Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

четвер, 13 жовтня 2011 р.

Вітаємось іноземною! - День мов у Новому Розділі

Наш Євроклуб "Промінь Європи" відзначив День Європейських мов проведенням шкільної лінійки для учнів 5-8 класів.

Цього року відзначали 10-ту річницю з нагоди встановлення Радою Європи Дня Мов, коли Європейська Комісія та Рада Європи підписали Декларацію про багатомовність.

Декларація розпочинається словами: "Повага до культурного та мовного розмаїття та вивчення мов для всіх є основоположними принципами... Здатність розуміти і використовувати кілька мов допомагає громадянам реалізувати свій потенціал, як соціально, так і професійно."
Олександр Потебня, видатний український мовознавець, літературознавець і фольклорист, вважав, що слово виступає носієм усього попереднього досвіду як людини, так і нації. Мова, фольклор – душа народу, пізнаючи їх, ми краще зможемо пізнати один одного. Через фольклор народ висловлював свій життєвий досвід, мудрість, світогляд та ідеали.
30 вересня 2011 по всій Європі пройшов День міжкультурного діалогу. Головним організатором цієї події є Європейська Федерація міжкультурного навчання. День міжкультурного діалогу дає можливість продемонструвати силу і солідарність, справедливість і добро, привернути увагу до основної місії нашої діяльності - робити світ, в якому ми живемо, краще. Нині в Європі співіснують понад 70 національних та регіональних мов. У Європейському Союзі, що об’єднує 27 держав, офіційними вважаються 23 мови. Дедалі частіше у ЄС починає лунати думка, що багатомовність - це один із найбільших “активів” сучасної Європи, а кожен європеєць має знати принаймні дві іноземні мови, що допоможе у спілкування і встановленню міжкультурного діалогу представників різних країн.
Феномен володіння іноземними мовами вивчається вже давно. Чому деяким людям так важко дається рідна мова, а інші з легкістю сприймають відразу декілька іноземних? Звичайно, талант важливий, як і в будь-якій іншій сфері. З іншого боку, ще в XVIII-XIX століттях було модно в суспільстві блиснути знаннями - і ні-ні, та укрутити слівце з французького, німецького або латині. Знання хоч би однієї іноземної мови вважалося нормою.
'Чоловік, який не знає інші мови, навіть, якщо він - геніальна людина, обов'язково має дефіцити в своїх ідеях' – писав Віктор Гюго, Французький романіст і поет
'Якщо ви говорите з чоловіком на мові, яку він розуміє, це йде до його голови. Якщо ви говорите з ним на його мові, це йде до його серця' – Нельсон Мандела, колишній Президент Південної Африки.
'Ви проживаєте нове життя для кожної нової мови, яку ви говорите. Якщо ви знаєте тільки одну мову, ви живете тільки один раз' Чеське прислів'я
'Ті, хто не знає ніякої іноземної мови не знають нічого з їх рідної мови' – Вольфган Гетте, Німецький автор, художник, ерудит
Усього на Землі близько 6000 мов, з яких 1000 - африканські, 700 - папуаські. На 40 самих поширених світових мовах розмовляє 2/3 населення Землі. Наріччя мандарин китайської мови - сама використовувана мова - на ньому спілкуються більш ніж 885 млн. людей. Іспанська займає П місце (332 млн.), англійська ІІІ (322 млн.), а мова бенгалі - IY (189 млн.), російська знаходиться на YII місці (170 млн.)
В ООН лише 6 офіційних мов: англійська, французька, арабська, китайська, російська та іспанська. У більшості мов світу слово «мама» починається з літери М. Дійсно, зараз стає все більше і більше людей, які вільно розмовляють, як мінімум, на одній іноземній мові. Євросоюз інвестує 1 мільярд євро у проекти, щоб підвищити знання мови, коли учні проводять певний час у інших країнах, вивчаючи іноземну мову. 400 000 учнів отримують гранти та стипендії щороку. У 2014-2020 роках Єврокомісія має намір подвоїти цю суму, щоб ще більше учнів могли взяти участь у таких програмах.
Гра «Вітаємось іноземною»
Для кожного учасника підготовлена карточка з привітаннями (словом «вітаю») на різних мовах. Звертаючись до кожного з проханням стати в коло, почніть гру. Підійти до кожного та запропонувати витягнути одну карточку. Учасник повинен прочитати привітання на карточці та привітатися з іншими учасниками.
• Merhaba ( Мерхаба) - привітання в Туреччині
• Goddag ( Годдаг) - привітання в Данії
• Hyva paivaa ( Хіва пайва) - привітання в Фінляндії
• Asalamu Aleicum ( Асалам Алейкум) - привітання в Єгипті
• Shalom ( Шалом ) - привітання в Ізраїлі
• Dzien ( Дзен) - привітання в Польщі
• Dobry den ( Добрий дэнь) - привітання в Чехії
• Bongours. Salut ( Бонжур , Салю) - привітання у Франції
• Buenos Dias ( Буенос Діас) - привітання в Іспанії
• Guten Tag ( Гутентаг) - привітання в Німеччині
• Hello ( Хелоу) - привітання в Англії
• Gruezi ( Груезі) - привітання в Швеції
• Bon giorno ( Бон джіорно) - привітання в Італії
• Вітаю - привітання на Україні

Автор: Наталія Наявко, координатор Євроклубу «Промінь Європи», м.Новий Розділ

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика