Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

понеділок, 8 серпня 2011 р.

Євроклуби допомагають Центрам європейської інформації покращуватись

Хоча триває відпустка та всі вчителі відпочивають, але ми знайшли час, аби взяти участь у фокус-групі по покращенню роботи нашого Харківського ЦЄІ.

Мережею ЦЄІУ розпочато процес розробки власної стратегії в рамках нового мережевого проекту "Розробка стратегії Мережі ЦЕІУ", актуальність якої обумовлена початком незалежного розвитку Мережі без інституційної підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

21 липня 2011 року об 11 годині в Харківському громадському фонді місцевої демократії (м. Харків, пл. Рози Люксембург, 10) пройшла зустріч у форматі фокус-груп. Основним методом роботи був SWOT-аналіз.

Куратором фокус-групи у м. Харкові була представник Ради Мережі — Ганна Ковбасюк.

Спочатку учасники творчої майстерні познайомились один з одним назвавши своє ім`я та його приналежність до Центру Європейської інформації у м. Харкові, та до Мережі Центрів Європейської інформації України.

Кожному з учасників були видані аркуші на яких вони могли написати своє бачення стану Мережі Центрів Європейської інформації через п`ять років. Учасники фокус-групи зійшлися на тому, що через п`ять років Мережа Центрів Європейської інформації буде виглядати, як :
Мережа Центрів Європейської інформації, яка розвивається і активно діє. Мережа проводить багато міжрегіональних заходів, а так само тісно співпрацює з представниками європейських громадських організацій та зі звичайними громадянами Європейського союзу і бере активну участь у проектах які пропонує нам європейська спільнота.

Учасники зустрічі розбились на дві групи і спочатку виявили слабкі і сильні сторони Харківського Центру Європейської інформації.

Таким чином у процесі роботи учасники виявили таки слабкі і сильні сторони :

Сильні сторони:
Ресурси:
- соціальні мережі, Internet
- мультимедійні ресурси
- кваліфіковані кадри
- волонтери з різних країн
Продукти (послуги):
- надання інформації
- методичні посібники
- створення списків корисних посилань
- тренінги Bibliomist
- координація Євроклубів
- skype-конференції
- семінари
- рекламно - інформаційна діяльність
- курси підвищення кваліфікації
Не матеріальні активи:
- розташування в місті
- Форуми Євроклубів
Інше:
- підтримка влади
- відкритий фонд
- відкритість, готовність до співпраці

Слабкі сторони:
обмеженість ПК ресурсів
- відсутність реєстру послуг
- відсутність внутрішньої соціальної мережі
- слабкість партнерських проектів
- не має PR-компаній
- відсутність методичних посібників
- відсутність приміщення для проведення заходів
- не вміння писати проекти
Після визначення слабких та сильних сторін учасникам фокус-групи було запропоновано визначити можливості розвитку Центру Європейської інформації у м. Харкові.
Учасники визначили такі можливості розвитку :
- Розвиток партнерських відносин (Євроклуби, ЦЄІ на базі університетів, громадські організації, співпраця з іншими фондами (донорами), міжнародне співробітництво)
- Бібліоміст + курси підвищення кваліфікації
- Вихід за рамки бібліотек (формат клубу)
- Місцеві ресурси: місто, район
- Євро-2012 - лінки
- Робота на всю область
- Залучення експертів
- Культурні діаспори

Після того як учасники заходу визначили можливості їм було запропоновано визначити загрози, з якими може зіткнутись Центр Європейської Інформації у м. Харкові, а загалом і мережа.

Були визначені такі загрози :
- Політичні зміни
- Інертність
- Відсутність фінансової підтримки

Наприкінці фокус-групи куратор групи Ганна Ковбасюк запропонувала після того, як учасники визначили слабкі та сильні сторони Центру Європейської інформації, які можливості розвитку та які загрози можливі в процесі розвитку Центру європейської інформації їм було запропоновано визначити нові цілі для Мережі Центрів Європейської інформації.

Учасники групи визначили такі цілі :

інформування
- створення унікального продукту
- створення експертної ради
- розширення сфер діяльності
- Виховання активної громадської позиції, європейські цінності
- залучення все більше молоді, наукових співробітників

Тривалість зустрічі була близько двох годин. На зустрічі були присутні 14 осіб, а саме : координатор ЦЕІ у м. Харкові (Бєлова Д. О.), президент Харківського громадського фонду місцевої демократії (Мірошник О. С.)
директор Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки (Шостко Н. І.), замдиректора Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки (Федотова Л. М.) керівники шкільних Євроклубів(Сокол Володимир Вікторович, керівник Євроклуба "Джой" гімназії № 1, Таршина Світлана Анатольївна, керівник Євроклубу "МІСТ" гімназії № 65, Козаченко Ольга Алексіївна, керівник Євроклубу СОШ № 79, Штих Оксана Іванівна, керівник Євроклубу "Євромікс" СОШ № 91), керівник шкільного євроклубу (Деменко Анастасія , президент Євроклубу "МІСТ" гімназії № 65), а також бібліотекарі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки (Шудря О. М., Гайворонська Н. І, Бєлякова С. К.)

Фото можно посмотреть тут https://picasaweb.google.com/ksundel72/21072011

Автор: Оксана Штых

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика