Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

понеділок, 29 серпня 2011 р.

Європа стає ближчою для Євроклубів

Це літо для Євроклубів Тернопільщини було насиченим на нові знайомства та цікаві подорожі.

Так, 5-11 червня координатор Тернопільського Євроклубу „Дружба”, Мирослава Харчук як учасник програми Британської Ради „Активні громадяни” мала нагоду відвідати Великобританію.

В рамках міжнародного обміну вона в складі делегації із 7 інших учасників програми та координатора, побувала у містечку Сент Хеленс на північному заході Англії неподалік від Манчестера та Ліверпуля, де їх гостинно приймала організація St Helens Community Empowerment Network на чолі із паном Саймоном Скідмором. Цей візит надав можливість учасникам продемонструвати свої досягнення, поділитися досвідом і встановити мережі та партнерство. Також, команда України мала нагоду познайомитися із учасниками програми „Активні громадяни” із Азейбарджану та Грузії.
Протягом усього тижня на учасників чекала цікава та насичена програма. Надзвичайно інформативними та корисними стали семінари-практикуми «Міста у перехідний період», у ході якого нам розповіли про новий суспільний рух, на меті якого є позитивні соціальні, екологічні та економічні зміни, та семінар „Вивчення місцевих рішень та вплив на місцеві рішення”, де усі учасники мали нагоду безпосередньо на практиці освоїти механізм прийняття рішень у місцевій громаді. Візит по Коледжу Сент Хеленс та початкової школи Carr Mill познайомив нас із особливостями роботи освітніх закладів у Великобританії. Цікаво було дізнатися, яку важливу роль відіграє громадська діяльність у навчально-виховному процесі та як усі члени громади, від наймолодших учнів до викладачів, батьків та волонтерів старшого віку, залучені у різноманітні заходи, спрямовані на згуртування суспільства та забезпечення його сталого розвитку та добробуту.
Деякі із зустрічей були більш офіційного характеру. Візит до окружного комітету Сент Хеленс та візит до ратуші Сент Хеленс, що передбачав зустріч з паном Харгрівсом, мером Сент Хеленс, дали нам змогу поспілкуватися із представниками влади та міських громад, дізнатися більше про те, яким чином вони співпрацюють і які позитивні суспільні, економічні та екологічні реформи відбулися впродовж останнього десятиріччя. Надихаючим  та захоплюючим був також візит до проекту «Мрія», модерністського пам’ятника, встановленого на місці закинутих шахт як символ відродження місцевої громади у економічно нестабільний період. Відкриттям до нас став і візит до Фонду Принца Чарльза, який шляхом участі у громадських проектах та акціях допомагає молоді у становленні професійному та особистісному, та, що найважливіше, у соціальній адаптації. Цікаво було також дізнатися більше про роботу громадських організацій, таких як Молодіжного клубу Grange Valley Youth Club Haydock та Громадського та сімейного центру Ньютон, які опікуються організацією дозвілля, соціальної адаптації та позашкільної освіти як для молоді, так і для дорослих та людей похилого віку. Що стосується екологічних проектів, то надзвичайним сюрпризом був візит до ферми Fir Tree Farm Rainford, що займається виробництвом еко-дружніх продуктів та залучає до цієї роботи людей із обмеженими можливостями. Здивувало те, наскільки ефективним може бути робота і маленької команди людей, які керуються лише завзяттям і натхненням, обробляючи землю, налагоджуючи товарообмін, організовуючи виставки та ярмарки.
Цікаво й те, що після нашого візиту до Великобританії, ми6 u також мали змогу приймати делегацію із Сент Хеленсу, щоб розповісти їм про наш досвід громадської роботи, показати найбільш значимі досягнення та проекти та налагодити тісніші партнерські зв’язки. Приємно, що діяльність нашого євроклубу дістала високу оцінку від учасників британської делегації, ми були раді знайти спільні риси у діяльності наших організацій та обговорити можливі проекти на майбутнє.
На сьогодні ж результатом нашої участі у програмі став безцінний досвід, цікаві знання та навички, які відтепер допомагають координаторам та членам Єврокулубу робити вагоміший внесок у розвиток нашої організації та місцевої громади, спонукають на нові ініціативи та відкривають цікаві можливості. Важливим фактором є і налагодження корисних професійних контактів із різноманітними організаціями України, Азейбарджану та Великобританії, у перспективі – наша співпраця з ними у майбутньому та вагома підтримка фасилітаторів та координаторів проекту.
Загалом же, візит до Великобританії дав нагоду усвідомити, яку вагу може мати суспільна праця та громада, якщо вони згуртовані, цілеспрямовані та цінуються в своїй країні, тому ми щиро сподіваємось, що усі отримані знання та досвід будуть спрямовані та досягнення такого ж єдинства та добробуту в Україні.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика