи мистецтв, Валентину Гречину, викладача івриту навчально-виховного комплексу «Ор-Авнер», Метью Орра, викладача іноземної мови із США, волонтера Корпусу Миру. Вони у своїх виступах зазначили, що праця вчителя – це мистецтво, вона не менш творча, ніж праця письменника і художника, але набагато відповідальніша, тому що саме вчитель, педагог закладає фундамент майбутньому поколінню, а значить й майбутньому усієї країни.

Голова лідерів міської мережі євроклубів міста, учениця 11 класу СЗШ №4 ім. А.С.Макаренка Богдана Хільська зачитала звернення лідерів євроклубів до громадськості, в якому наголосила:

« У Всесвітній День учителя ми – члени мережі євроклубів міста Дніпродзержинська, закликаємо всіх людей, незалежно від їх соціального становища, визначити незамінну роль учителя у забезпеченні якісної освіти та гідно оцінити важку працю педагога, яка вимагає великої самопожертви.

Кожен учитель повинен пишатися своїм покликанням і продовжувати працювати за обраною професією.

- Ми звертаємося до всіх, хто небайдужий і у кому б’ється людське серце і не завмерла совість, допомогти пам’ятнику Першого Вчителя стати наочною реальністю. У світі пам’ятників Першому Вчителю – одиниці.

У нашому невеликому місті уже стоять пам’ятники Т.Г. Шевченко, Ф.Е. Дзержинському, Л. І. Брежнєву. Ці люди, беззаперечно, впливали на долю людства у різні періоди його існування. То чому й учитель не гідний цього? У нас у місті уже є проект пам’ятника Першому Вчителю, але коштів поки на нього не виділено.

Ми вважаємо, що пам’ятник Учителю – це пам’ятник колишньому, теперішньому і майбутньому поколінню людей, які все своє життя віддають служінню іншим.

Ми, молодь Дніпродзержинська, повинні зробити все можливе, що в наших силах, щоб у серцях людей завжди палав вогонь прекрасної пам’яті про людину, яка носить горде ім’я Учитель.

Ми пропонуємо провести рекламну акцію і маємо надію на співпрацю з євроклубами Дніпропетровської області і усієї України, хто небайдужий до
долі пам’ятника Першому Вчителю ».

Подарунком для всіх присутніх став виступ агітбригади євроклубу «Європейська єдність» гуманітарної гімназії № 39 з художньо - естетичним нахилом та хореографічних колективів євроклубівців НВК № 36. Завершилося свято покладанням квітів до символічного каменю майбутньому пам’ятнику Першому Вчителю, який було встановлено у 2010 році на подвір’ї багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру до 70-річчя Дніпродзержинського педагогічного училища, яке в минулому знаходилося в будівлі цього закладу, оглядом фото-виставки пам’ятників Вчителю, встановлених в різних країнах світу, підготовлену євроклубівціями колегіуму № 16, ознайомленням із проектом майбутнього пам’ятника, автором якого є член Національної спілки архітекторів України І.Ф. Власенко.

Фото тут

Автор: Наталія Кіційова, тел: +38 (093) 561 04 99, е-пошта: nataliki_333@mail.ru.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика