Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

пʼятниця, 26 серпня 2011 р.

Літній табір Євроклубів 2011

Зазвичай літо в Криму асоціюється із відпочинком на морі, пляжі. І мало хто подумає про сходження на гірські вершини та вивчення місцевих традицій у серці Кримського півострова. 

Проте саме таким чином найбільш активні Євроклубівці України провели кінець літа, взявши участь у підсумковому етапі проекту ЄС "Підтримка Євроклубів в Україні у 2011 році".

Проект за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні виконує Всеукраїнська громадська організація “Українська асоціація європейських студій”. Нагадаємо, що 2011 рік визнаний Європейським роком волонтерства. Ідея волонтерства підхоплена молодими людьми, поширюється на громаду, що виражається у хороших справах: зборі коштів, проведенні різноманітних ярмарок, виставок, допомозі громаді.

Табір пройшов у форматі заходу з обміну досвідом та заохочення мережевої співпраці між найбільш активними Євроклубами з 14 областей України – учасниками цьогорічного проекту ЄС. Можливість надіслати своїх представників на участь у таборі вибороли ті Євроклуби, які організували та провели впродовж травня-червня регіональні й місцеві тренінги з волонтерства. Загалом, відбулось 9 тренінгів. Львівську область представляли два Євроклуби – Новороздільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 4 “Промінь Європи” та Самбірської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 8 “Life”.

Відкриваючи Євротабір, координатор проекту Сергій Штукарін, представив п. Золтана Салаї, керівника відділу політики, преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні, Ольгу Максименко, координатора програм преси та інформації у Представництві ЄС в Україні. Разом із євроклубівцями вони обговорили питання участі молоді в реалізації європейського вибору України, а також практичні результати проведених ними регіональних тренінгів з волонтерства, що були присвячені Європейському році волонтерства.

Під час табору учасники Євроклубів разом із асистентами проекту Анною Ковбасюк, Олегом Овчаренком, Олександрою Кіріченко будували команди, навчилися скаутським навичкам, обмінялися власним досвідом євроклубівської діяльності та участі в європейських програмах для молоді, а також спланували подальшу мережеву діяльність Євроклубів України.

Учасники літнього табору внесли свою лепту у поширенні волонтерського руху в Криму, прибравши ділянки гори Мангуп-Кале. Місцеві жителі і туристи помітили той позитивний запал, із яким Євроклубівці і опікуни збирали сміття, яке так люблять залишати після себе мандрівники. Жоден учасник акції і не сподівався, що навіть у такій благородній справі буде визначений переможець. Протягом усього табору на учасників очікували найнесподіваніші призи та сюрпризи.

Проведений Євроквест дозволив учасникам краще пізнати місцеву громаду та місцевість, адже питання стосувались історії Криму та села Хаджі Сала.

Підсумками табору стала розроблена програма дій на майбутнє, зокрема, до вже існуючого україномовного блогу "Євроклуби в Україні" буде створено англомовний. Тут Євроклубівці зможуть поділитися своїми враженнями та ідеями не лише з однолітками України, а й поза її межами.

Автори: Наталія Наявко, координатор ШЄК “Промінь Європи” (м.Новий Розділ) та Тетяна Гринкевич, координатор ШЄК “Life”(м.Самбір)

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика