Youth Euroclubs Network на більшій мапі goo.gl/K1Ozo. Мапа Євроклубів в Україні тут: g.co/maps/epymv

неділя, 3 липня 2011 р.

Алчевська молодь поширюватиме загальноєвропейський волонтерський рух

9 червня 2011 року у Євроклубі "Навігатор" Комунального закладу "Алчевський навчально-виховний комплекс імені Христини Алчевської: спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземної мови" відбувся регіональний тренінг "Волонтарюй! Зміни світ на краще". 

Тренінг проходив за методичної підтримки проекту Представництва Європейського Союзу "Підтримка Євроклубів в Україні у 2011 році".

Учасники тренінгу ознайомились з основними цілями й завданнями Європейського року волонтерства, з'ясували роль волонтерства в житті місцевих громад. Ми переконалися у тому, що волонтерство є проявом громадянської активності і зміцненням ключових європейських цінностей: солідарність та соціальне гуртування. Волонтерство надає можливість навчатися новому, здобувати нові знання і навички.

Містер Хорхе Сапелано, волонтер, представник корпусу Миру США в Україні, розповів присутнім про мотиви та переваги своєї волонтерської ї діяльності. Євроклубівці з «Навігатору» презентували власний досвід волонтерської роботи.

Друга частина тренінгу складалася з рольової гри, у перебігу якої молоді люди імітували структурний діалог між Європейським координаційним комітетом та національними робочими групами з питань молодіжної політики за участю представників ЗМІ щодо поширення волонтерського руху в Європі.

Найбільшу зацікавленість учасники тренінгу продемонстрували під час рольової гри «У світі волонтерства», презентації учасників під загальним гаслом «Відкрий свій світ волонтерства» викликали у багатьох і подив, і повагу, бо діти, як виявилось, є надзвичайно чутливими й уважними до проблем соціального захисту неповнолітніх, людей похилого віку, навколишнього середовища. Вони усвідомлюють необхідність власного добровільного внеску у поширені гуманітарної допомоги вразливим верстам населення, громаді міста у цілому.

За словами Щербаченко Г.І., методиста КУ "Алчевський міський методичний кабінет" головна цінність цього заходу полягає у тому, що він сприяв формуванню власного ставлення молоді до волонтерського руху й подоланню деяких соціальних стереотипів щодо ролі й місії волонтерів у розбудові європейського суспільства.

Мухометзянова Яна, член молодіжної ради Луганського національного університету імені Т.Шевченка відзначила важливу роль живого спілкування у процесі обговорення, формування й просування молодіжної політики. Волонтерство, на її думку, - один із засобів пізнання світу, інших людей, культур, традицій, цінностей, а також усвідомлення того, що саме спілкування допомагає людям жити у злагоді у цьому різноманітному світі.

Фотографії з тренінгу доступні за посиланням: https://picasaweb.google.com/106126211931663471217/30062011?feat=directlink

Контакти:

Комунальний заклад "Алчевський навчально-виховний комплекс імені Христини Алчевської: спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземної мови – колегіум "Дипломат", вул. Набережна, 1, м. Алчевськ Луганської обл., 94201, тел. (06442) 2-13-09, факс: (06442) 2-00-46, e-пошта: tarasovaschool1@yandex.ru.

Євроклуб "Навігатор", 94201, вул. Набережна, 1, м. Алчевськ Луганської обл., тел.: (06442) 2 13 09, факс: (06442) 2 00 46, e-пошта: osvita06@rambler.ru.

* * *

Довідково: Проект ЄС “Підтримка Євроклубів в Україні у 2011 році”, в рамках якого проводиться тренінг, реалізується Українською асоціацією європейських студій за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні. Особлива увага проекту зосереджена на розширенні мережі Євроклубів. В першу чергу, це робиться через залучення діючих Євроклубів, що мають значний досвід, для надання допомоги школам у створенні та підтримці діяльності нових Євроклубів. Тематично проект проводиться в рамках Європейського року волонтерства 2011, що відзначається в країнах-членах ЄС, під гаслом: "Волонтарюй! Зміни світ на краще".

Усі матеріали регіональних та місцевих тренінгів з волонтерства доступні за короткою адресою: http://goo.gl/8qRS9.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Яндекс.Метрика